مدیرعامل شرکت Factor LLC و تاجر کهنه کار رمز ارزهای اینترنتی، پیتر برانت اخیراً در توییتر نارضایتی خود را از بایننس و مدیرعامل آن ابراز کرد. برانت به توئیت Changpeng Zhao، مدیرعامل Binance که او را به «سوءاستفاده» از مشتریانش متهم کرده بود، پاسخ داد.

با توجه به اینکه شما چگونه از مشتریان خود سوء استفاده می کنید، اصلاً خوابیدن شما تعجب آور است

پس از دریافت نظرات متفاوت در توییت خود، برانت خاطرنشان کرد که مشکل او با صرافی های کریپتو به طور کلی، از جمله بایننس، این است که این پلتفرم ها در واقع «برخلاف سفارشات مشتری» معامله می کنند. با توجه به اهرم‌های شدید مجاز بازار آتی، معامله‌گران با به‌کارگیری اهرم 10×100 برابر در معاملات، یعنی استقراض از صرافی، بر خلاف شانس شرط‌بندی می‌کنند و امیدوارند بازدهی بالاتری را با ریسک بالا به دست آورند. با این حال، اگر شرط معامله‌گر در بازار پر نوسان انجام شود، صرافی متحمل ضرر خواهد شد. بنابراین، برای مقابله با این مشکل، صرافی‌های کریپتو متهم شده‌اند که پلتفرم را طی افزایش‌ها مسدود کرده‌اند.

«ناراحتی من در برابر صرافی‌های رمزنگاری بسیار عمیق‌تر از پر کردن بد است – این با معامله در برابر سفارش‌های مشتری خارج از محدوده روزانه و عدم گزارش کشف قیمت سروکار دارد. پیتر برانت در توییتی نوشت: ما زندانی می شدیم.

شکست بایننس فریز در ماه می

در اوایل سال جاری، CoinGape یکی از موارد متعددی را گزارش داد که صرافی در طول افزایش قیمت یخ زده و میلیاردها ضرر به کاربرانش وارد کرده است. در حالی که چندین صرافی به دلیل پایبندی به این تاکتیک غیراخلاقی سرزنش می شوند، بایننس گزارش شده است که در این عمل گرفتار شده و با شکایت به دادگاه ارائه شده است.

اواسط ماه مه، زمانی که ارزهای دیجیتال به طور ناگهانی یکی پس از دیگری شروع به سقوط کردند، بایننس یخ زد و کاربران خود را در میانه آخرالزمان رمزنگاری سرگردان کرد. بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان برای بیش از یک ساعت یخ زد و صدها و هزاران معامله گر را از دست داد. به عنوان تلافی، بیش از 700 معامله گر با هم علیه Binance شکایت کردند. در حالی که صرافی ادعای مسدود کردن عمدی پلتفرم را رد کرد، سرمایه‌گذارانی مانند آناند سینگال که داستانش به طور گسترده در پلتفرم‌های رسانه‌ای پوشش داده شد، تمام پس‌اندازهای زندگی‌اش را به دلیل این حادثه از دست دادند و چیزی برای او باقی نگذاشتند. آناند به وال استریت ژورنال گفت: «بایننس به من آسیب وارد کرده است، دیگر هرگز معامله نخواهم کرد».