ژو سو، مدیرعامل Three Arrow capital، دیدگاه خود را در مورد الگوی رفتاری فعلی دارندگان بیت کوین به اشتراک گذاشته و آن را با چرخه قبلی در سال 2018 مقایسه کرده است.

همانطور که داده‌های زنجیره‌ای گزارش می‌دهند، اکثر سرمایه‌گذاران بزرگ بیت‌کوین که بیش از یک سال است که این ارز دیجیتال را نگه داشته‌اند، علی‌رغم اصلاحات شدید در بازار، ترجیح می‌دهند سکه‌های اضافی را نگه دارند و انباشته کنند.

یکی از دلایلی که داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند رفتار نگهداری قابل‌توجهی نشان می‌دهد این است که بسیاری از شرکت‌کنندگان واقعاً دلار بیت‌کوین را در سال ۲۰۱۷/۲۰۱۸ خریداری کردند تا پس از از دست دادن صبر، با ضرر به فروش برسند. به طور حکایتی، بسیاری از این ppl این بار متواضع می مانند و هر ماه بدون توجه به اینکه چه اتفاقی می افتد خرید می کنند.

سو ژو تغییر رفتار سرمایه گذاران را با تجربه ناخوشایندی که برخی از معامله گران احتمالاً به دلیل فروش پیش از موعد ارز دیجیتال بین سال های 2018 و 2019 تجربه کردند، توضیح می دهد، زمانی که در پایین ترین سطح معاملات قرار داشت.

پس از «زمستان کریپتو» و فقدان کل حجم معاملات و قدرت خرید، بازار کریپتو در سال 2020 وارد مرحله بهبودی شد که تا نوامبر 2021 ادامه داشت. این رالی منجر به رشد تقریباً 600 درصدی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم، شیبا اینو و کاردانو

بزرگترین دارندگان بیت کوین روند را دنبال نمی کنند

اما با توجه به درخواست تحلیلگر مبنی بر تغییر احساسات در میان سرمایه گذاران، به نظر نمی رسد نهنگ های بیت کوین از الگوی در اینجا پیروی کنند و تعداد آنها از ژانویه 2021 از 2500 به 2100 کاهش یافته است.

اصلاحات اخیر تقریباً 100 کیف پول سطح نهنگ را که قبلاً بیش از 1000 بیت کوین را در خود جای داده بودند، از بین برد. برخی از کاربران همچنین فرض کرده اند که نهنگ ها فقط وجوه خود را بین کیف پول های کوچکتر توزیع می کنند.

در زمان انتشار، بیت کوین با قیمت 37726 دلار معامله می شود و با موج دیگری از فشار فروش مواجه می شود زیرا پیش بازار ایالات متحده بار دیگر ضعف نشان می دهد. آلت کوین ها نیز در بازار تمایل به کاهش قیمت دارند و اکثر توکن ها و سکه ها از 1 تا 3 درصد ارزش خود را از دست می دهند.