آینده بیت کوین

ماریون لابور، تحلیلگر، اشاره کرده است که بیت کوین را وسیله ای برای پرداخت نمی داند، و همچنین فکر نمی کند که دارای ویژگی های کاهش تورم باشد، زیرا «بیت کوین خطرناک است: امروز آنقدر بی ثبات است که نمی تواند یک ذخیره ارزش قابل اعتماد باشد. و من انتظار دارم که در آینده قابل پیش بینی فوق العاده فرار باقی بماند.» او مدعی شد و به سه دلیل برای آن اشاره کرد:

اول، حدود دو سوم بیت کوین ها برای سرمایه گذاری و سفته بازی استفاده می شود. دوم، به دلیل قابلیت تجارت محدود، تنها چند خرید بزرگ اضافی یا خروج از بازار می تواند به طور قابل توجهی بر تعادل عرضه و تقاضا تأثیر بگذارد. سوم، ارزش بیت کوین بسته به ارزشی که مردم باور دارند به افزایش و کاهش ادامه خواهد داد. تغییرات کوچک در درک کلی سرمایه گذاران در مورد بیت کوین می تواند تأثیر زیادی بر قیمت آن داشته باشد.

با این حال، حزب کارگر معتقد است که سکه دیجیتال می تواند به یک دارایی امن تبدیل شود و نقش “طلای دیجیتال” را ایفا کند، زیرا “مردم همیشه به دنبال دارایی هایی بوده اند که توسط دولت ها کنترل نمی شود” و طلا برای قرن ها این نقش را داشته است، اما این نقش را پذیرفته است. بیت کوین به طور بالقوه می تواند به «طلای دیجیتال قرن بیست و یکم» تبدیل شود.

در مقایسه ای بین بیت کوین و اتریوم، تحلیلگر اولی را به دلیل ارزش بازار بسیار بزرگتر آن “پیشگام” نامید، اما او همچنین در اتریوم یک “نقره دیجیتالی” احتمالی را به دلیل کاربردهای فراوان و موارد استفاده آن با استناد به امور مالی غیرمتمرکز می بیند. DeFi) و توکن غیر قابل تعویض (NFT).

او معتقد است که به همین دلایل، بعید است که ارز دیجیتال دیگری در 5 سال آینده قوی تر از بیت کوین و اتریوم شود.

معامله بیت کوین با 40 هزار دلار در نمودار روزانه | منبع: BTCUSD در TradingView.com

Laboure اشاره کرد که در حال حاضر روندی برای پذیرش انواع مختلفی از اشکال پرداخت وجود دارد، و تعداد فزاینده‌ای از فروشگاه‌ها شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال می‌کنند، اما بیت‌کوین و اتریوم هنوز روش رایج پرداخت نیستند.

این تحلیلگر افزود: «اگرچه آخرین پیشرفت‌ها امکان انجام تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر را فراهم می‌کند، اما اعتبارسنجی بیشتر تراکنش‌ها با استفاده از بیت‌کوین حدود ده دقیقه طول می‌کشد. و گران است: هزینه تراکنش در سال 2021 به طور متوسط ​​حدود 20 دلار آمریکا بوده است.

حالا این قسمت آخر یک ادعای عجیب به نظر می رسد. با توجه به اینکه او به عنوان یکی از آنها انتخاب شده است، کسی نمی تواند لابور را به عنوان کسی که در مورد شبکه لایتنینگ بیت کوین (لایه دومی که تراکنش های خارج از زنجیره را امکان پذیر می کند، که منجر به سرعت بیشتر و کارمزدهای پایین 1 ساتوشی یا چند سنت می شود) بی اطلاع باشد. از یازده مغز متفکر ارزهای دیجیتال توسط Business Insider و او یک متخصص شناخته شده در فناوری مالی است.

در واقع، Laboure در مصاحبه اخیری که در 14 دسامبر 2021 منتشر شد، به شبکه لایتنینگ اشاره کرد، جایی که وی خاطرنشان کرد که السالوادور از این شبکه استفاده می کند “بنابراین کارمزدها بسیار پایین است” و گفت ما به دنبال این هستیم که بیت کوین به یک روش تبدیل شود. پرداخت.

مشکل کریپتو

لبور اضافه کرد که «مشکل اصلی ارزهای دیجیتال فقدان مقررات است»، که مانع از نزدیک شدن بسیاری از سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها به بازار می‌شود، اما او به طور مداوم اعلام کرده است که مقررات در سال 2022 در راه است.

از نظر اقدامات نظارتی، ما انتظار داریم که سال 2021 یک تغییر دهنده بازی باشد و تا سال 2022 بسیاری از اقتصادها چارچوب نظارتی دارایی های رمزنگاری قوی داشته باشند.

از نظر CBDCها، تحلیلگر معتقد است “CBDC، پول نقد و رمزارزها با هم وجود خواهند داشت.”

پول نقد مطمئناً ناپدید نخواهد شد، اما ما انتظار داریم که به عنوان وسیله پرداخت کاهش یابد. اکثر کشورهای G20 قصد دارند مقررات سخت گیرانه تری را برای ارزهای دیجیتال خصوصی وضع کنند. طی سه سال گذشته، بانک‌های مرکزی و دولت‌ها در سرتاسر جهان ابتکارات نقدینگی دیجیتال را چند برابر کرده و سرعت بخشیده‌اند.