ممکن است روز کندی برای بازار کریپتو باشد، اما یک جامعه بلاک چین در حال آماده شدن برای ارتقای بزرگ است. یکی که مدتی است در دست ساخت است.

به گذشته زنجیر نشده است

چندین صرافی اعلام کرده اند که از ارتقاء شبکه VeChain [VET] و هارد فورک پشتیبانی خواهند کرد. این قرار است امروز، 16 نوامبر، در حدود ساعت 8:00 UTC یا ارتفاع بلوک 10653500 انجام شود.

این ارتقا بخشی از VeChainThor نسخه 1.6.0 است که فاز 1 POA2.0 را در 5 نوامبر در شبکه آزمایشی بلاک چین فعال کرد. در همین حال، 16 نوامبر نیز شاهد فعال شدن شبکه اصلی خواهد بود، که دلیل هیجان جامعه است.

VeChain روشن کرده است که قصد دارد هم مقیاس پذیر و هم سازگار با محیط زیست باشد. برای رسیدن به این هدف، بلاک چین با چندین شرکت جهانی نیز همکاری کرده است.

در کمیته تماس بگیرید

در ماه اکتبر، بنیاد VeChain ادعا کرد که ارتقاء POA2.0 “وچین را به قوی ترین بلاک چین عمومی تبدیل می کند.”

طبق گزارش‌ها، این پروتکل، مکانیسم‌های اجماع بلاکچین ناکاموتو و تحمل خطای بیزانسی را ترکیب می‌کند. از آنجا، ویژگی “کمیته” به این معنی است که سه تولید کننده بلوک به طور تصادفی برای تأیید بلوک انتخاب می شوند. به این ترتیب، فساد و حملات خرد کن باید غیرممکن شود.

بعد از این مرحله اول، ارتقاء آینده چه چیزی را به همراه خواهد داشت؟ بنیاد VeChain “Finality” را معرفی کرد و گزارش داد،

«نهایی: POA2.0 تضمین می‌کند که داده‌ها بلافاصله «نهایی» می‌شوند و تضمین می‌کند که هیچ انشعابی تصادفی در شبکه رخ نمی‌دهد – گاهی اوقات، «شاخه‌سازی» می‌تواند منجر به اختلال موقتی یک بلاک چین شود و مقدار بسیار کمی از داده‌ها احتمالاً از بین می‌رود. […]”

برخی از صرافی هایی که از ارتقاء شبکه پشتیبانی می کنند عبارتند از Binance، Binance.US و Crypto.com. همچنین شایان ذکر است که دارندگان VET و سایر توکن ها نیازی به انجام هیچ اقدام خاصی ندارند.

در زمان انتشار، VET از نظر ارزش بازار در بازار سرمایه سکه در رتبه 23 قرار گرفت. علاوه بر این، آلتکوین با قیمت 0.1531 دلار معامله شد. اگرچه VET از اواخر اکتبر افزایش یافته است، آلتکوین تحت تأثیر روندهای اخیر بازار قرار گرفته است. در واقع قیمت آن طی 24 ساعت 9.02 درصد کاهش یافت.

با این حال، سرمایه گذاران امیدوارند که ارتقاء شبکه اصلی باعث افزایش سرمایه شود – و چشمان بیشتری را به پروژه جلب کند.

مهر تایید

فقط سرمایه گذاران VET نیستند که به بلاک چین اعتماد دارند. به گفته بنیاد VeChain، انجمن استاندارد چین نیز فناوری آن را تایید کرده است. این بنیاد همچنین ادعا کرد که این نشانه ای از تبدیل شدن VeChain به “استاندارد صنعت” است.