کیف پول رمزنگاری فانتوم مستقر در Solana به تازگی یک دور سرمایه گذاری سری B را اعلام کرده است که این پروژه 109 میلیون دلار از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر پیشرو به دست آورد. این دور توسط Paradigm با مشارکت سرمایه‌گذاران قبلی مانند Andreessen Horowitz، Variant، Solana Ventures و Jump Crypto هدایت شد.

در اطلاعیه 31 ژانویه اضافه شد که این کیف پول را نیز در ابتدا تنها برای کاربران iOS اپل عرضه می کند. تیم اعلام کرد که نسخه اندروید به زودی عرضه خواهد شد . 

این کیف پول را می توان به عنوان یک افزونه برای مرورگرهای محبوب مانند کروم، فایرفاکس، بریو و اج دانلود کرد. این امر آن را در رقابت مستقیم با کیف پول اتریوم MetaMask قرار می دهد که در سال گذشته بیش از 21 میلیون کاربر را از آن خود کرده است.در ماه نوامبر، BeInCrypto گزارش داد که Phantom به نقطه عطف یک میلیون کاربر رسیده است. بر اساس گزارش‌ها ، این رقم اکنون دو برابر شده است و طبق گفته مدیرعامل براندون میلمن، کیف پول به طور مداوم در هفته حدود 100000 کاربر را جذب می‌کند.

طبق اعلام روز دوشنبه، شرکت سازنده کیف پول رمزنگاری پیشرو Solana اکنون 1.2 میلیارد دلار ارزش دارد.

ساخت کیف پول Web3

برنامه بزرگ بعدی فانتوم گسترش فراتر از Solana به شبکه های دیگر برای یک محیط چند زنجیره ای کامل است. این به طور خاص شبکه های سازگار با ماشین مجازی اتریوم را هدف قرار داده است تا بتواند با MetaMask رقابت کند. میلمن در صحبت با TechCrunch گفت که اکوسیستم کریپتو هنوز واقعاً برای مصرف کنندگان نیست، اما این شرکت امیدوار است بتواند این شکاف را پر کند.به عنوان طرفی که به کاربر نهایی نزدیک است، قطعاً مسئولیت محافظت و آموزش کاربران را داریم. بسیاری از کارهایی که در چند ماه گذشته انجام داده‌ایم در مورد ویژگی‌های مرتبط با ایمنی کاربر بوده است.

این شرکت قصد دارد تیم را فراتر از 20 کارمند فعلی خود گسترش دهد و کاربران بیشتری را به دنیای مالی Web3 بفرستد.بیان کرد که کاربران بیش از 112.4 میلیون توکن SOL (در حال حاضر حدود 11.6 میلیارد دلار ارزش دارند)، 1.37 میلیارد دلار توکن مبادله کرده اند و 55 میلیون تراکنش NFT، DeFi و dApp انجام داده اند.

مشکلات قطعی سولانا

سولانا «قاتل اتریوم» که زمانی هیپ شده بود، در ماه‌های اخیر با مشکلات عملکردی مواجه بوده است. در 24 ژانویه، BeInCrypto گزارش داد که ربات‌های آربیتراژ شبکه را تحت تأثیر قرار داده و باعث آخرین قطعی آن شده است.

در اواسط دسامبر، سولانا قطعی مشابهی را تجربه کرد که منجر به ازدحام شبکه از مجموعه NFT تازه راه‌اندازی شد. در ماه سپتامبر، شبکه دوباره به مدت 16 ساعت به دلیل بارگذاری بیش از حد تراکنش قطع شد، بنابراین به نظر می رسد که سولانا یا هر کیف پولی که روی آن کار می کند هنوز واقعاً برای پذیرش انبوه آماده نیست