رویداد ETHDenver از 11 تا 20 فوریه به عنوان مکانی برای راه اندازی Beacons API3 انتخاب شد، زیرا همچنان بزرگترین هکاتون Web3 در جهان برای علاقه مندان، طراحان و توسعه دهندگان بلاک چین است. ETHDenver توسط جامعه تامین می شود و به عنوان یک پلت فرم برای ارائه ابزار و بودجه به توسعه دهندگان عمل می کند.

Beacon های API3 که در دسامبر 2021 معرفی شدند، یک راه حل شفاف، مقیاس پذیر و مقرون به صرفه برای ارائه دهندگان داده ایجاد می کنند تا مستقیماً فیدهای داده را در زنجیره منتشر کنند. Beacon ها نشان دهنده یک پیشنهاد منحصر به فرد در اکوسیستم هستند که باعث ایجاد هیجان در بین توسعه دهندگان و پروتکل های اصلی بلاک چین می شود.

ساختار فیدهای داده سنتی به دلیل عدم شفافیت گره‌های اوراکل شخص ثالث، جایی را پنهان می‌کند که منبع اطلاعات است و در نهایت مانع از انتخاب منابع داده بر اساس شهرت واقعی توسعه‌دهندگان می‌شود. Heikki Vänttinen، یکی از بنیان‌گذاران API3، گفت: Beacon‌ها با بهره‌گیری از مزایای اوراکل‌های شخص اول، این مدل غیرشفاف را بهبود می‌بخشند، جایی که منابع داده، داده‌های آنها را مستقیماً در زنجیره تغذیه می‌کنند. با نگاهی به آینده، Beacon ها بلوک های سازنده dAPI های ما خواهند بود، در کنار اینکه به عنوان یک سرویس مستقل ارائه می شوند.

این همکاری بین Amberdata و API3 به توسعه دهندگان و پروتکل ها با یک راه حل داده قابل اعتماد، جامع و راحت ارائه می دهد. Beacon ها که بر روی Airnode منبع باز API3 ساخته شده اند، فیدهای داده به طور مداوم به روز می شوند، که هر کدام توسط یک اوراکل شخص اول پشتیبانی می شوند و ساخت پروژه های Web3 را بر اساس فناوری اوراکل شخص اول API3 آسان تر می کنند.

همزمان با راه اندازی، API3 به عنوان حامی رسمی DeFi Track دنور، بزرگترین و طولانی ترین رویداد اتریوم در جهان، خدمت می کند. به این ترتیب، نمایندگان API3 برای پشتیبانی از توسعه دهندگان و اطمینان از تجهیز آنها به ابزارها و دانش برای ساخت موفقیت آمیز Amberdata Beacons در طول این رویداد نه روزه، حضوری قوی در این رویداد خواهند داشت.

در یک زمان حساس در توسعه Web3، مشارکت با API3 و راه‌حل اوراکل جدید آن، ما را قادر می‌سازد تا به مخاطبان گسترده‌تری از توسعه‌دهندگان و پروژه‌ها دسترسی پیدا کنیم، و اطمینان حاصل کنیم که آنها جامع‌ترین و با وفاداری‌ترین داده‌ها را برای تقویت DeFi و Shawn Douglass، مدیر عامل Amberdata گفت: برنامه های جدید.

مزایای کلیدی API3 Beacon ها عبارتند از:

مقرون به صرفه بودن: در مقایسه با اوراکل های سنتی، Beacon ها به تعداد کمتری نیاز دارند تا داده ها را در زنجیره منتشر کنند. از آنجایی که داده‌ها از یک ارائه‌دهنده منفرد می‌آیند، قابلیت اطمینان بدون هزینه‌های غیرضروری و عوارض مرتبط با دستیابی به اجماع در میان گره‌های اوراکل شخص ثالث تضمین می‌شود.

شفافیت و قابل اعتماد بودن: Beacon ها در مقایسه با نودهای اوراکل که توسط واسطه های شخص ثالث اداره می شوند، ذاتاً شفاف و قابل اعتمادتر هستند. منابع داده های معتبر خود بیشترین انگیزه را دارند تا با ارائه داده های با کیفیت بالا از اعتباری که به سختی به دست آورده اند محافظت کنند.

منابع داده گسترده: از آنجایی که الزامات فنی تحمیل شده بر ارائه دهندگانی که فناوری API3s را اجرا می کنند حداقل هستند، ارائه دهندگان می توانند به راحتی Beacon ها را برای ارائه داده های خود در زنجیره راه اندازی کنند. ارائه دهندگان بیشتر نشان می دهند که API3 به طور گسترده ای جهان فید داده های موجود برای توسعه دهندگان dApp را گسترش خواهد داد.

قبل از ETHDenver، از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود فرم درخواست نظرسنجی را که در اینجا یافت می‌شود برای فیدهای قیمتی که می‌خواهند توسط API3 در رویداد ارائه شود، تکمیل کنند.