مردم همچنان به حمایت خود از اوکراین ادامه می دهند زیرا آنها بیش از 52 میلیون دلار ارز دیجیتال برای مبارزه با روسیه اهدا کرده اند. به لطف ماهیت غیرمتمرکز ارزهای مجازی، مردم می توانند از نیروهای اوکراینی که علیه روسیه می جنگند حمایت کنند. 

در 24 فوریه 2022، روسیه به عنوان یک “عملیات صلح” به اوکراین حمله کرد. با این حال، از زمان شروع حمله به حاکمیت اوکراین، بیش از 4000 سرباز کشته شده اند و صدها غیرنظامی نیز تحت تأثیر قرار گرفته اند. 

شایان ذکر است که کل جامعه مالی تحریم هایی را علیه روسیه اعمال کرده اند، از جمله قطع ارتباط بانک ها و سیستم مالی روسیه از شبکه سوئیفت. علاوه بر این، کشورهای مختلف نیز تحریم ها را برای تجارت با روسیه افزایش داده اند. به عنوان مثال، جمهوری چک چند روز پیش فروش آبجو به روسیه را ممنوع کرد. 

علاوه بر این، مردم از سراسر جهان به منظور مبارزه با مهاجمان روسی، ارزهای دیجیتال را به نیروهای اوکراینی اهدا کرده اند. میخایلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر اوکراین، مسئولیت رسیدگی به این کمک‌های مالی را که به کیف‌پول‌های ارزهای دیجیتال اوکراین می‌رسد، بر عهده داشته است. 

آنها نه تنها بیت کوین را می پذیرند، بلکه کمک های مالی اتریوم، USDT (در بالای اتریوم) و حتی Dogecoin (DOGE) را نیز دریافت می کنند. ماهیت غیرمتمرکز ارزهای مجازی کل فرآیند را برای افرادی که می‌خواهند از هر کجای دنیا کمک مالی کنند، آسان‌تر می‌کند. 

فراموش نکنیم که برخی از شرکت‌ها نیز محدودیت‌هایی را برای تجارت با اوکراین اعمال کرده‌اند که کار راه‌حل‌های مالی سنتی را در خاک اوکراین دشوارتر می‌کند. پس از شروع جنگ، کشورهایی مانند لهستان به غیرنظامیان اوکراینی که برای جستجوی مکانی آرام تر از مرز عبور کرده اند، سرپناه، غذا و سایر کالاها  ارائه می دهند.

بر اساس برخی ارقام و برآوردها، ممکن است بیش از یک میلیون پناهنده اوکراینی در عرض چند روز از کشور فرار کرده باشند. این اعداد می توانند در آینده به رشد خود ادامه دهند، به همین دلیل است که کمک های مالی ارزهای دیجیتال می تواند تفاوت را ایجاد کند. واضح است که پیروزی در جنگ علیه روسیه دشوار به نظر می رسد، اما تمام جهان پشت سر اوکراین و حاکمیت آن قرار دارند.