توکن UNUS SED LEO (LEO) بیت فینکس در روز سه شنبه، اندکی پس از اینکه وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) اعلام کرد 94000 بیت کوین دزدیده شده در اوت 2016 توسط هک بیت فینکس را کشف و ضبط کرده است، به بالاترین حد خود یعنی 8.14 دلار رسید.

به گفته CoinGecko، قیمت LEO از آن زمان به بعد اندکی کاهش یافته است، به طوری که توکن در حال حاضر حدود 7.37 دلار تغییر می کند.

این همچنان نشان دهنده افزایش عظیم بیش از 50 درصدی در 24 ساعت گذشته است، با بیش از 80 درصد از حجم معاملات روز گذشته در FTX و البته Bitfinex.

LEO که در می 2019 راه اندازی شد، توکن ابزاری برای Bitfinex و پلتفرم های وابسته به آن است که به دارندگان آن طیف وسیعی از مزایا از جمله کاهش هزینه های معاملاتی و تخفیف در سایر محصولات و خدمات را می دهد.

بلافاصله پس از راه‌اندازی، شرکت مادر Bitfinex iFinex از LEO برای جمع‌آوری ۱ میلیارد دلار استفاده کرد و توکن تازه استخراج شده را در ازای استیبل کوین تتر (USDT) فروخت تا ۸۵۰ میلیون دلاری را که به بانک مستقر در پاناما Crypto Capital از دست داده بود، بفروشد.

وزارت دادگستری آمریکا 3.6 میلیارد دلار بیت کوین از هک بیت فینکس در سال 2016 کشف و یک زوج را دستگیر کرد.

آخرین افزایش، که باعث شد LEO از نظر ارزش بازار به رتبه 24 صعود کند، به احتمال زیاد می‌تواند به توقیف بیت‌کوین به سرقت رفته در هک صرافی ارز دیجیتال Bitfinex در آگوست 2016 نسبت داده شود.

به گفته وزارت دادگستری، مجری قانون 94000 بیت کوین (به ارزش 3.6 میلیارد دلار در زمان توقیف) مرتبط با هک را ضبط کرده است. کل مقدار بیت کوین هک شده در آن زمان به 119756 بیت کوین می رسد.

در کنار این توقیف، مجریان قانون یک زن و شوهر از شهر نیویورک را نیز به اتهام ارتباط با این پرونده دستگیر کردند.

این زوج به اتهام توطئه برای ارتکاب پولشویی متهم شده اند که حداکثر مجازات آن 20 سال زندان است و اتهامات عنوان شده برای کلاهبرداری از ایالات متحده که حداکثر پنج سال زندان در پی دارد.

LEO، رایت توکن Bitfinex

ویژگی مهم دیگری از توکن LEO وجود دارد که به سرمایه گذاران مربوط است، به خصوص با توجه به توقیف اخیر.

با توجه به کاغذ سفید خود، Bitfinex متعهد شد که حداقل 80٪ از هر بیت کوینی را که پس از هک سال 2016 بازیابی کرده بود، برای خرید LEO در بازار آزاد و سوزاندن آن استفاده کند.

صرافی ارز دیجیتال در بیانیه روز سه شنبه خود تعهد خود را به تعهد خود تأیید کرده و گفته است که با وزارت دادگستری برای بازیابی بیت کوین ضبط شده همکاری خواهد کرد.

اگر Bitfinex بازیابی بیت کوین دزدیده شده را دریافت کند، همانطور که در کاغذ سفید توکن UNUS SED LEO توضیح داده شده است، Bitfinex ظرف 18 ماه پس از دریافت آن بازیابی، مبلغی معادل 80٪ از وجوه خالص بازیافت شده را برای خرید مجدد و استفاده خواهد کرد. توکن های برجسته UNUS SED LEO را بسوزانید.”

Bitfinex افزود که، علاوه بر معاملات بازار آزاد، این خریدهای مجدد را می توان با به دست آوردن LEO در معاملات خارج از بورس، “از جمله تجارت مستقیم بیت کوین برای UNUS SED LEO” انجام داد.

با این حال، در حال حاضر بیت کوین در اختیار وزارت دادگستری قرار دارد، به این معنی که هیچ توکن LEO سوزانده نخواهد شد.