پاراچین های پولکادات به دلیل قابلیت های پیشرفته ای که دارند به نسل بعدی بلاک چین لقب داده اند. این شبکه یک حراج را به عنوان راهی برای انتخاب پاراچین هایی که شروع به تولید اولین بلوک می کنند، معرفی کرده بود. در دور اول حراج، پنج پاراچین به عنوان برنده ظاهر شدند و فرآیند سوار شدن با موفقیت انجام شد.

این پاراچین ها در نتیجه بردشان که از 17 دسامبر آغاز شد، یک دوره اجاره 96 هفته ای دریافت کردند. اکنون، این پاراچین‌های برنده اکنون شروع به تولید بلوک‌ها در شبکه پولکادوت کرده‌اند که آغاز یک دوره جدید است.

 

پاراچین های پولکادات شروع به تولید بلوک می کند

Acala، Clover، Moonbeam، Astar و Parallel Finance به عنوان اولین دسته از برندگان در حراج چتربازی پولکادوت ظاهر شدند. این پنج پروژه در مجموع 2,354,936,040 دلار (100 میلیون DOT) قفل شده بودند که هر یک برنده شکاف‌هایی برای جایگاه‌های مختلف در بلاک چین از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، NFTها، قراردادهای هوشمند، وام‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها بودند.

تمام این پنج پروژه اکنون با موفقیت شروع به ایجاد بلوک در بلاک چین پولکادوت کرده اند. در حال حاضر تنها پنج اسلات پاراچین وجود دارد که توسط پروژه‌هایی که برنده مزایده اول شده‌اند، اشغال شده‌اند، اما پولکادوت قصد دارد اسلات‌ها را به 100 افزایش دهد که حداکثر ظرفیت زنجیره رله پولکادوت است.

این پروژه‌ها هر کدام جایگاهی را در چشم‌انداز گوین وود برای آینده بلاک چین به‌ هم‌ پیوسته اشغال می‌کنند، که با اجازه دادن به جایگاه‌های مختلف در یک فضا به جای رقابت با یکدیگر امکان‌پذیر شده است.

پولکادات یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار است، علیرغم اینکه تنها حدود پنج سال است که عملیاتی شده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر یازدهمین لیست با ارزش کل بازار 28 میلیارد دلار است.

دور بعدی مزایده ها از روز پنجشنبه 3 آذرماه آغاز شده و به مدت هفت روز ادامه دارد و در پایان آن پاراچین های برنده اعلام خواهند شد. شش پاراچین در این دور انتخاب خواهد شد و سوار شدن آنها در حدود 11 مارس 2022 انجام خواهد شد. رای گیری از قبل در حال انجام است و کاربران می توانند با قفل کردن توکن های DOT خود در پروژه ها رای دهند.