هرکسی که برای مدتی به کریپتو علاقه دارد و در توییتر کریپتو یا هر انجمن رمزنگاری دیگری فعال است، حتماً با این میم های مک دونالد برخورد کرده است. اغلب میم‌های زنجیره‌ای فست فود آمریکایی معمولاً نشان می‌دهند که معامله‌گران کریپتو باید در صورت ادامه سقوط قیمت‌ها برای زنده ماندن در بازار نزولی، در مک‌دونالد کار کنند یا به دنبال شغل بگردند.

جالب اینجاست که یک میم خاص درباره اشتراک‌گذاری برنامه‌های شغلی مک‌دونالد با معامله‌گران کریپتو که در طول سقوط بازار در ژوئن سال گذشته روند داشت، تبدیل به NFT شده است:

جدیدترین میم مک دونالد از طرف رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله، با لباس کارمند مک دونالد منتشر شد.

برنامه شغلی مک دونالد به مجموعه NFT تبدیل می شود

دقیقاً هفت ماه از انتشار آن میم در فضای کریپتو می گذرد و بازار دوباره در حال خونریزی است. این بار بیت کوین با نصف قیمت تمام شده خود معامله می شود و اکثر آلت کوین ها ضرر دو رقمی را ثبت کرده اند.

در حالی که معامله گران ارزهای دیجیتال در حالی که امیدوار به بهبود بازار هستند، زیان های خود را می شمارند، شخصی برنامه های کارمندان مک دونالد را به مجموعه ای از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) تبدیل کرده و آن را در Opensea فهرست کرده است و دوباره ثابت می کند که هر چیزی را می توان توکن کرد و به عنوان NFT فروخت.

مجموعه NFT که به عنوان درخواست شغلی مک دونالد شناخته می شود، از ۱۱۱۱ فرم درخواست تشکیل شده است که دارندگان می توانند برای یافتن شغل رویایی خود در این شرکت فست فود استفاده کنند.

خالق برنامه مک‌دونالد NFT حتی در ادامه توضیحاتی کمیک به مجموعه داد و برادران کریپتو را مسخره کرد:

ETH پایین می آید؟ توانایی مالی برای زندگی ندارید؟ ما تو را گرفتیم! اکنون با درخواست ما برای شغل رویایی 9 تا 5 مک دونالدز خود درخواست دهید.”

نزدیک به 40 هزار دلار در 12 ساعت معامله شد

به گفته سازنده جاه طلب، 1000 مورد اول رایگان هستند در حالی که 111 باقیمانده 0.01 ETH (تقریباً 25 دلار با قیمت های فعلی) قیمت دارند.

جالب اینجاست که 460 NFT اپلیکیشن مک دونالد ضرب شده و در حال حاضر در OpenSea با قیمت کف 0.019 ETH (47 دلار) معامله می شود. در زمان نگارش این مقاله، این مجموعه در حال حاضر دارای حجم معاملاتی 15.9 ETH (40,000 دلار) از زمانی که حدود 12 ساعت پیش شروع به کار کرد، دارد.

در همین حال، توجه به این نکته مهم است که مجموعه NFT برنامه مک‌دونالد فقط یک تقلید است و نه از طرف شرکت واقعی مک‌دونالد. با این حال، این زنجیره فست فود قبلاً اولین NFT خود را در نوامبر گذشته انجام داد، زمانی که اولین توکن غیرقابل تعویض خود را برای جشن چهلمین سالگرد McRib راه اندازی کرد.