سولانا (SOL) توجه کاردانو (ADA) را به عنوان یکی از بزرگترین رقبای اتریوم به خود جلب کرده است. در میان رشد خیره کننده، ارز دیجیتال SOL با کسب جایگاهی در لیست پنج ارز دیجیتال برتر، به عنوان رقیب اتریوم (ETH) ظاهر شده است.

با این حال، اگر به «درآمد» یعنی هزینه‌های پرداختی به پروتکل و ماینرها/ اعتبارسنجی‌ها نگاه کنیم، به نظر می‌رسد اتریوم با اختلاف زیادی سولانا را شکست می‌دهد. درآمد انباشته اتریوم از زمان آغاز به کار 8.8 میلیارد دلار است در حالی که درآمد سولانا 16.4 میلیون دلار است که تقریباً 500 برابر متفاوت است. با این حال، با توجه به اینکه اتریوم بسیار قدیمی‌تر است، مقایسه آن ممکن است منصفانه نباشد.

بنابراین، بر مبنای چند برابر ارزش بازار/درآمد، به نظر می‌رسد خرید SOL در این مرحله گران‌تر از اتریوم باشد. سولانا (SOL) در حال حاضر با 1500 برابر مضرب معامله می شود در حالی که اتریوم (ETH) حدود 25 برابر مضربی معامله می شود.

جفری ژنگ، تحلیلگر می نویسد: «این نشان می دهد که SOL به طور قابل توجهی انتظارات مثبت تری در قیمت دارد، نسبت به جایی که در حال حاضر از نظر استفاده قرار دارد.

یکی از زمینه‌های نگرانی این است که سولانا با فعالیت توسعه‌دهندگان که برای اتریوم رو به کاهش بوده است، به سرعت در حال جذب شدن است. هزینه بالای گاز در اتریوم به عنوان یک عامل بازدارنده برای توسعه دهندگان جدید که Solana را به اتریوم ترجیح می دهند، عمل کرده است.

خلاصه

Solana (SOL) اخیراً با افزایش سرسام آور قیمت SOL از مرز 260 دلار، رشد خوبی داشته است. با این حال، برخی از عوامل بنیادی نشان می‌دهند که خرید اتریوم (ETH) در این مرحله می‌تواند برای سرمایه‌گذاران سود بیشتری نسبت به خرید Solana (SOL) داشته باشد.