پارلر با استفاده از NFT به دنبال جذب مخاطبان گسترده تری برای رمزارزها به پلتفرم خود است.

اولین انتشار در بازار NFT با قدرت پارلر، DeepRedSky، دونالد ترامپ را نشان می دهد.

پلتفرم رسانه اجتماعی Parler امروز راه اندازی بازار جدید Solana NFT خود، DeepRedSky را اعلام کرد. اولین مجموعه با نام “Official CryptoTrump Club” به چهل و پنجمین رئیس جمهور اختصاص دارد.

به گفته DeepRedSky، هر CryptoTRUMP منحصر به فرد است و تصاویری از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در تنظیمات مختلف دارد. در مجموعه 10000 NFT، 250 مورد به عنوان NFTهای بسیار نادر طبقه بندی می شوند.

کریستینا کریونز، مدیر ارشد بازاریابی DeepRedSky به Decrypt Parler می‌گوید که بین فضای غیرمتمرکز، آزادی بیان و ایده فناوری کمتر بزرگ هم افزایی می‌یابد: “بنابراین، چه محافظه‌کار باشید و چه لیبرال، ما می‌خواهیم گفتگوی گسترده‌تری داشته باشیم. و این کمک می‌کند. ما این کار را انجام دهیم.” (اگرچه، باید توجه داشت که این پلتفرم “DeepBlueSky” نامیده نمی شود، که شاید به پروژه پلت فرم غیرمتمرکز رسانه اجتماعی توییتر، “bluesky” بسیار نزدیک باشد.)

Sam Lipoff مدیر ارشد فناوری Parler توضیح داد که این پلتفرم طیف گسترده ای از NFT ها را در ماه های آینده ارائه خواهد کرد، و در حالی که پارلر از میزبانی گفتمان سیاسی خوشحال است، تیم پشت این پلتفرم می خواهد از سیاست گذشته باشد.

لیپوف گفت: “برای اینکه کاملا صادق باشم، می‌توانم بگویم، سایت پارلر امروز به شدت سیاسی است. و می‌دانید، اگر اینطور باشد، خوب است.” اما من فکر می‌کنم، در چند ماه آینده، انواع NFT‌ها را خواهید دید که ما آن‌ها را هم حزبی و هم غیرحزبی می‌نامیم، و امیدواریم که کمی بینندگان را متنوع کند.»

اما شروع با یک چهره قطبی مانند دونالد ترامپ یک روش پرخطر برای انجام این کار است، به خصوص در مورد مخاطبان رمزارز. ترامپ در مصاحبه ای در سال 2021 گفت که دیدگاه منفی نسبت به ارزهای دیجیتال دارد و گفت: “بیت کوین فقط یک کلاهبرداری به نظر می رسد. من آن را دوست ندارم زیرا ارز دیگری است که با دلار رقابت می کند.” در روزهای پایانی دوره او، دولت سعی کرد محدودیت‌های خزانه‌داری بر روی کیف پول‌های رمزنگاری‌شده را از بین ببرد – بنا بر گزارش‌ها به دستور رئیس‌جمهور. گفته می‌شود، برایان بروکس، مدیر بازرسی ارز ترامپ – یکی از مدیران سابق کوین‌بیس – مقررات بانکداری دوستدار رمزنگاری را در مدت کوتاهی که در سمت ریاست جمهوری خود داشت، اجرا کرد.

برخی از پلتفرم‌های آنلاین، مانند توییتر و سایت اشتراکی OnlyFans با اجازه دادن به پروفایل‌های NFT تأیید شده، توکن‌های غیرقابل تعویض را در تجربه کاربری ادغام کرده‌اند. اما سام لیپوف، مدیر ارشد فناوری Parler، به Decrypt DeepRedSky می گوید که دنبال کردن رهبر نیست.

لیپوف می‌گوید: «اجازه دهید واضح بگویم که ما به هیچ وجه سعی در کپی کردن توییتر نداریم. برای یک چیز، بازار هنوز با پارلر درگیر نشده است – فقط توسط آن “قدرت می گیرد”.

لیپوف می‌گوید: «بخشی از پیشنهاد ما به سازندگان این است که ما یک پلت‌فرم آزادی بیان هستیم که اگر چیزی بگویید که ارتدکسی را نقض می‌کند، پول شما را بی‌ارزش نمی‌کند یا اخراجتان نمی‌کند. ما همچنین می‌خواهیم ویژگی‌های خلاقانه دیگری را برای سازندگان فراهم کنیم تا بتوانند نه تنها به مخاطبان مختلف دسترسی پیدا کنند، بلکه بتوانند کسب درآمد کنند.»

DeepRedSky جدیدترین پروژه سولانا NFT است که پارلر با آن درگیر بوده است، قبلی که ملانیا ترامپ بانوی اول سابق ایالات متحده را نشان می دهد.