با توجه به داده‌های زنجیره‌ای MacroMicro درباره تعداد کیف پول‌های بیت‌کوین غیرفعال، اگر وجوه متمرکز در این کیف‌ها به سمت بازار حرکت کنند، بازار به زودی با یک جهش شدید در نوسانات مواجه خواهد شد.

پیش از این، یک کیف پول بزرگ متعلق به دوران ساتوشی توسط مالک آن فعال شده بود و 407 بیت کوین می توانست درست قبل از افزایش قیمت به 42000 دلار وارد بازار شود. این کیف پول بزرگ در ابتدا همان مقدار سکه را به قیمت تقریباً 355000 دلار خریداری کرد، مبلغی که اکنون بیش از 17 میلیون دلار ارزش دارد.

چرا تعداد زیادی آدرس غیر فعال خطرناک است؟

اول از همه، کیف‌پول‌های غیرفعال دوره‌هایی که بیت‌کن به‌طور قابل‌توجهی پایین‌تر از الان معامله می‌شد، حاوی مقدار زیادی سکه تحقق‌نشده است و به محض ورود به بازار، ممکن است باعث افزایش نوسان‌ها شوند و به سادگی فشار فروش بیش از حد بر معامله‌گران ایجاد کنند.

معمولاً وقتی نهنگ‌ها یا کیف پول‌های بزرگ سود می‌برند، آدرس‌های غیرفعال در رالی فعال‌تر می‌شوند.

در موارد دیگر، کیف پول هایی که بیش از پنج سال غیرفعال هستند ممکن است به خاطر توزیع مجدد وجوه فعال شوند. شرکت‌های امنیتی بلاک‌چین معمولاً انتقال سرمایه‌های کلان از کیف پول‌های رمزنگاری داغ به نهادهای سرد غیرقانونی را توصیه می‌کنند.

پیش از این، کاهش عمده در تعداد کل کیف‌پول‌های غیرفعال حاکی از آن بود که بازار بخش عمده‌ای از دارندگان خود را از دست می‌دهد، که باعث کاهش تدریجی قیمت شد و از 69000 دلار به 35000 دلار کاهش یافت.

در زمان انتشار، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های غیرفعال در حال حاضر در حال افزایش است، که نشان می‌دهد گرایش‌های انباشت یا نگهداری در بازار ظاهر می‌شوند.