پلتفرم پرداخت شرکتی متمرکز بر رمزنگاری Tribal Credit با ویزا برای گسترش گزینه‌های اعتباری و تامین مالی برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در سرتاسر آمریکای لاتین شریک شده است و هم‌افزایی رو به رشد بین ارائه‌دهندگان پرداخت سنتی و صنعت بلاک چین را برجسته می‌کند. 

مشارکت با ویزا به Tribal اجازه می‌دهد تا کارت‌های اعتباری تجاری را با ارزش‌ها و ارزهای محلی در سراسر آمریکای لاتین، از جمله مکزیک، برزیل، کلمبیا، آرژانتین، شیلی، پرو، پاناما، اروگوئه و جمهوری دومینیکن صادر کند. یکی از سخنگویان قبیله ای به کوین تلگراف اطلاع داد که تمرکز اولیه شرکت بر ارائه این تسهیلات اعتباری به کشورهای کلمبیا، پرو و ​​شیلی است.

در حالی که مشارکت ویزا حول ارائه راه‌حل‌های تامین مالی سنتی به کسب‌وکارهای کوچک متمرکز است، فناوری Tribal همچنین به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین برای پذیرش پرداخت‌ها و انتقال وجه استفاده کنند. در دسامبر 2021، Tribal با صرافی رمزنگاری آمریکای لاتین Bitso و بنیاد توسعه Stellar برای ایجاد یک سرویس پرداخت فرامرزی سازمانی جدید که از استیبل کوین USD Stellar استفاده می‌کند، شریک شد.

Tribal قانون بیت کوین السالوادور و پذیرش فزاینده ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین را به عنوان دلایلی برای ادامه توسعه راه حل های پرداخت مبتنی بر بلاک چین برجسته کرد.

https://t.co/rzNJRigp5u https://t.co/rzNJRigp5u

– Indira Kempis de I. (@IndiraKempis) 22 فوریه 2022

مطالب مرتبط: سناتور مکزیکی قانون کریپتو پیشنهاد می کند: “ما به بیت کوین به عنوان ارز قانونی نیاز داریم”

ویزا نیز چشم انداز خود را در مورد ارزهای دیجیتال گسترش داده و حتی یک پروژه قابلیت همکاری بلاک چین برای پرداخت های دیجیتالی را توسعه داده است. این پروژه که “کانال پرداخت جهانی” نامیده می شود، در حال تحقیق در مورد قابلیت همکاری بلاک چین با هدف ساده سازی انتقال دارایی های دیجیتال در سراسر زنجیره است. در دسامبر 2021، غول کارت اعتباری خدمات مشاوره رمزنگاری جدیدی را با هدف کمک به بازرگانان و بانک‌ها در ادغام دارایی‌های دیجیتال در مدل‌های تجاری خود اعلام کرد.

جالب اینجاست که ویزا پس از خرید یک CryptoPunk به قیمت 150000 دلار در آگوست 2021، در بازار توکن‌های غیرقابل تعویض نیز فعال شده است. در همان ماه، ویزا کاغذ سفیدی منتشر کرد که NFT‌ها را به عنوان “رسانه‌ای امیدوارکننده برای تعامل با طرفداران” معرفی کرد.