در یک اعلامیه جدید، بنیاد کاردانو می‌گوید که با EMURGO، بازوی تجاری Cardano، همکاری می‌کنند تا مجموعه جدیدی از ابزارها را برای کمک به توسعه‌دهندگان برای حمایت، حفظ و تسریع رشد DApp در اکوسیستم ADA ایجاد کنند.

فردریک گرگارد، مدیرعامل بنیاد کاردانو در مورد این پروژه می گوید:

«توسعه این مجموعه ابزار، با مشارکت EMURGO، یک اکوسیستم پر جنب و جوش و فراگیر را برای توسعه قراردادهای هوشمند شخص ثالث در Cardano فراهم می کند.

این اولین مورد از مجموعه‌ای از معماری منبع باز است که ما به آن نگاه می‌کنیم و هیجان زده‌ایم که اکنون این معماری را پیش ببریم.

ما می‌خواهیم ابزارها و حمایت‌هایی را برای جامعه فراهم کنیم و مطمئن شویم که معماران آینده را قادر می‌سازیم.»

این پروژه برای دو مرحله تنظیم شده است، MVP1 و MVP2 که قرار است توسط Five Binaries، یک شرکت توسعه زیرساخت مستقر در جمهوری چک با تمرکز بر اکوسیستم Cardano ساخته، نگهداری و اجرا شود.

مرحله اول پروژه شامل توسعه یک پشته ابزار مدولار است که شامل یک Backend ساده است که به عنوان اثبات مفهوم عمل می کند.

برای مرحله دوم پروژه، کاردانو می‌خواهد زمین را به روی توسعه‌دهندگان اکوسیستم کاردانو باز کند.

برای مرحله دوم، MVP2، بنیاد کاردانو با پروژه‌ها و شرکای مختلف از سراسر اکوسیستم ارتباط برقرار می‌کند و به طور عمومی از آنها دعوت می‌کند تا در پروژه مشارکت کنند.

در این مرحله، هر درخواست کشش برای افزودن یک آداپتور جدید یا یک Backend برای پیروی از دستورالعمل‌های برنامه‌نویسی پروژه، از جمله آزمایش‌ها، الزامی است.

کاردانو اخیراً “از خواب بیدار شده” و بازارهای جانبی را به چالش کشیده و در هفته گذشته 27 درصد رشد کرده است. ADA در زمان نگارش این مقاله با 2.75 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته به قیمت 1.45 دلار معامله می شود.