بازار ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر دوران بسیار هیجان انگیزی را پشت سر گذاشته است. در سال 2020، این بخش شاهد یک صعود عظیم بود. این پس از آن بود که شاهد شروع سال قرمز بودیم. از آن دوره، بخش دارایی دیجیتال به رشد چشمگیری ادامه داده است. با توجه به اینکه بیت کوین همچنان در حال پیشروی است، بازار همچنان در حال تقویت حضور خود در بازار مالی است. اگرچه افت قابل توجهی در ارزش توکن های برتر وجود داشته است، معامله گران هنوز به شدت دارایی ها را نسبت به سایر کلاس های سرمایه گذاری انتخاب می کنند. در حالی که بیت کوین همچنان نان تست این بخش است، پروژه های دیگر معامله گران را اغوا کرده اند. این مقاله به بررسی داغ‌ترین پروژه‌های رمزنگاری می‌پردازد که امیدوارکننده در بخش کریپتو هستند.

 

پروژه کریپتو چیست؟

پروژه کریپتو ترکیبی کلی از چیزی است که یک دارایی دیجیتال را تشکیل می دهد. این همه جنبه‌های دارایی مانند پلتفرم، توکن و هدف آن‌ها را در نظر می‌گیرد. برای ساده کردن این موضوع، می‌توانیم نگاهی به پروژه اتریوم بیندازیم. در مورد آن، این پروژه شبکه یا پلتفرم اتریوم، توکن اتریوم و سایر بخش های قابل توجهی را که کاربران می توانند به آنها دسترسی داشته باشند، تشکیل می دهد. در حال حاضر، بازار کریپتو تقریباً 10000 پروژه کریپتو دارد که در بازارهای متمرکز و غیرمتمرکز پخش شده اند. اگرچه آنچه هر پروژه ارائه می دهد با پروژه دیگر متفاوت است، معامله گران برای انتخاب پروژه ای که قصد دارند از آن حمایت کنند، باز هستند.

چگونه یک پروژه رمزنگاری قانونی را شناسایی کنیم

همانطور که در بالا ذکر شد، حدود 10000 پروژه کریپتو در بازار وجود دارد. برخی از این پروژه ها مشروع هستند و نویدبخش هستند، در حالی که برخی دیگر چنین نیستند. این به یک معامله گر واگذار می شود که یک پروژه رمزنگاری را قبل از سرمایه گذاری دقیق در آن تجزیه و تحلیل کند. در زیر چند مرحله برای شناسایی مشروعیت یک پروژه رمزنگاری وجود دارد.

1- تیم

این یک عامل اساسی برای دسترسی به مشروعیت یک پروژه رمزنگاری است. در این صورت، باید به همه اعضای تیم دسترسی داشته باشید. توصیه می شود نگاهی عمیق به مجموعه آنها بیندازید. نمایه های آنها در وب سایت هایی مانند توییتر و لینکدین می تواند شما را در مسیر خوبی راهنمایی کند. با این کار، متوجه خواهید شد که آیا آنها به خوبی در بلاک چین و سایر جنبه های بخش کریپتو مسلط هستند یا خیر.

-2حضور اجتماعی

این نیز یکی دیگر از پیش نیازهایی است که باید هنگام شناسایی یک پروژه قانونی در بخش کریپتو به آن توجه کنید. یک پروژه رمزنگاری خوب می تواند در پلتفرم های مختلفی مانند Reddit، Telegram، Slack و Twitter حضور داشته باشد. آنها همچنین به طور مداوم کانال های خود را به روز می کنند و در صورت نیاز اطلاعات حیاتی را در اختیار دنبال کنندگان قرار می دهند.

Use Case-3

این مهمترین عامل برای تعیین میزان قانونی و خوب بودن یک پروژه کریپتو در بازار است. توسعه دهندگان باید بتوانند تمام موارد استفاده توکن را مشخص کنند. آنها همچنین باید انگیزه‌هایی را که معامله‌گران از نگهداری این توکن‌ها به دست می‌آورند، در میان سایر موارد ضروری، به اشتراک بگذارند. اگر پروژه توکن ندارد، باید راه هایی برای پاداش دادن به کاربران ارائه دهند.

-4 قانونی بودن

اگرچه این مرحله همیشه نادیده گرفته می‌شود، اما هنگام نگاه کردن به یک پروژه قانونی حیاتی است. این به این دلیل است که آنها کشورهایی هستند که قوانینی علیه کریپتو دارند در حالی که دیگران آن را پذیرفته اند. در موردی که شرکتی یک پروژه رمزنگاری را در کشوری که تجارت آن را لغو کرده است شناور می کند، مشکلاتی را برای پروژه ایجاد می کند. این بدان معناست که پروژه و شرکت به دلیل نادیده گرفتن قانون کشور و شناور کردن پروژه کریپتو در دراز مدت متضرر خواهند شد.

-5 پروژه برتر رمزنگاری در بازار 2022

از ابتدای سال، توکن های زیادی در بخش کریپتو راه اندازی شده اند. جدای از آن، دیگران از ابتدای سال قول داده اند. اگرچه برخی از توکن ها قبلاً موقعیت خود را تثبیت کرده اند، معامله گران به دنبال پروژه های ارز دیجیتال بزرگ زیر هستند. در زیر 5 پروژه برتر رمزنگاری با پتانسیل عظیم در سال 2022 آمده است.

شماره 1

(LBLOCK) Lucky Block

Lucky Block جایگاه خود را در صدر پروژه کریپتو محکم کرده است تا در سال 2022 منتظر آن باشیم. این به دلیل پذیرش گسترده ای است که توکن در چند هفته اخیر از آن برخوردار بوده است. پروژه کریپتو با ادغام خود در بخش قرعه کشی موج ایجاد می کند. لاکی بلاک یک پلتفرم قرعه کشی است که در بلاک چین در دسترس است. بلیط های بخت آزمایی روی پلت فرم به عنوان قراردادهای هوشمند طراحی شده اند. با این کار، هر نقاشی که انجام شود منصفانه است. این پلتفرم به کاربران از سراسر جهان اجازه می دهد تا بدون محدودیت از خدمات آن استفاده کنند. در چند هفته گذشته از پیش فروش آن شاهد یک صعود عظیم در حدود 300 درصد بوده ایم. در حال حاضر، این توکن در حدود 0.005824 دلار معامله می شود که شاهد کاهش 1.88 درصدی 24 ساعته است. لاکی بلاک در 24 ساعت گذشته حجم معاملاتی معادل 4402669 دلار داشته است.

 

شماره 2

دسنترالند (MANA)

Decentraland نیز پروژه هیجان انگیز دیگری است که باید در سال 2022 در نظر گرفت. این پلتفرم به بازیکنان امکان می دهد از دنیای مجازی درون بازی برای کسب درآمد استفاده کنند. کاربران می توانند از توکن های درون بازی برای خرید املاک و مستغلات به نام LAND در بازی استفاده کنند. این ویژگی پروژه کریپتو را به صدر پرطرفدارترین پروژه های بازار سوق داده است. علاوه بر این، بازیکنان همچنین می توانند آیتم های درون بازی خود را در بازار Decentraland معامله کنند. در حال حاضر، LAND با افت 5.97 درصدی در 24 ساعت گذشته با 2.54 دلار معامله می شود. حجم معاملات این توکن 767,183,438 دلار و ارزش بازار آن 4,683,118,598 دلار است.

شماره 3

شیبا اینو (SHIB)

Shiba Inu نیز تبدیل به یکی دیگر از فعالان بازار ارز دیجیتال شده است که در سال 2022 منتظر آن هستند. پس از انتشار توکن، در اکتبر سال 2021 شاهد افزایش چشمگیر حدود 1055 درصدی بود. از آن زمان، معامله گران انتظار افزایش بزرگ بعدی توکن را داشتند. راه‌اندازی اخیر ShibaSwap به جامعه و بازار دلیل دیگری برای امیدوار کردن آنها به توکن داده است. این توکن در حال حاضر با قیمت 0.000023 دلار معامله می شود که در 24 ساعت گذشته 5.91 درصد از دست داده است. حجم معاملات این توکن 1,166,446,154 دلار و ارزش بازار آن 12,831,156,914 دلار است.

شماره 4

بایننس (BNB)

بایننس کوین با نام توکن، توکن بومی صرافی ارز دیجیتال بایننس است. همچنین توکن بومی مورد استفاده در زنجیره هوشمند بایننس است. کاربرانی که در BNB در صرافی کریپتو معامله می‌کنند، هزینه‌های کمتری را از نظر کارمزد تراکنش پرداخت می‌کنند. گذشته از آن، کاربران توکن می‌توانند از قرار دادن توکن پاداش دریافت کنند. همچنین، معامله گران می توانند از توکن به عنوان وثیقه برای گرفتن وام در بخش DeFi استفاده کنند. به طور کلی، فشار زیاد در قیمت دارایی دیجیتال یکی از عوامل جدایی ناپذیر است که پذیرش آن را تحت فشار قرار داده است. همچنین به همین دلیل است که باید در سال 2022 به یک پروژه رمزنگاری توجه کرد. سکه بایننس در حال حاضر حدود 362 دلار معامله می شود که شاهد کاهش 3.85 درصدی در 24 ساعت گذشته است. حجم معاملات 1,581,264195 دلار در 24 ساعت گذشته و ارزش بازار آن 59,812502,412 دلار است.

شماره 5

بیت کوین(BTC)

بیت کوین اولین و پیشرو دارایی دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال است. اگرچه برخی از معامله گران معتقدند که این توکن به اندازه کافی بالا رفته است، برخی دیگر احساس می کنند که هنوز می تواند در سال 2022 به مراتب پیش برود. به عنوان مثال، در مارس 2020، بیت کوین تا 3500 دلار معامله شد. امروزه، دارایی دیجیتال بیش از 10 برابر ارزشی است که در آن زمان معامله می شد. اگرچه چیزی به بالاترین حد خود نزدیک نیست، اما هنوز فضای کافی برای بازگشت توکن به آن اوج وجود دارد. این به این دلیل است که به طور گسترده ای شناخته شده است و بسیاری از معامله گران مقدار زیادی از توکن را خریداری می کنند. بیت کوین در حال حاضر با 5.10 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته، با 37369 دلار معامله می شود. این توکن دارای حجم معاملات 24 ساعته 21,947,895,849 دلار و ارزش بازار 708,899,551,333 دلار است. بیت کوین در مجموع 21,000,000 توکن عرضه می کند و در حال حاضر عرضه در گردش آن 18,969,825 توکن است.

نتیجه

این پروژه‌های رمزنگاری فهرست‌شده در بالا جزو برترین انتخاب‌ها در فهرست پروژه‌هایی هستند که باید منتظر آن‌ها در سال ۲۰۲۲ باشیم . موارد افتخاری شامل اتریوم، بهمن، Curve، XRP و Cosmos است. با این حال، معامله گران باید توجه داشته باشند که توصیه می شود قبل از ورود به یک توکن خاص، تحقیق کنند. همچنین توصیه می‌شود در کاهش عمومی بازار، سبد سهام خود را متنوع کنید. با این کار، معامله گران به طور کامل برخی از سود خود را از دست نمی دهند در حالی که بازار در حال سقوط است.