صندوق فناوری شناخته شده ای که در سال 2021 به یکی از سودآورترین محصولات قابل معامله در بازار ایالات متحده تبدیل شد، پیش بینی خود را  برای صنعت دارایی های دیجیتال و به ویژه بیت کوین و اتریوم ارائه کرده است.

هر دو معیار ارائه شده در بالاترین حد خود باقی می مانند. دومین پایگاه دارنده بلندمدت پایه و اساس بیانیه Ark در مورد تبدیل بازار بیت کوین از سوداگرانه به بلندمدت است که می تواند به عنوان “بلوغ” در نظر گرفته شود.

آینده بیت کوین

تحلیل آرک نشان می‌دهد که اکثر سرمایه‌گذاران بیت‌کوین بالغ شده‌اند و دارایی‌ها را برای سود بلندمدت به‌جای سود سوداگرانه کوتاه‌مدت نگه داشته‌اند. تجزیه و تحلیل در گزارش بر داده‌های زنجیره‌ای مانند پایه دارنده بلندمدت و مبنای هزینه تجمیع تکیه می‌کند.

علاوه بر داده‌های زنجیره‌ای دارایی، آرک داده‌های بازار بیت‌کوین مانند متریک ارزش انتقالی را هم بر مبنای مطلق و هم براساس قیمت تعدیل شده در نظر می‌گیرد. همانطور که این گزارش نشان می دهد، بیت کوین سهم بازار خود را به عنوان یک شبکه تسویه حساب در اختیار گرفت.

حجم معاملات بیت کوین در سال 2021 با افزایش 120 درصدی مواجه شده و به 12 تریلیون دلار رسیده است. با ادامه پذیرش ارزهای دیجیتال، کاربران شروع به استفاده از دارایی های دیجیتال برای حواله و نقل و انتقالات معمولی می کنند. ارزهای دیجیتال مختلف به مشتریان این امکان را می دهند که مقادیر زیادی را با کارمزدهای بسیار کمتری در مقایسه با سیم های بانکی معمولی به خارج از کشور منتقل کنند.

اتریوم به اوج های جدید می رسد

در مورد دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار، آرک انتظار دارد با توسعه بیشتر امور مالی غیرمتمرکز که مقیاس قابل توجهی بهتر از راه حل های بانکی سنتی دارد، ارزش سرمایه افزایش یابد.

علاوه بر این، DAO ها ممکن است به عنوان یک استاندارد جدید از حکمرانی و هماهنگی با کمک یک پایه اقتصادی در پشت آنها عمل کنند. علاوه بر این، Ark به راه‌حل‌های لایه ۲ اشاره می‌کند که پس از افزایش هزینه‌های اتریوم به بالاترین سطح، جایگزین محبوبی برای تراکنش‌های شبکه اصلی شده‌اند.