در بوگوتا، پذیرش ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. اداره مالیات کلمبیا، DIAN، (Dirección de Impuestos y Aduanas Nacionales de Colombia) شروع به جبران کرده است. این سازمان به دنبال اتخاذ “اقدامات ویژه” برای شکستن شلاق اجتناب کنندگان مالیاتی از ارزهای دیجیتال است.

 

در  بیانیه ای که در 28 ژانویه منتشر شد، DIAN اعلام کرد که تلاش خواهد کرد تا فضای ارزهای دیجیتال را بهتر تنظیم کند تا به سمت کلمبیای “صادق تر” کار کند. این بیانیه اذعان می کند که استفاده از بیت کوین ( BTC ) و ارزهای دیجیتال در سراسر جهان در حال رشد است:

 

در حال حاضر، عملیات با دارایی های رمزنگاری شده در سراسر جهان یک واقعیت است و با رونق استفاده از به اصطلاح ارزهای مجازی یا ارزهای دیجیتال، DIAN اقداماتی را با هدف کنترل مالیات دهندگانی که با آنها عملیات انجام می دهند، آغاز کرده است.

در واقع، DIAN مایل است چارچوبی ایجاد کند که کنترل مالیاتی را برای مالیات دهندگان «حذف شده» یا «نادرست» ایجاد کند. این شامل شهروندان کلمبیایی می شود که نتوانسته اند درآمد حاصل از عملیات رمزنگاری را ثبت کنند، یا کسانی که فعالیت های ارز دیجیتال نادرست را ثبت می کنند.

 

به همان اندازه که کلمبیا کشوری فعال برای پذیرش بیت کوین و کریپتو است، جای تعجب ندارد. طبق اطلاعات مفید tulips.org ، یک سرویس آنلاین ردیابی معاملات BTC نظیر به نظیر در سراسر جهان، کلمبیا به طور مداوم دومین کشور فعال تجارت بیت کوین در آمریکای لاتین است.

 

در همین حال، جستجو در Coinmap صدها تاجر و دستگاه های خودپرداز در سراسر کشور را برای خدمات بیت کوین نشان می دهد. در واقع، طبق گزارش روزنامه ونزوئلای ال ناسیونال ، 687 خرده فروش دوستدار بیت کوین در کلمبیا وجود دارد.

 

در حالی که ممکن است آزادیخواهان رمزنگاری هاردکور چشمان خود را به سمت مقامات مالیاتی که تلاش می کنند فضا را تنظیم کنند، بچرخانند، این حرکت در واقع ممکن است برای پذیرش بیشتر کریپتو دلگرم کننده باشد. اخبار اخیر و همچنین رویکرد DIAN به مقررات، حاکی از آن است که موسسات کلمبیا در واقع در حال گرم شدن نسبت به ارزهای دیجیتال هستند.

 

در حال حاضر، قوانین کلمبیا حکم می کند که موسسات مالی این کشور از محافظت، سرمایه گذاری، واسطه گری یا مدیریت عملیات ارزهای دیجیتال منع شده اند. با این حال، شهروندان کلمبیایی می توانند سرمایه گذاری کنند و برخی از موسسات مالی قدیمی راه را برای پذیرش بیشتر ارزهای دیجیتال در این کشور که به عنوان “دروازه آمریکای جنوبی” شناخته می شود، هموار می کنند.

 

در ماه مارس سال گذشته، یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های کلمبیا، Banco de Bogotá، مدیران فعلی را غافلگیر کرد و اعلام کرد که خدمات مرتبط با رمزارز را به عنوان بخشی از پروژه سندباکس نظارتی بررسی خواهد کرد. شرکت تجاری Gemini دوقلوهای Winklevoss از آن زمان با یک بانک رقیب، بانکولمبیا، برای تجارت چهار دارایی رمزنگاری شده توسط مشتریان شریک شده است : بیت کوین، اتر ( ETH )، لایت کوین ( LTC ) و بیت کوین کش ( BCH ).

 

به نظر می‌رسد دولت کلمبیا با راه‌اندازی بازی‌ای که به جوانان می‌آموزد چگونه در بازار سهام و ارزهای دیجیتال در سپتامبر 2021 سرمایه‌گذاری کنند، با رمزنگاری موافقت کرده است.

موارد مرتبط: نوسانات، تورم شدید و عدم اطمینان: چگونه مردم ونزوئلا هر روز از استیبل کوین برای محافظت از معیشت خود استفاده می کنند

با این وجود، قبل از نتیجه گیری سریع مبنی بر اینکه کلمبیا ممکن است به کشور بعدی آمریکای لاتین تبدیل شود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی استفاده می کند، درک کنید که تلاش های DIAN صرفاً تلاشی برای مبارزه با فرار مالیاتی است.

این کشور قبل از انجام چنین اقدامی باید تعداد کاربران، حجم معاملات خود را افزایش دهد و وزرای دولتی بیشتری را به دست آورد.