پیتر برانت تاجر کهنه کار هشدار داده است که اصلاحات قیمت بیت کوین در گذشته ماه ها طول کشیده است و ممکن است مدتی طول بکشد تا قیمت این ارز دیجیتال به بالاترین حد خود برسد. او از حامیان بیت کوین انتقاد کرد که بدون در نظر گرفتن قیمت، دائماً کریپتو را تبلیغ می کنند.

پیتر برانت هشدار می دهد که ممکن است برای اوج مجدد بیت کوین کمی زمان ببرد

تاجر کهنه کار، پیتر برانت، پنجشنبه به سرمایه گذاران هشدار داد که ممکن است مدتی طول بکشد تا قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود برسد.

برانت از سال 1975 یک معامله گر حرفه ای معاملات آتی و FX بوده است. او نویسنده نمودار و نویسنده گزارش فاکتور است. او بازارهای مختلفی از جمله آتی داو، اوراق قرضه، ذرت، نفت خام، گندم اروپایی، اوزاکا داو، دلار آمریکا و شکر را معامله می کند.

او از حامیان بیت کوین انتقاد کرد که بدون توجه به اینکه قیمت چه کاری انجام می دهد، دائماً در مورد ارز دیجیتال تبلیغاتی می کنند. این معامله‌گر در توییتی نوشت: «شیرلیدرهایی که دائماً بر طبل «به ماه» می‌کوبند، به سرمایه‌گذاران بیت‌کوین آسیب بزرگی می‌رسانند.

اصلاحات می تواند طولانی باشد. استقامت طولانی، نه تبلیغات مداوم، باید پیام باشد.

برانت همچنین نموداری را همراه با توییت خود گنجانده است که بالاترین قیمت بیت کوین و تعداد ماه هایی که باید از آنها بیشتر شود را نشان می دهد. وی به طور خاص خاطرنشان کرد که 21 ماه طول کشید تا بیت کوین به بالاترین حد جدید بعدی در سال 2013 برسد، 40 ماه در سال 2017 و 36 ماه در سال 2020.

نمودار پیتر برانت نشان می دهد که چقدر طول کشیده تا قیمت بیت کوین در گذشته به اوج دیگری برسد. منبع: پیتر برانت

قیمت بیت کوین در 9 نوامبر سال گذشته بر اساس داده های Bitcoin.com Markets به بالاترین حد خود یعنی 68892 دلار رسید. از آن زمان تاکنون بیش از 42 درصد کاهش یافته است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین 39933 دلار است.

برانت تخمینی از مدت زمانی که طول می کشد تا بیت کوین به بالاترین حد جدید بعدی برسد ارائه نکرد. با این حال، معامله گر کهنه کار اخیراً “قاعده معاملات ترسناک” خود را به اشتراک گذاشته است، که این است که “هرگز به تجارت باخت اضافه نکنید”.

طبق گفته هیئتی از متخصصان فین‌تک در Finder.com، بیت‌کوین امسال به ۹۴ هزار دلار خواهد رسید. تا پایان سال 2025، پنل معتقد است قیمت بیت کوین به 192800 دلار و در سال 2030 به 406400 دلار خواهد رسید.

در همین حال، بانک سرمایه گذاری جهانی گلدمن ساکس هشدار داده است که قیمت بیت کوین در برابر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آسیب پذیر است. در ژانویه، بزرگ‌ترین بانک سوئیس، UBS، نسبت به زمستان کریپتو هشدار داد. با این وجود، بانک سرمایه گذاری جهانی جی پی مورگان پیش بینی بلندمدت قیمت 150 هزار دلاری بیت کوین را دارد اما ارزش منصفانه آن را 38 هزار دلار تخمین زده است.