یک نکته مهم، در این مورد، این است که رایت ممکن است همان طور که ادعا می کند در واقع ساتوشی ناکاموتو باشد. اگر این درست باشد، دانشمند کامپیوتر 1.1 میلیون بیت کوین را در اختیار دارد که پس از راه اندازی بلاک چین توسط کیف پول سازنده استخراج شد. بیت کوین های موجود در این کیف پول حدود 70 میلیارد دلار ارزش دارند که وارثان کلیمن ادعا می کردند که حق نصف آن را دارند.

با 70 میلیارد دلار، 100 میلیون دلاری که دادگاه دستور داده به دارایی کلیمن پرداخت کند، برای کریگ رایت تنها قطره ای از دریا است. بنابراین، در مجموع، کارآفرین باید فقط کسری ناچیز از آنچه را که کلیمن می‌داشت اگر سهمش از BTC به او تعلق می‌گرفت، بپردازد. رایت می توانست 70 میلیارد دلار را برای خودش نگه دارد.

گفته می شود که کلیمن که در سال 2013 در سن 46 سالگی درگذشت، با کریگ رایت دوست صمیمی بود که ظاهراً با او بیت کوین ایجاد کرد. خانواده کلیمن همچنین مالکیت معنوی فناوری بلاک چین بیت کوین را به دانشمند فقید کامپیوتر می‌داند.

 

«خالق بیت کوین» از رأی هیئت منصفه خوشحال است

برای سال‌ها، کریگ رایت درگیر شکایت‌هایی درباره وضعیت خود به عنوان خالق بیت‌کوین بوده است. رایت بارها ادعا کرده است که دارایی دیجیتال را ایجاد کرده است، اما هیچ کس در فضا این دانشمند کامپیوتر را جدی نگرفته است و از او به عنوان یک شیاد یاد می شود. با این حال، خالق ادعایی بیت کوین ادعا می کند که رای هیئت منصفه در نهایت او را به عنوان خالق دارایی تایید می کند. رایت در بیانیه‌ای که پس از محاکمه صادر کرد، توضیح داد که هیئت منصفه دریافته است که او واقعاً بیت‌کوین را ایجاد کرده است و به همین دلیل نمی‌خواهد نسبت به حکم دادگاه تجدید نظر کند. او همچنین از صدور حکم ابراز آرامش کرد و گفت: «در عمرم تا این حد راحت نبودم.»

اگرچه رایت همچنان ادعای خود را مبنی بر اینکه ساتوشی ناکاموتو است، تکذیب می کند، اما این ادعا را که او و کلیمن با هم ارز دیجیتال را راه اندازی کرده اند را رد می کند. او گفت که ادعاهایی که ایرا کلیمن از طرف دارایی دیو کلیمن مطرح می‌کند نادرست است، و افزود که هیچ ردپای کاغذی وجود ندارد که شواهدی از مشارکت بین آنها را نشان دهد.

چیزی که رایت از اعتراف خودداری کرد این بود که 1.1 بیت کوین مورد بحث کجاست. این دانشمند کامپیوتر مراقب بوده است که چیزی در مورد ذخیره بیت کوین ذکر نکند. اینکه رایت بیت‌کوین‌ها را در اختیار داشته یا داشته است، یک راز باقی مانده است.