Cardano اخیراً تبلیغات شش هفته‌ای را آغاز کرده و پاداش شکارچیان جایزه و هکرها را برای یافتن آسیب‌پذیری‌ها در اکوسیستم کاردانو دو برابر کرده است. 20000 دلار بالاترین مبلغی است که پلتفرم از 14 فوریه به هکرها برای کشف باگ های مهم در شبکه ارائه کرده است.

به طور مشابه، هکرهایی که باگ های جزئی در گره های Cardano را شناسایی می کنند، مبلغ کم 800 دلار دریافت خواهند کرد.

از طرف دیگر، شکارچیان جایزه که آسیب‌پذیری‌های حیاتی را در کیف پول کاردانو کشف می‌کنند، ۱۵۰۰۰ دلار و برای افرادی که آسیب‌پذیری‌های بحرانی کمتری را در کیف پول کشف کنند، ۶۰۰ دلار جایزه دریافت می‌کنند.

در آگوست 2021، این بنیاد با پلتفرم هکرهای کلاه سفید، HackerOne، یک شرکت مدیریت آسیب‌پذیری که از هکرها برای یافتن نقص‌ها و آسیب‌پذیری‌ها برای ایمن کردن اکوسیستم‌های مالی در برابر حملات استفاده می‌کند، شریک شد. پیش از این، این شرکت 10000 دلار برای یافتن آسیب‌پذیری‌های حیاتی در شبکه خود و 7500 دلار برای شناسایی نقاط ضعف حیاتی در Cardano Wallet پیشنهاد می‌کرد.

برای تقویت بررسی امنیتی شبکه خود، بنیاد کاردانو اکنون پاداش هکرها را برای کشف آسیب‌پذیری‌ها در بلاک چین خود دو برابر کرده است.

کاردانو پلتفرم خود را تقویت می کند

این پلتفرم ضمن توضیح موتور پشت این تبلیغ، گفته است که باید با جامعه امنیتی برای یافتن نقاط آسیب‌پذیری برای “ایمن نگه داشتن مشاغل و مشتریان خود” همکاری کند. و اضافه کرد؛

از این برنامه، هدف ما تقویت نام تجاری Cardano از طریق این برنامه جایزه باگ عمومی است که موارد ضروری برای دسترسی و مدیریت دارایی‌های رمزنگاری شده را که در بلاک چین کاردانو صادر می‌شوند را پوشش می‌دهد.

این شرکت همچنین تصریح کرد که “حوزه برنامه پاداش باگ شامل هیچ گونه باگ UI یا عملکرد کلی نخواهد بود.” این بنیاد ضمن شناسایی نوع اشکالات و آسیب پذیری های در نظر گرفته شده برای پاداش، اشاره کرد که این موارد باید حساس باشند. به عنوان مثال، شامل شناسایی خطاهایی است که می تواند باعث خرابی و حملاتی شود که ممکن است باعث کاهش کیفیت بلاک چین شود.

علاوه بر این، این شرکت بلاک چین اشاره کرد که از هکرها می‌خواهد تا مناطقی را که می‌توانند «یک آسیب‌پذیری قابل بهره‌برداری» باشند، کشف کنند، و راهی را برای مجرمان سایبری باز کند تا هر یافته بتواند «بر اساس مورد به مورد» مورد بحث قرار گیرد.

بدون شک، پذیرش کریپتو به سرعت در حال افزایش است، و جامعه کریپتو نیز همینطور. بنابراین، هکرهای کلاه سفید نقش اساسی در مبارزه با آسیب‌پذیری‌ها و هک‌های دائماً در حال رشد دارند. به بیان ساده تر، هکرهای کلاه سفید به دنبال حفره های امنیتی یا آسیب پذیری هایی هستند که یک هکر کلاه سیاه/ مجرم سایبری می تواند به عنوان راه خود برای ورود به پروژه استفاده کند. خوشبختانه، هکرهای کلاه سفید به دلیل سوء استفاده های روزمره در فضای رمزنگاری محبوب شده اند.