در حالی که دولت هند تلاش می کند تا سیاست گذاران را برای قانون مترقی رمزارزها همراهی کند، گزارش های اخیر نیز خلاف این را نشان می دهد. با توجه به اینکه ناظرانی مانند بانک مرکزی مواضع محتاطانه ای در این بخش دارند، هند ممکن است فقط به توکن های از پیش تایید شده اجازه داد و ستد کند.

اخیراً، Swadeshi Jagaran Manch (SJM)، یک سازمان سیاسی در کشور نیز به دولت پیشنهاد داده است که از ماندن داده‌های رمزنگاری و استخراج در سرورهای داخلی اطمینان حاصل کند.

با وجود عدم اطمینان فعلی در محیط نظارتی، مشاغل جدید هندی روی طبقه دارایی شرط بندی می کنند.

طبق داده های Tracxn، هند اکنون حدود 400 استارت آپ کریپتو دارد که شامل 12 بازیکن NFT می شود. از این میان، نزدیک به 100 کسب و کار مرتبط با رمزنگاری تنها در سال 2021 متولد شدند. Sathvik Vishwanath، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال Unocoin، به یک روزنامه محلی گفت:

استارت‌آپ‌های زیادی وجود دارند که بر روی ایجاد سکه‌های جدید، حمایت از مبادلات و اکوسیستم متمرکز شده‌اند و برخی از کسب‌وکارها در حال ایجاد جوامع سرمایه‌گذار در اطراف کریپتوها هستند. این فعالیت ها امسال بسیار قوی بوده است. سال گذشته تقریباً 50 تا 60 استارت‌آپ رمزارز به وجود آمدند.

و درست مانند شوق جهانی NFT، بخش NFT هند نیز قدرت بیشتری پیدا کرده است. در چند ماه گذشته، چندین سلبریتی هندی، که شامل بازیکنان کریکت و ستاره های سینمای بالیوود می شود، توکن های غیر قابل تعویض را راه اندازی کرده اند.

این فقط آغاز است

و از آنجایی که کسب‌وکارها در حال تجسم دوباره آینده خود در آیه رمزنگاری هستند، هند دو تک‌شاخ کریپتو داخلی دارد. CoinDCX در ماه آگوست تبدیل به اولین تک‌شاخ کریپتو شد و پس از آن پس از دور سرمایه‌گذاری در ماه اکتبر، CoinSwitch Kuber قرار گرفت. همانطور که قبلا گزارش شده بود، Paytm هند نیز احتمالاً تجارت بعدی است که در این بخش جهش می کند.

با در نظر گرفتن همه اینها، شور و شوق تنها از مشاغل نیست. بر اساس مبادلات داخلی، افزایش 50 تا 150 درصدی حجم معاملات در ماه نوامبر نسبت به ماه قبل مشاهده شد. یکی دیگر از صرافی های هندی WazirX تایید کرد که از ژانویه امسال شاهد این شتاب است.

با این حال، چند ماه پیش، زمانی که بانک برتر هند تسهیلات پرداخت UPI را به تاجران رمزنگاری مسدود کرده بود، داستان کاملاً متفاوت بود. به نوبه خود، هندی ها به سرعت به سیستم عامل های P2P روی آوردند.

حتی در حال حاضر، از نظر مقررات، صحبت هایی وجود دارد که کریپتوها به عنوان پول قانونی در هند پذیرفته نمی شوند. در حالی که ترس از ممنوعیت کلی را می توان رد کرد، انتظار می رود که کریپتو فقط یک دارایی در کشور در نظر گرفته شود.

با این اوصاف، قابل توجه است که سیاست گذاران مقررات جدیدی را برای وام دهندگان دیجیتال پیشنهاد کرده اند. طبق گزارش ها، همه وام دهندگان رمزنگاری مبتنی بر برنامه می توانند تحت قانون جداگانه ای مطابق با پیشنهاد بانک مرکزی قرار بگیرند.