اداره آمار کره جنوبی روز یکشنبه اعلام کرد که دارایی های مجازی را در گزارش مالی سالانه خانوار خود گنجانده است، که می تواند زمینه را برای قوانین مالیاتی ارز دیجیتال در سال آینده فراهم کند.

آمار کره (KOSTAT) از 20000 خانوار در دارایی های ارز دیجیتال خود که در 31 مارس ارزش گذاری شده اند نمونه گیری خواهد کرد، اما طبق گزارش رسانه ها، نتایج نظرسنجی در دسترس عموم قرار نخواهد گرفت.

KOSTAT کریپتو را به‌عنوان دارایی‌های مجازی تعریف می‌کند که در صرافی‌های ارزهای دیجیتال معامله می‌شوند، اما این نظرسنجی به نوع ارز دیجیتالی که معامله می‌شود بررسی نمی‌کند.

این نظرسنجی مطابق با مالیات برنامه‌ریزی شده برای کریپتوهای کره جنوبی برنامه‌ریزی شده بود، که در ابتدا پیشنهاد شده بود در اول ژانویه امسال اجرا شود، اما تا سال 2023 به تعویق افتاد.

“گزارش بررسی وضعیت مالی و زندگی خانوارها” KOSTAT سالانه برای درک استانداردهای زندگی اقتصادی عمومی با بررسی دارایی ها، بدهی ها، درآمد و هزینه های هر خانوار انجام می شود.

این دفتر کریپتو را به عنوان دارایی مالی یا واقعی دسته بندی نمی کند زیرا کشور در مورد وضعیت آن به عنوان یک دارایی تصمیم نگرفته است.