اولین روز از Keyfest 2022، کنفرانس مجازی بیت کوین به میزبانی Casa، بر روی آینده بیت کوین متمرکز شد – برنامه های کاربردی هیجان انگیزی که در حال حاضر در حال توسعه هستند و برنامه های کاربردی دیگری که در پایگاه کاربران در حال رشد هستند – و رشد مداوم شبکه بیت کوین همانطور که به آن مربوط می شود. – معیارهای زنجیره ای و تأثیر اجتماعی-اقتصادی جهانی بر دنیای پذیرش.

در یک پانل برای شرکت کنندگان منتخب، با عنوان “اجلاس سالانه کاسا”، نیک نیومن، مدیر عامل کاسا، جیمسون لوپ مدیر ارشد اجرایی کاسا، اندرو یانگ مدیر خدمات مشتری آن و رئیس امنیت آن، ران استونر، همراه شدند.

قبل از پرداختن به جزئیات خاص در مورد کاسا 2021، آنها در مورد برخی از آمارهای جذاب در مورد بیت کوین صحبت کردند که کاملاً گویای انتظارات و آخرین دستاوردهای شبکه در آینده است.

SEGWIT و TAPROOT

ارتقاء شاهد جداشده در سال 2017 شاهد را از فهرست ورودی‌هایی جدا کرد که از چکش‌خواری تراکنش یا توانایی تغییر اطلاعات ارائه شده در تراکنش جلوگیری می‌کند. با دسترسی محدود، شاهد اجازه نمی دهد که این شکل پذیری رخ دهد. SegWit همچنین به سافت فورک اجازه داد تا ظرفیت بلوک را بدون نیاز به هارد فورک یا زنجیره جدید افزایش دهد.

SegWit فوراً توسط هر گره انتخاب نشد و پذیرش زمان می برد. یکی از آماری که Casa مورد بحث قرار داد این بود که 86 درصد از تراکنش های شبکه بیت کوین اکنون SegWit است.

سخنرانان سپس مقایسه آشکاری با پذیرش Taproot کردند. چهار سال بعد، 14 درصد از تراکنش ها بدون SegWit انجام می شود. به طور مشابه، پذیرش آدرس‌های پرداخت به Taproot و همچنین تغییرات دیگری که همراه با Taproot ایجاد می‌شوند، زمان می‌برد.

اما آیا تصور این شبکه در چهار سال دیگر یک فکر دلگرم کننده نیست؟ به دلیل Taproot چه برنامه های جدیدی را بررسی خواهیم کرد؟

رشد شبکه رعد و برق

در طول Keyfest، سخنرانان به رشد عظیمی که ما شاهد آن بودیم، پرداختند زیرا شبکه لایتنینگ، پروتکل لایه 2 بیت کوین که برای انجام تراکنش های کوچکتر و روزمره ساخته شده است، همچنان مرزهای پذیرش را پیش می برد.

لایتنینگ در ژوئن 2018 با ظرفیتی که تنها 11 ماه بعد به 1104 بیت کوین می رسد راه اندازی شد. از ژانویه تا سپتامبر 2021، این ظرفیت کل از 1058 BTC به 2968 BTC رسید که نشان دهنده افزایش 181٪ است!

تعداد کل کانال‌های لایتنینگ عمومی تا سپتامبر 2021 به بیش از 70000 رسید. تماشای این اتفاق در زمان واقعی شگفت‌انگیز است زیرا یک سیستم مالی انصرافی اجازه انباشت ثروت بدون مجوز را می‌دهد. حالا برای کاسا.

تغییرات کاسا در سال 2021

در اولین جلسه Keyfest در مورد تعدادی از ویژگی های جدید Casa که به تازگی اضافه شده اند صحبت شد. ابتدا، کاسا اعلام کرد که از آدرس‌های Taproot پشتیبانی می‌کند – یک انتخاب واضح برای پلتفرمی که سعی می‌کند مسیر را به سمت پذیرش آینده نگاه کند.

همچنین ادغام‌هایی را برای سخت‌افزار Keystone و Foundation اعلام کرد و انتقال کد QR را برای کلیدهای رمزگذاری‌شده اضافه کرد، زیرا برخی از افراد با پشتیبان‌گیری ابری که قبلاً استفاده می‌شد مشکل داشتند که به کاربر اجازه می‌دهد کلیدها را به‌جای استفاده از ابر ذخیره کند. این تغییر به کاربر امکان انتخاب بیشتر در گزینه های بازیابی را می دهد.

همچنین، تغییرات در ویژگی‌های وراثت یک فرآیند ساده را امکان‌پذیر می‌سازد و در برخی موارد نیازی به کمک کارمند کاسا با استفاده از اتوماسیون نخواهد داشت و در موارد دیگر نیازی به هیچ قراردادی نخواهد داشت. اکنون به مشتریان یک برنامه ارجاع ارائه می شود، زیرا کاسا اظهار داشت که بسیاری از کاربران آن ارجاع هستند. ویژگی میانگین هزینه دلار (DCA) و همچنین پشتیبانی از Spectre نیز اضافه شده است. Spectre به کاربران اجازه می دهد تا از گره های شخصی خود برای تأیید فرآیندهای کاسا با ماشین های خود استفاده کنند و کاسا در واقع راهنماهایی در مورد نحوه انجام این کار ارائه می دهد. این به کاربران اجازه می دهد تا کنترل بیشتری روی کلیدهای خود در Casa داشته باشند، زیرا می توانند تعادل را از گره خود تماشا کنند.

تیم مهندسی کاسا دو برابر شده است، که به آن اجازه می دهد تا میکروسرویس های خود را مدولارتر و سازگارتر با تغییرات کند و در عین حال سطوح بالاتری از کارایی را ایجاد کند. همچنین قادر به آزمایش و جداسازی مداوم تلاش‌های حمله به سیستم داخلی خود بود.

آینده بیت کوین

جلسه دوم کی فست روی این سوال متمرکز شد که آینده بیت کوین چگونه است؟

نیومن برای این پنل بازگشت و پیتر مک کورمک از پادکست «Bitcoin چه کرد» و همچنین Obi Nwosu، بنیانگذار Coinfloor به او پیوست.

با بازگشت به گفتگوی لایتنینگ، تمرکز زیادی روی رشد و دسترسی به شبکه صورت گرفت. ایجاد لایتنینگ باعث ظهور بیت کوین بیچ شد، یک جامعه محلی از شهروندانی که در السالوادور انصراف دادند و تصمیم گرفتند بیت کوین برای آنها بهتر از ارز محلی کار کند. جهان شروع به توجه کرد، و همچنین دولت در کشور خود.

امیدهای Nwosu به نیجریه اشاره کرد که او در مورد ادامه پذیرش بیت کوین، استیبل کوین ها و آلت کوین ها در آن منطقه بحث می کرد. نایرا عمیقاً متورم شده است و در طول 30 سال گذشته ارزش غیرعادی را از دست داده است. بسیاری از مردم آنجا به دنبال هر چیزی هستند که به آنها اجازه می دهد از نایرا انصراف دهند. استیبل کوین‌هایی مانند تتر به آن‌ها این امکان را می‌دهند که به جای اینکه دولت ارزش آن را آدم‌خواری کند، حداقل مقادیر معینی از ارز را حفظ کنند، و بیت‌کوین و همچنین آلت‌کوین‌ها، امیدی برای ایجاد ثروت خارج از سیستم موجود خود ایجاد می‌کنند. اکنون، بدیهی است که ما مردم نیجریه را در یک استاندارد بیت کوین می خواهیم، ​​اما نگاه آنها به دارایی های بیرونی آغاز است، جرقه.

نومن با امیدهای کاسا برای تضمین امنیت بیشتر برای کاربران کاسا و دستیابی به رمپ های روان تر در آینده صحبت کرد. این به بخشی ذاتی از گفتگو تبدیل می‌شود، زیرا ما در مورد فکر سایر کشورها که استاندارد بیت‌کوین را اتخاذ می‌کنند نشخوار می‌کنیم. ما می‌توانیم ببینیم کشورهایی که بیشتر به آن نیاز دارند، کشورهایی هستند که احتمالاً برای یافتن یک رمپ با سهولت استفاده یا دسترسی به مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. هنگامی که موضوع پذیرش در این مناطق از جهان مطرح شد، نیومن گفت که با این واقعیت شروع می شود که اکثراً همه یک نوع گوشی هوشمند دارند، به این معنی که لایه های برنامه باید در آنجا باشد، اما او به کاوش دقیق تر از Nwosu.

Nwosu سپس در مورد نیاز به تمرکززدایی بیشتر و تقویت شبکه بحث کرد. با B Trust، یکی از اهداف آن، نصب و آموزش توسعه دهندگان جهان است که در این مناطق واقع شده اند. افراد کمی نسبت به کسانی که خودشان این مسائل را تجربه می کنند، برای طراحی راه حل برای مردمی مستعدتر هستند. همانطور که Nwosu گفت، “انیشتین ها فقط در آمریکای شمالی و اروپا وجود ندارند.”

Nwosu در ادامه توضیح داد که بیشتر مردم در این نقاط جهان هنوز برای اهداف ذخیره سازی به مبادلات متکی هستند. این نیاز به تمرکززدایی و تقویت شبکه منجر به راه حل واضح و در عین حال ظریف حضانت مشارکتی شخص دوم می شود که در حال حاضر در ال زونته، السالوادور در حال استفاده است. اساساً، اینجا جایی است که چندین نفر دور هم جمع می شوند و از طریق یک کیف پول مشترک با استفاده از multisig، هر کاربر بیت کوین خود را جمع می کند و به طور موثر یک بانک یا اتحادیه اعتباری محلی ایجاد می کند.

Nwosu همچنین عقیده خود را بیان کرد که دولت‌های ملی ثابت کرده‌اند که بهترین آموزش دهندگان بیت‌کوین هستند (لبخند دلسرد را وارد کنید). این زمانی اتفاق می‌افتد که ما مکان‌هایی مانند چین یا ترکیه را داریم که با چکش ممنوعیت در هم می‌کوبند و سعی می‌کنند جلوی فرزندخواندگی را بگیرند. در هر دو مورد، افراد از سیستم فعلی خود منصرف شدند و چیزی را یافتند که واقعاً برای آنها کار می کرد. ممنوعیت دارایی مانند بیت کوین منجر به کنجکاوی بیشتر و افزایش اعتقاد می شود. کار به جایی می رسد که ما تقریباً می خواهیم کشورها بیت کوین را ممنوع کنند، اینطور نیست؟

آینده بیت کوین بر روی تمرکززدایی بیشتر از طریق افزایش گره ها برای بیت کوین Core و لایتنینگ تنظیم شده است، در حالی که سازمان ها و افرادی مانند Nwosu بر روی آوردن استعدادهای توسعه جدید از مکان هایی که به کمک نیاز دارند تمرکز می کنند، آموزش را بیشتر می کند. در همین حال، ما به دنیای افزایش پذیرش Taproot و توسعه بیشتر برنامه ها نگاه می کنیم که ما را به گفتگوی نهایی روز برد.

این بخش از گفتگو عمدتاً بر روی برنامه هایی متمرکز بود که پانل برای آنها هیجان زده بود و چرا این برنامه های مختلف اهمیت دارند. جان تینکلنبرگ، مدیر بازاریابی محتوا برای Casa؛ مت هیل، مدیر عامل Start9 Labs؛ و لامار ویلسون، بنیانگذار Black Bitcoin Billionaire این جلسه را رهبری کردند.

شروع گفتگو با درک این موضوع آغاز شد که گره ها مدت هاست ستون فقرات شبکه بیت کوین بوده اند. آنها به عنوان تایید کننده های ضروری در فرآیند اطمینان از اینکه بلوک ها به طور دقیق نشان دهنده داده های درون خود هستند، عمل می کنند. همانطور که بیت کوین پیشرفت کرده است، این گره ها همچنین با اجرای سرور خود، هدفی را برای تمرکززدایی بیشتر فراهم می کنند. داشتن سرور اختصاصی به معنای کنترل داده های خود است. این یک مسئولیت شخصی است.

موضوع این گفتگو این بود: هر چه می خواهید آزادتر باشید، باید مسئولیت بیشتری داشته باشید. تمرکز شدیدی بر ایجاد حاکمیت فردی شما با بر عهده گرفتن مسئولیت وجود خود در شبکه با اجرای گره خود بود. غوطه ور شدن و یادگیری هر جنبه ای از آنچه برای حضور در شبکه لازم است و مسئولیت پذیری در قبال آن، چیزی است که به بسیاری از بیت کوین داران اجازه می دهد تا همچنان اعتقاد داشته باشند و توانایی آنها برای نوآوری در فضا را داشته باشند.

هنگامی که از هیل خواسته شد تفاوت‌های بین آمبرل و استارت 9 را توضیح دهد، هیل به بیان این ارزش‌ها ادامه داد، زیرا توضیح داد که یکی، به وضوح مغرضانه است، و آن دو، اینکه افراد باید قبل از درگیر شدن با آن، تکالیف خود را بر روی یک پلت فرم انجام دهند. در حالی که شباهت هایی در این پلتفرم های مختلف وجود دارد که اجرای یک گره را در دسترس تر می کند، تفاوت های فاحشی نیز بین آنها وجود دارد. این مسئولیت هر فرد مستقلی است که این تحقیق را انجام دهد و بستری را پیدا کند که برای آنها مناسب تر است. در اینجا چند برنامه سرگرم کننده وجود دارد که مورد بحث قرار گرفت:

چت Sphinx: ارتباطات سرتاسر غیرمتمرکز که به عنوان راهی برای تمرکززدایی رسانه های اجتماعی عمل می کند. دادن مالکیت محتوای خود به سازندگان بدون هیچ سرور مرکزی که داده‌های همه را در اختیار دارد و به طرفداران اجازه می‌دهد مستقیماً به سازندگان پول پرداخت کنند.

Bitwarden: مدیریت رمز عبور منبع باز که به خوبی کار می کند

ماتریس: به Slack فکر کنید اما بدون سرورهای متمرکز. منبع باز و غیرمتمرکز

سیستم عامل سفارت: “یک سیستم عامل گرافیکی در بازار انبوه که برای تسهیل کشف، نصب، پیکربندی، میزبانی شخصی خصوصی و عملکرد قابل اعتماد سرویس‌ها و برنامه‌های نرم‌افزار منبع باز طراحی شده است،” طبق Libs منبع باز. “هدف آن حذف اعتماد و مراقبت از محاسبات شخصی است.”

نتیجه

جلسات در روز اول Keyfest به عنوان یک مقدمه عالی در مورد اینکه Bitcoiners و Casa می‌خواهند آینده بیت‌کوین و توسعه برنامه‌ها چگونه باشد، بود. تمرکز واضحی بر ارائه امنیت و دانش بیشتر به جامعه در کل و پیشبرد تمرکززدایی شبکه با پیشرفت مداوم وجود دارد که به سطوح بالاتری از پذیرش در مکان‌هایی که بیشتر به آن نیاز دارند اجازه می‌دهد.

این یک پست مهمان توسط شاون آمیک است. نظرات بیان شده کاملاً متعلق به خود آنها است و لزوماً نظرات BTC Inc یا مجله Bitcoin را منعکس نمی کند.