وود قبلاً این دارایی را در زمان های مختلف گذشته به ارزش دقیق تعیین کرده بود و به نظر می رسد پس از تکرار موضع خود در مورد این موضوع، تصمیم خود را متزلزل نکرده است. یک بار دیگر، مدیرعامل آمده است تا از اعتقاد خود به درستی دفاع کند. برای بلندمدت، او افزایش دارایی را به بالای 500000 دلار می‌بیند که چارچوب زمانی را تنها پنج سال می‌داند.

چه چیزی بیت کوین را به 500000 دلار می رساند؟

کتی وود، مدیرعامل ARK Invest در روز چهارشنبه در Barron’s ظاهر شد. در این مصاحبه، مدیر عامل شرکت در مورد انتظارات خود از بیت کوین و آنچه که معتقد است دارایی دیجیتال را به آنجا می برد، صحبت کرد. اولین چیز خرید نهادی به دارایی بود.

بر کسی پوشیده نیست که سرمایه گذاران نهادی سهام خود را در بازار دارایی دیجیتال افزایش داده اند. جریان ورودی برای سال، رکورد ثبت شده در سال 2020 را شکست و دو ماه تا پایان سال باقی مانده است. طبق آخرین گزارش CoinShares، کل دارایی تحت مدیریت بیت کوین به سرعت افزایش یافت و اکنون به رکورد 56 میلیارد دلار رسیده است. وود می‌گوید این شتاب افزایش یافته همان چیزی است که بیت‌کوین را به 500000 دلار سوق می‌دهد.

علیرغم نرخ سریع سرمایه گذاری در بین سرمایه گذاران نهادی، هنوز تخمین زده می شود که کمتر از 5 درصد به بیت کوین اختصاص می یابد. با این حال، این روند در میان پول‌های کلان در حال رشد است و وود توضیح داد که اگر «سرمایه‌گذاران نهادی به سمت بیت کوین بروند و 5 درصد از پرتفوی خود را تخصیص دهند»، بیت‌کوین به 560000 دلار خواهد رسید.

مدیرعامل انتظار دارد این اتفاق بیفتد اما جدول زمانی را در پنج سال تعیین می کند. این بدان معناست که وود با توجه به روند سرمایه گذاری فعلی، قیمت بیت کوین را تا سال 2026 به بالای 500000 دلار می‌بیند.

شواهد در داده ها وجود دارد

یکی از مواردی که از عزم قوی مدیرعامل در این پیش‌بینی پشتیبانی می‌کند، داده‌های ثبت‌شده در بلاک چین بیت‌کوین است. فناوری بلاک چین باعث می‌شود که هر تراکنش انجام‌شده اطلاعات عمومی باشد و او توضیح داد که این داده‌ها کمک می‌کند تا ببینیم چگونه پول در فضا تغییر می‌کند. وود گفت: «ما می‌توانیم بگوییم که این اتفاق به دلیل تحلیل زنجیره‌ای رخ می‌دهد.

اگرچه وود نسبت به پول نهادی که وارد دارایی دیجیتال می‌شود، صعودی بود، اما از اقدام اخیر شرکت‌هایی مانند Square، Tesla و MicroStrategy که ترازنامه‌های خود را با استفاده از بیت‌کوین متنوع می‌کنند، ابراز شگفتی کرده بود. با این حال، با توجه به اینکه همه این شرکت‌ها ماکسیمالیست‌های بیت‌کوین را در راس کار خود دارند، بازار انتظار چنین چیزی را داشت.

همبستگی کم بیت کوین با سایر رمزارزها ممکن است عامل قانع کننده ای برای سرمایه گذاران نهادی باشد که به دنبال سرمایه گذاری در این فضا هستند. وود گفت: «همبستگی بسیار کم است، و از آنجایی که همبستگی بازده با سرمایه گذاری کم است، ممکن است مؤسسات بازده خود را افزایش دهند و در طول زمان کمتر ریسک کنند.