در یک اقتصاد پویاتر با حجم بالاتر عملیات با ارزهای خارجی، ارزهای دیجیتال نقش کلیدی در این سال برای کشور آمریکای جنوبی داشتند.

در این بررسی، به نکات برجسته اکوسیستم رمزنگاری ونزوئلا در سال 2021 از جمله حوزه‌های مرتبط مانند تجارت، بازی‌های بازی برای کسب درآمد (P2E)، فین‌تک، استخراج، مقررات و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نگاهی خواهیم انداخت.

افراد بیشتری ارزهای دیجیتال را می پذیرند

طبق گزارش شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis، ونزوئلا رتبه هفتم را در شاخص جهانی پذیرش ارزهای رمزنگاری شده در سال 2021 دارد تا حد زیادی به لطف فعالیت های تجاری همتا به همتا (P2P).

یک روند قابل توجه در سال 2021، افزایش تعداد افراد و مشاغل در ونزوئلا بود که ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان نوعی پرداخت برای دور زدن تورم و کاهش ارزش پول ملی، بولیوار می پذیرفتند – روندی که در چند سال گذشته کشور آمریکای جنوبی را آزار داده است. .

در برخی از شهرهای اصلی کشور مانند کاراکاس پایتخت و پورتو لا کروز، دیدن افراد یا بازرگانانی که از ارزهای دیجیتال به عنوان نوعی پرداخت استفاده می کنند، طبیعی است.

ظهور و پذیرش پلتفرم‌های پرداخت کریپتو مانند Binance Pay، Reserve یا حتی Valiú، اتخاذ یک اقتصاد دیجیتالی‌تر مبتنی بر ارزهای دیجیتال را بدون نیاز به دانش گسترده کاربران در مورد موضوع، سرعت بخشیده است.

مشاغل قابل توجهی که ارزهای رمزنگاری شده را در ونزوئلا می پذیرند عبارتند از فرودگاه بین المللی سیمون بولیوار، سوپرمارکت های زنجیره ای Bio Mercados، چندین کازینو و حتی بزرگترین اپراتور تلویزیون کابلی در این کشور. فست فود زنجیره ای Church’s Chicken نیز شروع به پرداخت پاداش به کارمندان خود در Dash (DASH) کرد.

پشتیبانی از استخراج قانونی

بر اساس گزارش دانشگاه کمبریج، ونزوئلا در ابتدای سال 2021 در میان 10 کشور برتر استخراج ارزهای دیجیتال قرار گرفت و اولین کشور آمریکای لاتین بود که توانسته از 10 کشور برتر خارج شود.

رتبه بالای ماینینگ این کشور تا حد زیادی به دلیل برخورداری از ارزان ترین قیمت برق در آمریکای لاتین از سال 2018 بوده است. این کشور کارائیب را برای استخراج بیت کوین (BTC) و ایجاد یک چارچوب قانونی که از توسعه قانونی محافظت و تضمین می کند جذاب می کند. صنعت.

علیرغم توقیف برخی موارد تجهیزات استخراج، قطع ارتباط خودسرانه و دستگیری استخراج کنندگان غیرقانونی، نظارت ملی دارایی های رمزنگاری شده (SUNACRIP) از استخراج کنندگان خواسته است تا به طور قانونی فعالیت کنند. این سازمان بیشتر به دنبال مکانیسم هایی برای ارائه تضمین های ثبات قانونی است.

در اواسط سپتامبر، یک بیانیه رسمی از سوی دولت به مجریان قانون دستور داد تا از انجام بازرسی یا انجام عملیات مربوط به نظارت، توقیف یا هر ماهیت دیگری که استخراج ارزهای دیجیتال را مختل کند، خودداری کنند.

در اواسط نوامبر، پنجمین نشست رسمی ماینینگ کشور برگزار شد و SUNACRIP با بیش از 150 ماینر از منطقه، شرکت‌های مرتبط با بخش استخراج دیجیتال، شخصیت‌های رمزارز از اکوسیستم ونزوئلا و صرافی‌هایی مانند Binance دیدار کرد.

شوق بازی برای کسب درآمد

در چهار ماه آخر سال 2021، 10 مورد از 50 صفحه وب پربازدید در ونزوئلا مربوط به ارزهای رمزنگاری شده بود که در میان آنها مقدار قابل توجهی مربوط به بازی های محبوب NFT مانند Axie Infinity و Plants vs Undead بود.

بازی‌های بازی برای کسب درآمد و NFT باعث خشم در ونزوئلا در میان کاربران باتجربه ارزهای دیجیتال و تازه واردان به کلاس دارایی شدند. این بازی ها در درجه اول به لطف توانایی بازیکنان در تولید سود سهام، پذیرش کریپتو را تشویق کرده اند.

برای بسیاری از خانواده‌های ونزوئلایی، با توجه به حقوق کم، این یک نوع نجات اقتصادی است. در واقع، ونزوئلا دارای دومین پایگاه کاربر فعال بر اساس کشور در Axie Infinity پس از فیلیپین است.

این بازی به قدری محبوب بود که بسیاری از کسب و کارها شروع به پذیرش توکن Axie Infinity’s Smooth Love Potion (SLP) کردند. بایننس تبادل P2P SLP را در برنامه خود فعال کرد و حتی یکی از نامزدهای فرمانداری حزب حاکم در انتخابات منطقه ای اخیر قول داد در صورت پیروزی، بورسیه تحصیلی Axie Infinity را ارائه دهد.

علاقه آکادمیک به کریپتو و بلاک چین

آموزش برای پذیرش در ونزوئلا، جایی که دانشگاه کاتولیکا آندرس بلو در ونزوئلا، بلاک چین، ارزهای دیجیتال و فین‌تک را در برنامه درسی برنامه‌های مدارس مدیریت بازرگانی و حسابداری عمومی خود گنجانده است، ضروری است.

Universidad Nacional Experimental de las Telecomunicaciones e Informática مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه بلاک چین معرفی کرد، در حالی که دانشگاه de los Llanos از برنامه هایی برای معرفی مدرک کارشناسی متمرکز بر مهندسی بلاک چین و ارزهای دیجیتال در سال 2022 رونمایی کرد.

متخصص بلاک چین منصوب شد

رومن مانیگلیا، کارمند دولتی، متخصصی که خود را در زمینه ارزهای دیجیتال و فناوری‌های جدید معرفی می‌کند، توسط دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور، منصوب شد.