یکی دیگر از چیزهایی که فکر می کنم در افقی که امسال انجام می دهیم بسیار جالب است این است که بالاخره می توانیم وام های همتا به همتا را به آفریقا انجام دهیم…

ما می‌توانیم به تنهایی با یک استیبل کوین در کاردانو، که کاملاً همتا به همتا انجام می‌شود، به یک هویت مبتنی بر بلاک چین در کنیا نشان دهیم.»

به گفته خالق کاردانو ، پروژه وام‌دهی همتا به همتا در هفتمین بلاک چین بزرگ بر اساس ارزش بازار به کاهش نابرابری درآمد و ثروت در بین کشورها کمک می‌کند.

 

طولانی و کوتاه این است که اگر این کار را انجام دهید، در کوتاه‌مدت، میلیاردها دلار ارزش از کشورهای توسعه‌یافته به کشورهای در حال توسعه می‌رود که نرخ‌های بهره بالاتر هستند…

این من را بسیار هیجان زده می کند زیرا به ما کمک می کند شکاف را پر کنیم و آن اقتصاد جهانی را ایجاد کنیم. برخلاف دو اقتصاد دارای و نداشتن.»

هاسکینسون همچنین می‌گوید که ماهیت غیرقابل اعتماد بلاک چین یکی از بزرگترین کمک‌های این فناوری به جهان است.

«این مفهوم از پاسخگویی فراگیر، توانایی شما برای تأیید چیزی که کسی به شما می گوید…

چیزهای زیادی در زندگی وجود دارد، از اعتبارنامه گرفته تا رای دادن به پول، جایی که شما در واقع متوجه می شوید که در واقع به یک موسسه شخص ثالث اعتماد دارید و در واقع نمی توانید آن را تأیید کنید…

بیت کوین یک مثال عالی است. اتریوم، کاردانو یا هر یک از این ارزهای رمزپایه که در آنها مسئولیت حسابداری فراگیر دارید. اگر برای شما بیت کوین بفرستم، به من اعتماد ندارید. شما یک گره دارید. می‌توانید آن را بررسی کنید، و می‌توانید تأیید کنید که وجود دارد، و دوبار خرج نشده است. بنابراین به آن سیستم پاسخگوی فراگیر می گویند.»

به گفته خالق Cardano، موارد استفاده از فناوری بلاک چین اکنون فراتر از پرداخت ها گسترش یافته است.

ما به عنوان یک جامعه شروع به برداشتن یک گام به عقب کرده‌ایم و شروع به پرسیدن سؤالاتی می‌کنیم، خوب چه چیز دیگری می‌تواند مسئولیت‌پذیری فراگیر را حفظ کند؟ خواه این زنجیره تامین باشد – مثل اینکه غذا ارگانیک است یا نه؟ ایمن هست یا نه؟ آیا آبی که مینوشم بی خطر است یا خیر؟ این نوع چیزها اطلاعات پزشکی، اعتبارنامه، اطلاعات رأی گیری، هر آنچه که دارید. زمین – چگونه بدانم که شما واقعاً مالک ملک هستید؟ این نوع چیزها.»