وقتی صحبت از پذیرش ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، روسیه در خط مقدم بحث در مورد مقررات قرار دارد و برآوردها نشان می‌دهد که این کشور ممکن است از مالیات تراکنش‌های ارز دیجیتال سود زیادی ببرد.

با این حال، داده‌های اخیر نشان می‌دهد که شهروندان عجله‌ای برای بازی در بازار ندارند، زیرا سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند ارزهای دیجیتال را به جای حدس و گمان با 60 درصد از کیف پول‌های رمزنگاری روس‌ها در حالت «خفته» ذخیره کنند . صرافی ارز دیجیتال MEXC.

بازیگران بازار این موضوع را به مفهوم سرمایه‌گذاری بلندمدت ارزهای دیجیتال نسبت می‌دهند، اگرچه مقررات دقیق بازار نیز در ممانعت از سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال نقش دارد.

نیکیتا سوشنیکوف، مدیر صرافی ارزهای دیجیتال آلفاکش، اشاره می کند که درصد کیف پول های بیت کوین “خواب” یک سال و نیم است که در حال افزایش است و روسیه از نظر این آمار در بین پنج کشور برتر قرار دارد.

80 درصد اکانت ها به مدت 4 ماه هیچ حرکتی نداشتند

بر اساس برآوردهای MEXC، بیش از 80 درصد از حساب‌های روسی برای یک دوره حداکثر چهار ماهه یا بیشتر هیچ فعالیتی در آنها نداشتند. در حالی که در همان زمان، 68٪ از چنین کاربرانی حداقل سه بار در سال به حساب های خود چک می کردند که به این معنی است که رمز عبور خود را گم نکرده اند.

آندری گوسف، شریک اجرایی بورنیوس روسیه اظهار داشت:

عدم تحرک روی آنها نشان می دهد که روس ها ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله ای برای پرداخت نمی دانند، بلکه تمایل دارند آنها را راهی برای ثروتمند شدن خود در مسافت طولانی ببینند.

در همین حال، رومن نکراسوف، بنیانگذار بنیاد ENCRY معتقد است که استراتژی متمرکز بر انباشت دارایی های رمزنگاری بلندمدت، در چند سال گذشته در سطح جهانی مورد توجه قرار گرفته است. 

نکراسوف فکر می‌کند که بسیاری از روس‌ها از جمله پذیرندگان اولیه بیت‌کوین هستند. دومی در پنج سال اول خود به ارز مجازی علاقه مند شد و هیچ قصدی برای فروش نداشت.

لایحه روسیه برای تنظیم ارزهای دیجیتال

در مورد مقررات ارزهای دیجیتال هنوز در روسیه مطرح است. تا 18 فوریه، دولت روسیه و بانک مرکزی روسیه پس از برنامه ریزی اولیه برای 11 فوریه، به دنبال ایجاد قانونی برای کنترل گردش ارزهای دیجیتال در کشور هستند.

علاوه بر این، وزارت دارایی در حال بحث در مورد موضوع دوره گذار برای مالیات بر درآمد حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال است. 

در نهایت، بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که حتی پس از تبدیل این لایحه به قانون، روس‌ها در افشای دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود مردد خواهند بود تا از حریم خصوصی خود محافظت کنند. همانطور که جانیس کیوکولیس، استراتژیست ارشد EXANTE می گوید، ارزهای دیجیتال در روسیه «کوه یخی باقی خواهند ماند که نه دهم آن از دید پنهان است».