Metaverse یک فضای مجازی است که به افراد اجازه می دهد از تجربه دنیای واقعی خود در دنیای دیجیتال فراتر روند. این امکان را به افراد و حتی مشاغل می دهد تا در دنیای مجازی خرید کنند، کار کنند، ملک بخرند، تجارت کنند و حتی به هنر بپردازند.

اخیراً، کره جنوبی سرمایه گذاری هنگفتی را در متاورس انجام داده است. وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات، علوم و برنامه‌ریزی آینده این کشور 223.7 میلیارد KRW به ارزش حدود 186.7 میلیون دلار برای توسعه Metaverse ملی خود در نظر گرفته است. اکوسیستم مجازی محتوای دیجیتال برنامه ریزی شده و پیشرفت تجاری آن را تسهیل می کند.

بیانیه رسمی این وزارتخانه به استفاده از بودجه برای تکمیل چهار هدف اصلی این پروژه با برچسب “دنیای مجازی گسترده” اشاره کرد.

از طریق این پروژه، توسعه دهندگان محتوا از نقاط مختلف پشتیبانی دریافت خواهند کرد که موقعیت پروژه را در دنیای دیجیتال افزایش می دهد. همچنین، این وزارتخانه برخی از فعالیت‌هایی را که در این پلتفرم میزبانی خواهد کرد، از جمله مسابقه توسعه دهندگان متا، برخی فعالیت‌های خلاقانه و هکاتون را فاش کرد.

علاوه بر این، طبق برنامه وزارتخانه، متا به عنوان سایتی برای گسترش رشد دیجیتال آموزش، رسانه و شهرها عمل خواهد کرد.

دلایل پروژه Metaverse در کره جنوبی

در بیانیه ای از پارک یونگیو، رئیس بخش ارتباطات و سیاست وزارت، ایده دولت برای ایجاد یک پلت فرم Metaverse توضیح داده شد. او گفت که این بخشی از حرکت گسترده کره جنوبی در دیجیتال نیو دیل است، مجموعه ای از سیاست های طراحی شده برای توانمندسازی فناوری های دیجیتال.

علاوه بر این، انتظار وزارت متاورس خود برای توسعه جهانی است که به مرور زمان دسترسی آسان به شرکت های کره جنوبی را فراهم می کند. همچنین، این پروژه باید با ایجاد امکان توسعه فناوری و حمایت مالی، رشد شرکت را تسهیل کند.

سایمون کیم، مدیر عامل Hashed در سخنرانی خود اشاره کرد که سایت Metaverse به طور خاص رشد تجاری را افزایش می دهد. این برای اطمینان از دریافت حمایت مالی کافی از شرکت کنندگان خواهد بود.

کیم اظهار داشت که نظر او مبنی بر اینکه بودجه دولت هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، زیرا بخش خصوصی قبلاً وارد سرمایه گذاری بازار متاورس شده است.

با این حال، او گفت که دخالت دولت باید بیشتر حول محور مسائل نظارتی باشد. به گفته کیم، هم صدور توکن و هم انتشار بازی های NFT در کره ممنوع است.

Hashed یک اکوسیستم مخاطره‌آمیز و انکوباتور است که در کره جنوبی عملیاتی می‌شود. سرمایه گذاری آن در Metaverse شامل The Sandbox و Decentraland است.

علاوه بر این، جیسون یه، یکی از بنیانگذاران DeSpread، یک شتاب دهنده اکوسیستم چند زنجیره ای، بودجه دولت کره جنوبی برای پروژه متاورس را یک سیگنال مثبت توصیف کرد. با این حال، Ye توصیه کرد که داشتن چنین بودجه ای نیاز دارد که باید به دنبال فرصت طلبان بود تا فضایی برای شرکت های برجسته که از دولت حمایت می کنند و با آنها شریک هستند ایجاد شود.