یک مقام دولتی گفته است که تصور می‌شود کنیایی‌ها در سال مالی گذشته 120 میلیون دلار به کلاهبرداران ارزهای دیجیتال از دست داده‌اند. این مقام، با این حال، پیشنهاد کرد که در صورت کمک رسانه ها با انتشار اطلاعات صحیح، تعداد کنیایی هایی که از این طریق سرمایه خود را از دست می دهند، کاهش می یابد.

به رسانه ها گفته شد که راهنمایی کنند

یکی از دبیران کابینه کنیا مدعی شده است که هموطنانش در سال مالی گذشته حدود 120 میلیون دلار از دست کلاهبرداران ارزهای دیجیتال از دست داده اند. وزیر، جو موچرو، افزود که بسیاری از کنیایی‌ها به دلیل نداشتن اطلاعات مناسب مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرند.

موچرو در اظهارات خود هنگام سخنرانی در یک کنفرانس متمرکز بر قانون و نظم، پیشنهاد کرد که اگر رسانه ها نقش خود را ایفا کنند، می توان تعداد کسانی را که پس از از دست دادن سرمایه به مجرمان رنج می برند، کاهش داد. او توضیح داد:

من فکر می‌کنم حتی زمانی که شما این مسائل را گزارش و بررسی می‌کنید، می‌توانید به مردم در جهت، جایی که باید سرمایه‌گذاری کنند و چگونه باید از خود محافظت کنند، راهنمایی کنید.

موچرو همچنین به اشتراک گذاری ایده ها و اطلاعات بین دولت و رسانه ها را تشویق کرد. او گفت که انجام این کار، طرفین را قادر می سازد تا بیش از پیش همکاری کنند.

کنیا، درست مانند بسیاری از کشورهای آفریقایی دیگر، با کلاهبرداری هایی مواجه است که به عنوان پروژه های ارز دیجیتال قانونی بسته بندی می شوند. به عنوان مثال، در دسامبر 2021، گزارشی از Bitcoin.com News بیان کرد که یک تاجر کنیایی با اتهامات کلاهبرداری از سرمایه گذاران از طریق ارز دیجیتال Aidos Kuneen خود مواجه است. در این گزارش آمده است که سرمایه گذاران در رمزنگاری کلاهبرداری این تاجر بیش از 140 میلیون دلار ضرر کردند.

بنابراین، موچرو علاوه بر راهنمایی برای کنیایی‌ها، از رسانه‌های کنیایی نیز خواست تا به مخزن اطلاعاتی تبدیل شوند که می‌تواند توسط سرمایه‌گذاران استفاده شود. او گفت: “شما باید واقعاً مخزن بسیاری از اطلاعاتی را که مردم واقعاً به آنها نیاز دارند بسازید.”