کنسرت های مجازی اجراهایی از هنرمندان برنده جایزه گرمی از جمله رپر Young Thug در روز Boxing و دی جی و تهیه کننده David Guetta و گروه EDM The Chainsmokers در شب سال نو را به نمایش گذاشت. با این حال، Futurism، ​​یک پلتفرم جدید علم و فناوری، گزارش می دهد که کنسرت ها تا آنجا که تعداد بینندگان مربوط می شود، شکست خورده بودند.

طبق گفته Futurism، ​​اجرای Young Thug با وجود رایگان بودن، کمی بیش از 100000 بیننده داشت در حالی که David Guitar نزدیک به یک میلیون بیننده داشت. به نظر می رسد عملکرد Chainsmokers طبق این گزارش حذف شده است. حتی بدتر از آن، این گزارش اشاره می‌کند که کنسرت نتوانست توجه رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی را جلب کند و همچنین دارای مشکلات فنی بود.

متا با وجود رقابت سخت به رویاهای متاورس خود ادامه می دهد

علیرغم حضور نسبتا ملایم کنسرت واقعیت مجازی، این حرکت یک حرکت جسورانه از سوی متا است که می توان آن را در روزهای اولیه توسعه آن در نظر گرفت. در حال حاضر، پلتفرم های واقعیت مجازی آن هنوز ادعا می کنند که در حال توسعه هستند و از این رو مستعد اشکالاتی هستند که کاربران را تشویق می کند به آن اشاره کنند.

در همین حال، این شرکت تازه تاسیس و تمرکز مجدد در حال انجام اقداماتی است تا مجموعه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خود را ایجاد کند که تجربه ای یکپارچه را برای کاربران ارائه دهد. این شرکت اعلام کرده است که سه اپلیکیشن اجتماعی واقعیت مجازی – Horizon World’s، Horizon Venues و Horizon Workrooms را با هم ترکیب خواهد کرد.

زاکربرگ قاطعانه بر این باور است که آینده رسانه های اجتماعی کاملاً در فراجهانی است که در آن کاربران می توانند در جهان های شبیه سازی شده به عنوان آواتار با خود تعامل داشته باشند. بسیاری از علاقه مندان به فناوری نیز این باور را دارند. با این حال، هر ناظری از چشم انداز متا، یک سازمان متمرکز که قدرت قابل توجهی در این آینده برای رسانه های اجتماعی دارد، هیجان زده نمی شود.

در واقع، برای اکثر حامیان ارزهای دیجیتال، بهترین راه برای توسعه متاورس این است که آن را در فناوری غیرمتمرکز و بلاک چین پایه گذاری کنیم. چندین پروژه ارزهای دیجیتال در حال حاضر پروژه های متاورس خود را بر روی بلاک چین توسعه می دهند. طبق داده‌های CoinMarketCap، توکن‌های متاورس مجموعاً بیش از 35 میلیارد دلار ارزش بازار کسب کرده‌اند.

بزرگترین این پلتفرم‌ها از جمله Decentraland (MANA)، Axie Infinity (AXS) و The Sandbox (SAND) مدل‌های بازی NFT و بازی برای کسب درآمد را ارائه می‌کنند که کاربران زیادی را به خود جذب کرده‌اند. Decentraland (MANA) دارای ارزش بازار بیش از 5 میلیارد دلار است و شاهد فروش قطعات زمین مجازی به قیمت بیش از 2 میلیون دلار بوده است.

با این حال، متای زاکربرگ تنها شرکتی نیست که به دنبال سهم قابل توجهی از متاورس است. انویدیا همچنین به عرضه متاورس خاص خود به بازار چشم دوخته است.