طبق یک پست وبلاگ Multichain (MULTI)، یک آسیب پذیری امنیتی پیدا شده است که بر شش توکن زنجیره متقابل در پلتفرم آن تأثیر می گذارد. این آسیب پذیری توسط شرکت امنیت رمزنگاری Dedaub شناسایی شده و رفع شده است. با این حال، کاربران پلتفرم باید وارد شوند و مجوزهای کیف پول اعطا شده به شش توکن آسیب دیده شامل اتریوم پیچیده (WETH)، PERI Finance (PERI)، Mars Token (OMT)، Wrapped Binance Coin (WBNB)، Polygon (MATIC) را بازگردانند. و آوالانچ (AVAX).

اگر تاکنون هر یک از این 6 توکن را روی روتر تأیید کرده اید (WETH، PERI، OMT، WBNB، MATIC، AVAX)، لطفا وارد شوید

Multichain اضافه می کند که در حالی که جزئیات فنی تهدید هنوز فاش نشده است، همه دارایی های دیگر روی پلتفرم امن هستند. همچنین راهنمایی هایی در مورد اینکه چگونه کاربران می توانند مجوزهای توکن های آسیب دیده را لغو کنند، ارائه می دهد.

Multichain قبلاً در جولای گذشته در حالی که هنوز Anyswap بود مورد حمله قرار گرفت. پل V3 آن مورد سوء استفاده قرار گرفت و هکرها بیش از 3 میلیون دلار سکه های USDC و Magic Internet money (MIM) را تخلیه کردند. در حال حاضر، ارزش کل این پلتفرم بیش از 8 میلیارد دلار قفل شده است که شامل بیش از 1300 توکن از 10 بلاک چین مختلف است.

Multichain تنها پلتفرمی نبوده است که در سال جاری یک خطر امنیتی را در پلتفرم خود گزارش کرده است. Crypto.com اولین صرافی متمرکز رمزنگاری شد که در سال جدید قربانی هک کریپتوکارنسی شد. شکایات متعددی از کاربران مبنی بر کاهش موجودی رمزارزهای آنها به طور مرموزی مطرح شده است و برخی گزارش داده اند که تمام رمزارزهای آنها از بین رفته است. Crypto.com به این مشکل پرداخته است. در توییتی اعلام کرد که تمام برداشت‌ها را متوقف کرده و به کاربران اطمینان داده است که وجوه امن هستند.

در هک دیگری در سال جاری، CityDAO، یک پلتفرم غیرمتمرکز مالکیت زمین، قربانی یک هک 95000 دلاری توسط کلاهبرداران در سایت پیام‌رسانی فوری بازی Discord شد. طبق برآورد Immunefi، آخرین موج هک‌ها پس از آن اتفاق می‌افتد که طبق برآورد Immunefi، بیش از 10 میلیارد دلار ارز دیجیتال سال گذشته در DeFi و هک‌های CEX به سرقت رفت.