با ادامه بحث در مورد مصرف انرژی بلاک چین های مختلف رمزنگاری، گزارش جدیدی نشان می دهد که چگونه شبکه های مختلف بلاک چین از نظر مصرف انرژی با یکدیگر ارتباط دارند.

بر اساس گزارش اخیر اولریش گالرزدورفر، لنا کلاسن و کریستین استول از موسسه رتبه‌بندی کریپتو کربن، پولکادوت با داشتن کمترین مصرف الکتریسیته و انتشار کربن در هر کدام از شش بلاک چین دیگر، در صدر قرار گرفت. سال

از سوی دیگر، Cardano به عنوان شبکه ای با کمترین انرژی در هر گره در سال ظاهر شد در حالی که Solana با کمترین مصرف برق در هر تراکنش، بلاک چین بود.

این گزارش همچنین ارزش اقتصادی ایمن شده در شبکه های POS را در رابطه با مصرف برق آنها ارزیابی کرد. بار دیگر Polkadot با 19.18 دلار (RM 80.20) در هر کیلووات ساعت در مقابل Solana که 4395 دلار (18377 RM) بود، به عنوان دوستدار محیط زیست ترین شبکه ظاهر شد. مشخص شد که بهمن با 18454 دلار (77165 رینگیت) در هر کیلووات ساعت گران‌ترین قیمت است.

بیت کوین از طرف دیگر همچنان یکی از نگرانی های اصلی با نهادهای مختلف است که ردپای کربن آن به طور ناپایدار بالا است. ایلان ماسک، تنها به ذکر چند مورد، یکی از بزرگترین منتقدان بلاک چین POW بیت کوین بوده است و اصرار دارد که استخراج بیت کوین برای پایدار ماندن باید به نرخ مصرف انرژی تجدیدپذیر 50 درصد به اضافه دست یابد.

گزارش اخیر در مورد مصرف انرژی بیت کوین توسط Coinshares نشان داده است که علیرغم پایین ماندن مصرف انرژی بیت کوین در مقایسه با کل مصرف انرژی جهانی در سال، نرخ مصرف انرژی آن افزایش یافته است.

 

طبق این گزارش، شبکه بیت کوین در سال 2020 75 تراوات ساعت برق مصرف کرد که این رقم در نوامبر 2021 به 93 تراوات ساعت رسید. ژوئیه 2021 کمترین میزان مصرف انرژی را با 54 تراوات ساعت داشت زیرا ماینرهای چینی پس از ممنوعیت دولت برای استخراج کریپتو، فعالیت خود را تعطیل کردند .

با این حال، این گزارش نگرانی‌ها در مورد تأثیر زیست‌محیطی بیت‌کوین را رد کرد و به این اشاره کرد که استخراج این ارز دیجیتال تهدیدات ناچیز را متوقف می‌کند. در حال حاضر، انتشار این دارایی 0.8٪ از کل انتشار دی اکسید کربن (CO2) جهان در سال است در حالی که کل مصرف انرژی جهانی آن 0.05٪ است.

 

“این به عنوان هزینه اندکی برای سیستم پولی جهانی به ما وارد می شود و در ترازنامه انرژی جهانی، به یک خطای گرد کردن تبدیل می شود.”

 

با این حال، با گزارش اخیر شورای استخراج بیت کوین که نشان می دهد 46 درصد از ماینرهای رمزارز از روش های موثر استخراج استفاده می کنند، تلاش هایی برای بهبود ردپای کربن بیت کوین صورت گرفته است. با توجه به اینکه انتظار می رود اتریوم تا قبل از پایان سال به یک شبکه POS تبدیل شود، کارشناسان معتقدند که این یک تقویت بزرگ برای تحقق یک محیط استخراج بدون کربن برای ارزهای دیجیتال خواهد بود.