بر اساس اسکرین شات های ارسال شده توسط کریپتو بلاگر، Jane Manchun Wong  ، بزرگترین بازار NFT، OpenSea، احتمالاً پشتیبانی شبکه Solana را اضافه می کند.

ادغام شبکه جدید در OpenSea به احتمال زیاد توسط مهندسی معکوس پلتفرم که به Wong اجازه می دهد ویژگی اتصال مخفی کیف پول را کشف کند که به کاربران امکان می دهد با فانتوم به پلتفرم متصل شوند.

در حالی که OpenSea به طور رسمی پشتیبانی Solana را تایید یا تکذیب نکرده است، حساب رسمی توییتر این پلتفرم نظری را در زیر پست Wong با برچسب گذاری وبلاگ نویس و حساب رسمی کیف پول فانتوم منتشر کرده است.

کاربران در بازار عمدتاً از اتریوم هم برای فروش و هم برای خرید توکن های غیرقابل تعویض استفاده می کنند. اما به دلیل افزایش بار روی شبکه و افزایش هزینه ها، محبوبیت اتریوم به عنوان شبکه اصلی NFT از زمان افزایش محبوبیت این صنعت در سپتامبر 2021 به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

Solana جایگزین اصلی برای پروژه های مرتبط با NFT، از جمله GameFi، Metaverses و مجموعه های معمولی شد. “نقطه فروش” اصلی سولانا کارمزدهای نسبتا پایین و پردازش سریع تر تراکنش ها است.

در مورد OpenSea و صنعت NFT به طور کلی، بازار دومین باد موج صعودی سرمایه خود را در آغاز سال جدید گرفت زیرا حجم معاملات در OpenSea در ژانویه به 3.8 میلیارد دلار افزایش یافت که از رکورد 3.4 میلیارد دلاری سپتامبر فراتر رفت. با وجود فروش جهانی ارزهای دیجیتال، حجم روزانه در بازار همچنان بالاست.