از زمانی که فیس‌بوک نام خود را به متا تغییر داد، بحث‌های زیادی در مورد متاورس وجود داشت – فضاهایی که واقعیت مجازی، بازی و آواتارها با هم برخورد می‌کنند. این بخشی از Web3 است، تکرار بعدی اینترنت که بر مالکیت کاربر بر داده‌ها یا دارایی‌های دیجیتال متمرکز است، و برخی از بزرگترین شرکت‌های جهان به آن توجه می‌کنند.

برندهای مشهور پوشاک و رستوران اخیراً متعهد به ادغام واقعیت مجازی در دنیای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین مانند The Sandbox و Decentraland هستند. برخی زمین های مجازی را به صدها هزار دلار خریداری کرده اند.

و NFTها به بخش بزرگی از نمایش‌های متاورس آینده تبدیل می‌شوند. NFTها یا توکن‌های غیرقابل تعویض، توکن‌های دیجیتالی هستند که در زنجیره بلوکی مانند اتریوم وجود دارند و نشان دهنده مالکیت فرد بر یک دارایی خاص هستند.

با تبدیل شدن بازار NFT به یک صنعت میلیارد دلاری، برخی از برندها در حال حاضر اقدامات قانونی را انجام داده اند، مانند شکایت نایک از StockX به اتهام فروش تصاویر غیرمجاز از کفش های کتانی خود، در حالی که بیشتر و بیشتر در حال ثبت نام برای محافظت از دارایی های دیجیتال هستند. حتی غول خرده‌فروشی والمارت نیز با ثبت 27 درخواست علامت تجاری مرتبط با NFT در ایالات متحده، کانادا و مکزیک از ماه دسامبر، وارد عمل شده است.

لورآل در این ماه برای 17 برند زیرمجموعه لوازم آرایش، مو، پوست و ناخن، از جمله Kiehl’s، NYX makeup، Urban Decay، Redken، Essie، Pureology، Matrix و It Cosmetics، درخواست نشان تجاری داده است.

L’Oreal در برنامه های خود به دنبال علامت های تجاری برای “رسانه های دیجیتال، یعنی کلکسیون ها، هنر، توکن ها، و توکن های غیر قابل تعویض (NFT) است. NFT‌هایی که شامل اقلام دیجیتالی کلکسیونی، تصاویر، عکس‌ها، آثار هنری، ویدئوها یا ضبط‌های صوتی مورد استفاده در فناوری بلاک چین هستند.

این پرونده‌ها همچنین شامل درخواست‌هایی برای علامت تجاری «لوازم آرایشی و لوازم آرایش برای فروش آواتارهای مجازی» و «خدمات فروشگاه‌های خرده‌فروشی و خدمات فروشگاه آنلاین در رابطه با کالاهای مجازی، یعنی لوازم آرایشی، لوازم آرایش، برس‌های آرایشی و برس‌های آرایشی» است.

شرکت پوشاک و لباس زیر زنانه ویکتوریا سیکرت در 8 فوریه درخواست نشان تجاری برای نام خود کرد زیرا مربوط به “کالاهای مجازی قابل دانلود” و “ایجاد و تجارت مجموعه های دیجیتالی با استفاده از پروتکل های اجماع مبتنی بر بلاک چین و قراردادهای هوشمند” – اساساً NFT ها است.

همچنین ممکن است رویدادها و فروشگاه‌های متاورس را توسعه دهد، زیرا برنامه کاربردی شرکت همچنین به «نمایش‌های مد مجازی» و «خدمات فروشگاه‌های خرده‌فروشی با کالاهای مجازی» اشاره کرده است.

برند پوشاک و سبک زندگی رالف لورن در ماه دسامبر درخواست علامت تجاری برای استفاده از نام خود به عنوان یک فروشگاه مجازی و همچنین برای پوشاک مجازی و سایر کالاهای دیجیتالی ارائه کرد. از آن زمان، یک تجربه رسمی Roblox با اقلام مد مجازی افتتاح شد.

مشابه Ralph Lauren، DKNY (نوامبر 2020) و Abercrombie & Fitch (نوامبر 2021) برای علائم تجاری که اقلام مجازی را پوشش می دهند، ثبت نام کرده اند.

در ماه های اکتبر و نوامبر، نایک چندین درخواست علامت تجاری برای نایک و نیکلند در زمینه کالاهای مجازی و فروشگاه های خرده فروشی ارائه کرد. بر اساس گزارش‌های CNBC و Fortune، نایک تاکنون هفت درخواست برای علامت تجاری ثبت کرده است که شامل درخواست‌هایی برای علامت تجاری لوگوی «Jumpman»، Nike swoosh، شعار «Just Do It» و نام تجاری Air Jordan در همه موارد است. چیزهای متابرون

Skechers هشت درخواست علامت تجاری را ثبت کرده است که در ماه گذشته پرونده‌هایی برای برندهای Sketchers، Bobs، GoWalk، ArchWalk و Twinkle Toes تهیه شده است. سایر برندهای قابل توجه در فضای پوشاک ورزشی که درخواست علامت تجاری برای کالاهای مجازی ثبت کرده اند عبارتند از Under Armor، Puma، و New Balance.

نمایندگان ستاره فقید NBA، کوبی برایانت، در ژانویه درخواست علامت تجاری را برای استفاده از نام او در هنر مجازی آنلاین، آواتارها، کالاهای مجازی یا بازی های ویدیویی ارائه کردند. این برنامه همچنین استفاده از هرگونه توکن غیر قابل تعویض مرتبط با نام یا تصویر برایانت را پوشش می دهد.

به نظر می‌رسد مک‌دونالد در حال برنامه‌ریزی چیزی بزرگ برای متاورس است – اخیراً بیش از 10 درخواست علامت تجاری برای «خدمات خرده‌فروشی آنلاین حاوی کالاهای مجازی» در ایالات متحده ثبت کرده است و علائم تجاری «McCafe» را برای «ارائه کنسرت‌های واقعی و مجازی آنلاین و موارد دیگر» ثبت کرده است. رویدادهای مجازی» و برای McCafe به عنوان «راه اندازی یک رستوران مجازی با کالاهای واقعی و مجازی، راه اندازی یک رستوران مجازی آنلاین با تحویل درب منزل».

این یک علامت تجاری برای McCafe برای «محصولات غذایی و نوشیدنی مجازی» و «فایل‌های حاوی آثار هنری، متن، فایل‌های صوتی و تصویری و توکن‌های غیرقابل تعویض» ثبت کرد. همچنین درخواستی برای علامت تجاری کلمه “McDelivery” ارسال کرده است.

Panera Bread یک درخواست علامت تجاری برای “Paneraverse” ارائه کرده است که به گفته شرکت ممکن است شامل رستوران های مجازی، اقلام غذایی و نوشیدنی های مجازی، و همچنین سایر اقلام دیجیتال متفرقه، NFT ها و هر نرم افزار مورد استفاده برای ارزهای دیجیتال یا دارایی های مبتنی بر بلاک چین باشد.

در ماه دسامبر، شرکت دیزنی برای ثبت اختراع برای ایجاد یک «شبیه‌ساز دنیای مجازی» تأیید شد. همچنین در استخدام افراد باهوش NFT بوده است که به دنبال کارشناسان بازاریابی در فضای Web3 هستند. و باب چاپک، مدیرعامل دیزنی، اخیراً با انتصاب مایک وایت، مدیر اجرایی، برای نظارت بر ابتکارات متاورس این برند، دو برابر شد.

در ژانویه، شرکت کرایه ویدئویی که اکنون منقرض شده Blockbuster ثبت نام تجاری خود را برای “نرم افزار قابل دانلود برای… توکن های غیرقابل تعویض (NFT)… کلیپ های تلویزیونی و میم های احراز هویت شده توسط توکن های غیرقابل تعویض (NFT) … [و ] کالاهای مجازی قابل دانلود» مانند آواتار و لباس. همچنین شامل «ایجاد فروشگاه‌های خرده‌فروشی آنلاین… که به کاربر اجازه می‌دهد تا فروشگاه‌های رمزنگاری کلکسیونی میزبانی شده و توکن‌های غیرقابل تعویض مبتنی بر بلاک چین ایجاد کند».

اساساً، برنامه Blockbuster یک برنامه جامع است و آن را طوری تنظیم می کند که تقریباً هر چیزی را که به نام خود مربوط به رمزنگاری است، از NFT ها گرفته تا پردازش پرداخت ارزهای دیجیتال و بازی های آنلاین انجام دهد.

همه این پرونده های علامت تجاری به چه معناست؟ خوب، ارزشی ندارد که کسب‌وکارها مجبور نباشند علائم تجاری ثبت کنند تا به NFT و متاورس بپرند. قابل توجه است که گوچی NFT های خود را منتشر کرده و اخیراً زمینی را در The Sandbox به عنوان بخشی از GucciVault خود خریداری کرده است، اما هیچ علامت تجاری مرتبطی در ایالات متحده ثبت نکرده است.