(ETH)

دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان اتریوم (ETH) از نزدیک مسیر بیت کوین را دنبال می کند زیرا در اوایل این هفته، در روز دوشنبه، 8 نوامبر به بالاترین قیمت خود رسید. گاوها در تلاش برای عبور از نقطه عطف 5000 دلاری.

در زمان انتشار، ETH با 1.76 درصد کاهش به 4707 دلار با ارزش بازار 560 میلیارد دلار معامله می شود. اما یکی از موانع اصلی برای افزایش بیشتر اتریوم می تواند هزینه بالای گاز آن باشد. میانگین هزینه گاز ETH به بالاترین میزان در پنج ماه گذشته رسیده است.

 طبق ارائه دهنده داده های زنجیره ای Santiment:

اتریوم در زمان نگارش این مقاله روی قیمت 4780 دلار قرار دارد و خوش‌بینی به نزدیک بودن 5 هزار دلار بالا به نظر می‌رسد. یکی از معدود مواردی که $ETH را عقب نگه می‌دارد، این واقعیت است که میانگین هزینه شبکه 63.50 دلار است که آخرین بار در 12 می در این حد بود.

جذب رقبای اتریوم

اتریوم (ETH) یکی از ارزهای دیجیتال با عملکرد برتر امسال در سال 2021 بوده است. بلاک چین اتریوم در سال جاری شاهد فعالیت بالای DeFi و NFT بوده است.

با این حال، هزینه های بالای تراکنش یک عامل بازدارنده برای بازیکنان جدید DeFi بوده است. بنابراین، آنها به سمت دیگر پلتفرم‌های رقیب و جایگزین مانند Solana (SOL)، Polkadot (DOT) و بسیاری دیگر حرکت کرده‌اند.

همانطور که دیدیم، Solana (SOL) شاهد یک روند صعودی خیره کننده طی چند ماه گذشته بود که به لیست پنج ارز دیجیتال برتر در هفته گذشته راه یافت. سولانا با توان عملیاتی بالای تراکنش و تراکنش های کم هزینه خود به عنوان یک رقیب واقعی اتریوم ظاهر شده است. سولانا همچنین خانه چندین پروتکل DeFi بوده و بیش از 15 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) دارد.

دیگر بازیکنان آینده در این بخش، Avalanche (AVAX) و Fantom (FTM) هستند. با این حال، اتریوم هنوز در مورد تسلط بر فعالیت کلی DeFi، مایل ها جلوتر است.

اما در حال حاضر همه نگاه ها به توسعه اتریوم 2.0 است که مقیاس پذیری شبکه را به شدت منفجر می کند و در عین حال هزینه های تراکنش را کاهش می دهد.