پنج راه برای به حداقل رساندن ضربه مالیاتی کریپتو

هیچ کس پرداخت مالیات را دوست ندارد – اما وقتی نوبت به ارزهای دیجیتال می رسد، می توانید از استراتژی هایی برای کاهش بدهی خود استفاده کنید. یک CPA بینش خود را به اشتراک می گذارد.

 

درباره نویسنده

Lewis Taub یک حسابدار رسمی رسمی و مدیر خدمات مالیاتی در Berkowitz Pollack Brant Advisors and CPAs است. او روی مسائل مالیاتی برای مشاغل و افراد کار می کند و تمرکز ویژه ای بر به حداقل رساندن تأثیر مالیاتی تراکنش های ارزهای دیجیتال دارد. می توان با او در ltaub@bpbcpa.com تماس گرفت.

فصل مالیات است و بیش از هر زمان دیگری، خزانه داری ایالات متحده به دنبال افزایش درآمد از ارزهای دیجیتال است. این بدان معناست که صاحبان کریپتو باید مطمئن شوند که سود رمزنگاری خود را تا مهلت ثبت نام در 18 آوریل به خدمات درآمد داخلی گزارش دهند.

هیچ کس عاشق پرداخت مالیات نیست، اما خبر خوب این است که استراتژی هایی وجود دارد که سرمایه گذاران کریپتو می توانند برای کاهش بدهی خود از آنها استفاده کنند. به عنوان یک CPA متخصص در ارزهای دیجیتال، پنج راه کلیدی برای به حداقل رساندن ضربه مالیاتی رمزنگاری شما را شناسایی کرده ام.

مراقب باشید تا تاریخ هایی را که هر رمز ارزی فروخته اید به دست آورده اید، شناسایی کنید

این استراتژی هم برای کاهش سودهایی که به IRS گزارش می دهید و هم برای کاهش نرخ مالیاتی که باید روی این سودها بپردازید بسیار مؤثر است.

توجه به این نکته مهم است که IRS همان قوانین افزایش سرمایه «بلند مدت» و «کوتاه‌مدت» را در مورد کریپتو اعمال می‌کند که برای سهام و سایر دارایی‌ها اعمال می‌کند. این قوانین به این معنی است که هر دارایی که برای یک سال طولانی‌تر نگهداری می‌کنید (درازمدت) بیش از 23.8 درصد مشمول مالیات نمی‌شود – اما آن‌هایی که برای کمتر از آن نگهداری می‌کنید تا 37 درصد مشمول مالیات می‌شوند.

سپس تکنیک “شناسایی خاص” وجود دارد. این زمانی اهمیت دارد که شما در طول زمان سکه هایی به دست آورده اید اما فقط برخی از آنها را می فروشید.

به عنوان مثال، فرض کنید مقداری از بیت کوین خود را در 1 دسامبر 2021 فروختید، زمانی که ارزش هر بیت کوین 58600 دلار بود. اگر مجموعه کلی بیت کوین خود را در طول زمان به دست آورده بودید – مثلاً با خرید یک بار در سال در طی پنج سال مختلف – می توانید یک یا چند مورد از آن خریدها را به عنوان قیمت مربوطه برای محاسبه سود خود شناسایی کنید. بدیهی است که بهتر است تاریخ هایی را انتخاب کنید که قیمت خرید شما بالاتر بوده است، زیرا این امر باعث کاهش سود کلی شما می شود که باید مالیات بپردازید (اما در عین حال قانون یک ساله برای سودهای بلند مدت را نیز در نظر داشته باشید!).

یک شکاف بزرگ مالیاتی برای ضررهای ارزهای دیجیتال

طبق قوانینی که «فروش شستشو» نامیده می‌شود، نمی‌توانید سهام یا اوراق قرضه را با زیان بفروشید و همان سهام را ظرف 30 روز دوباره بخرید – این به این دلیل است که IRS نمی‌خواهد افرادی که سهام می‌فروشند صرفاً کسر مالیات دریافت کنند.

با این حال، این قوانین فقط در مورد «اوراق بهادار» اعمال می‌شود و نه دارایی – به این ترتیب IRS رمزارزها را طبقه‌بندی می‌کند. این بدان معناست که برای مثال، بر اساس بازار فعلی بیت کوین، می توانید با ضرر بفروشید و بلافاصله بیت کوین را پس بگیرید. اگر این کار را در سال 2022 انجام دهید، ضرر برای جبران سود حاصل از ارزهای دیجیتالی که در اواخر سال به دست می آورید، در دسترس خواهد بود.

توجه داشته باشید که این حفره ممکن است برای مدت طولانی باز بماند. کنگره در سال گذشته چندین لایحه برای بسته شدن آن پیشنهاد کرده است، از جمله لایحه ای که به طور عطف به ماسبق آن را تا اول ژانویه سال جاری تعطیل می کند. Gridlock در واشنگتن دی سی، به این معنی است که این صورت‌حساب‌ها رای نیاوردند – اما به نظر می‌رسد که کنگره ارزهای دیجیتال را تحت قوانین «فروش شستشو» لحاظ کند.

اجتناب یا به حداقل رساندن مالیات بر ایردراپ    

ایردراپ نوعی بازاریابی ارز دیجیتال است که در آن یک توسعه‌دهنده توکن‌های جدید را بین کاربران و سرمایه‌گذاران بالقوه، اغلب به صورت رایگان، توزیع می‌کند تا توجه را جلب کند و پایگاهی وفادار از دنبال‌کنندگان ایجاد کند. اخیراً IRS حکم داد که ایردراپ ها درآمد مشمول مالیات هستند در صورتی که گیرنده «سلطه و کنترل» بر ارز دیجیتال دریافتی در ایردراپ داشته باشد. در عمل، این بدان معناست که شما در قبال هر قطره ای در کیف پول خود مالیات مدیون هستید – حتی اگر درخواست دریافت آن را نداشته باشید.

این ایده که دریافت ایردراپ می تواند مشمول نرخ مالیات بر درآمد تا 37 درصد باشد، می تواند تعجب آور باشد، به خصوص اگر گیرنده در وهله اول در پروژه کریپتو مشارکت نکرده باشد.

در حالی که ایردراپ‌های خاصی مستقیماً در کیف پول سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرند، برخی دیگر معمولاً تا یک تاریخ خاص باید ادعا شوند. وضعیت اخیر فرصت‌های برنامه‌ریزی مالیاتی را ایجاد می‌کند، زیرا تا زمانی که ایردراپ ادعا نشود، سرمایه‌گذار هیچ «سلطه و کنترل» بر دارایی ندارد و هیچ درآمد مشمول مالیاتی برای اعلام ندارد. این بدان معناست که اگر یک سرمایه‌گذار می‌توانست ادعای ایردراپ در سال 2021 را داشته باشد و این کار را نکرده باشد، چیزی برای گزارش کردن ندارد.

اگر قصد دارید ادعای ایردراپ را داشته باشید، ممکن است استراتژی خوبی باشد که به محض انتشار سکه مورد نظر این کار را انجام دهید. دلیل آن این است که، پس از انتشار، ارز دیجیتال معمولاً ارزش کمی دارد یا اصلاً ارزش ندارد، زیرا حداقل معاملات انجام شده است. پیمایش در شرایط ایردراپ و پیامدهای مالیاتی ناشی از آن می تواند تا حدودی مشکل باشد و ممکن است نیاز به مشاوره با یک متخصص آشنا به موضوع داشته باشد.

به حداکثر رساندن کسر از معدن

ماینرهای کریپتو ملزم به پرداخت مالیات بر ارزش بازار منصفانه سکه ها در زمان دریافت آنها هستند. ارز دیجیتال استخراج شده به عنوان درآمد مشمول مالیات می شود، با نرخ هایی که بین 10٪ تا 37٪ متغیر است. علاوه بر این، IRS درآمد معدن را به عنوان “درآمد خوداشتغالی” طبقه بندی می کند و معدنچیان ممکن است مسئول مالیات های خوداشتغالی بر درآمد استخراج شده باشند. نرخ مالیات خوداشتغالی می تواند تا 15.3٪ باشد، اگرچه بخشی از مالیات خود کسر مالیات است.

کلید به حداقل رساندن مالیات بر درآمد معدن این است که مطمئن شوید که تمام کسر مالیات را از آن درآمد درخواست می کنید. این کسرها می تواند بسیار مهم باشد. به طور معمول، بزرگترین آنها هزینه تجهیزات کامپیوتری است که صرفاً برای اهداف معدنی به دست می آید. سایر کسرها می تواند شامل برق مورد استفاده برای معدن و همچنین قبوض تعمیرات، لوازم و اجاره باشد. اگر در خانه خود استخراج می کنید، ممکن است کسر «دفتر خانگی» نیز در دسترس باشد.

یکی از اخطارها این است که IRS ممکن است بگوید فعالیت معدن یک تجارت نیست، بلکه یک سرگرمی است. این ممکن است در صورتی رخ دهد که هزینه ها برای چندین سال بیش از درآمد باشد و در نتیجه، به اصطلاح “از دست دادن سرگرمی” می تواند کسورات را رد کند. به طور خلاصه، برای گرفتن کسرهایی که در بالا توضیح داده شد، فعالیت معدنی باید یک تجارت در نظر گرفته شود.

سوابق دقیق نگه دارید

در مورد سهام، سرمایه گذاران فرم 1099 را از کارگزار خود دریافت می کنند که سود و زیان را فهرست می کند. با این حال، صرافی‌های ارزهای دیجیتال تا سال 2023 نیازی به ارسال فرم 1099 ندارند.

این بدان معناست که دارندگان کریپتو که به دنبال به حداقل رساندن بار مالیاتی خود هستند، باید مراقب باشند که سوابق خود را حفظ کنند. این سوابق باید شامل تاریخ دقیق خرید و فروش، مقدار خرید و فروش، و زمان نگهداری ارز دیجیتال خاص در حال فروش باشد. برخی ممکن است استفاده از یکی از تعداد فزاینده شرکت‌های نرم‌افزاری را که بلاک چین را برای شناسایی نقل و انتقالات بین کیف پول‌ها تمیز می‌کنند و گزارش‌هایی از تمام تراکنش‌های مربوط به آن کیف‌ها ایجاد می‌کنند مفید بدانند.

سوابق دقیق به ویژه در محیط فعلی اهمیت دارد زیرا IRS در چندین سال گذشته بسیار هوشیار بوده است تا اطمینان حاصل کند که تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به درستی و به طور کامل در اظهارنامه‌های مالیاتی گزارش می‌شوند.