در یک نقشه راه جدید منتشر شده برای سال 2022 اشاره می کند که سال 2021 مسیری را برای جایی که باید در آینده برود ارائه کرد. بنابراین، بیان می کند که به عنوان بخشی از استراتژی 2022 خود، بنیاد توسعه استلار (SDF)، یک سازمان غیرانتفاعی، تعهد خود را به حمایت از توسعه قراردادهای هوشمند در استلار نشان می دهد.

تومر ولر، معاون استراتژی فنی در Stellar، می‌گوید: «ما DeFi را در Stellar به سطح بعدی ارتقا می‌دهیم. قراردادهای هوشمند مانع ورود را کاهش می‌دهند و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهند تا بدون تغییر پروتکل، عملکردی جدید با حداقل اعتماد ایجاد کنند.»

با قراردادهای هوشمندی که قرار است روی بلاک چین استلار وارد شود، XLM با فعال کردن قراردادهای هوشمند به شرکت هایی مانند اتریوم، پولکادوت، کاردانو و کاسموس خواهد پیوست.

قراردادهای هوشمند معمولاً برای خودکارسازی اجرای توافق بدون نیاز به واسطه یا اتلاف وقت استفاده می‌شوند.

قراردادهای هوشمند در حال آمدن به Stellar هستند

قابلیت AMM DeFi در سال 2021 در دسترس قرار گرفت. بنابراین، DeFi برای Stellar کاملاً جدید نیست. با این حال، توکن فرامرزی با ارائه دسترسی مستقیم به یک شبکه جهانی از رمپ‌های داخل و خارج، مانند MoneyGram، پیشنهاد DeFi خود را گسترش می‌دهد.

برای کاربران، DeFi در Stellar به معنای دسترسی مستقیم به یک شبکه جهانی از رمپ های روشن و خاموش است. آخرین بازیکنی که به آن ملحق شده است، @MoneyGram ، تبدیل‌های نقدی رمزنگاری را در 300000 (!) مکان در سراسر جهان ارائه می‌کند.

در سال 2021، غول پرداخت جهانی MoneyGram همکاری خود را با Stellar اعلام کرد و بنابراین تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد را ارائه خواهد کرد.

تومر ولر می‌گوید: «ما در حال بررسی گزینه‌های مختلفی برای زبان‌های قراردادهای هوشمند و ماشین‌های مجازی هستیم، هم موجود و هم در حال توسعه خودمان. ملاحظات اصلی ما عبارتند از: ایمنی، مقیاس پذیری، و دسترسی عادلانه.

در این تاریخ، او می‌گوید: “ما در نظر داریم تا پایان سال 2022 یک شبکه آزمایشی کامل از ویژگی‌ها را ارائه کنیم. در نهایت، اکوسیستم تصمیم خواهد گرفت که آیا و چه زمانی قراردادهای هوشمند را در Stellar فعال کند.”

استلار نقشه راه 2022 را منتشر کرد

Stellar (XLM) فاش می کند که نقشه راه 2022 آن حول سه بلوک ساختمانی استراتژیک ساخته شده است:

اول، افزایش مقیاس پذیری شبکه و نوآوری شبکه. امید است که با گسترش ظرفیت شبکه با درجه بزرگی و امکان نوآوری بدون اعتماد به این امر دست یابد.

دوم، فعال کردن مشارکت بیشتر در شبکه. این می‌خواهد از طریق ترکیب بازخورد اکوسیستم و مشارکت در استراتژی بلندمدت استلار، افزایش تعهد و مالکیت اکوسیستم، و جذب شرکت‌کنندگان جدید به دست آید.

سوم، مطالبه و ترویج تنوع و شمول با انجام تحقیقات لازم.