ویژگی آتی اپل آیفون برای ارائه راهی برای پذیرش پرداخت های رمزنگاری شده به بازرگانان

اپل اعلام کرد که قصد دارد Tap to Pay را برای آیفون خود راه اندازی کند، ویژگی جدیدی که به طور موثر تلفن هوشمند را به یک دستگاه نقطه فروش برای مشاغل و تجار تبدیل می کند. بنابراین، چه چیزی برای ارزهای دیجیتال مفید است؟

در این اطلاعیه توضیح داده شده است که با Tap to Pay، تاجران صاحب آیفون به لطف فناوری ارتباط میدان نزدیک یا NFC، پرداخت‌های بدون تماس را با استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه خود به‌عنوان یک دستگاه نقطه‌فروش دریافت می‌کنند.

 

طبق گفته اپل، ویژگی Tap to Pay که به زودی راه اندازی می شود، از «Apple Pay، کارت های اعتباری و نقدی بدون تماس و سایر کیف پول های دیجیتال» پشتیبانی می کند. اساساً به این معنی است که اگر اپل مانعی مستقیم برای آن ایجاد نکند، مشتریانی که از کارت کوین‌بیس، ویزا کارت Crypto.com یا کارت پرداخت مشابه استفاده می‌کنند، می‌توانند از دارایی‌های ارز دیجیتال خود برای پرداخت از طریق Tap to Pay استفاده کنند.

 

ما به تازگی Tap to Pay را در iPhone معرفی کردیم، راهی عالی برای میلیون‌ها کسب‌وکار کوچک که بتوانند پرداخت‌های بدون تماس را مستقیماً از iPhone خود بپذیرند. این آسان، ایمن است و اواخر امسال منتشر خواهد شد. https://t.co/w6P6oS7grm

 

— تیم کوک (@tim_cook) 9 فوریه 2022

در حالی که اپل Stripe، یک فین‌تک ایرلندی-آمریکایی را به‌عنوان اولین پلتفرمی که قابلیت Tap to Pay را در آیفون ارائه می‌کند، اعلام کرده است، این شرکت تصریح کرد که «پلت‌فرم‌ها و برنامه‌های پرداخت اضافی در اواخر سال جاری عرضه خواهند شد».

 

در آگوست 2021، صرافی بزرگ رمزارز Coinbase  با Apple Pay و Google Pay ادغام شد و به کاربران اجازه داد تا دارایی های رمزنگاری شده را در پلتفرم خود خریداری کنند. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، این اقدام به مشتریان مستقر در ایالات متحده اجازه می دهد تا با استفاده از کارت های نقدی و اعتباری صادر شده توسط بانک از طریق پلت فرم پرداخت اصلی Apple Pay، رمزنگاری را خریداری کنند.

 

در ژوئن 2021، کوین‌بیس کارت کوین‌بیس را راه‌اندازی کرد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را در مسیرهای اصلی خرج کنند:

 

کوین‌بیس به‌طور خودکار تمام ارزهای دیجیتال را به دلار آمریکا تبدیل می‌کند و وجوه را به کارت کوین‌بیس شما (هزینه‌های تبدیل کمتر) برای استفاده در خریدها و برداشت‌های خودپرداز منتقل می‌کند.»

متعاقب آن، صرافی کریپتو Crypto.com پیشنهاد مشابهی به نام Crypto.com Visa Card را راه‌اندازی کرد که می‌تواند به Apple Pay و دیگر کیف‌پول‌های دیجیتال بزرگ اضافه شود. اپل در این اطلاعیه گفت:

 

«Tap to Pay در iPhone با کارت‌های اعتباری و نقدی بدون تماس از شبکه‌های پرداخت پیشرو، از جمله American Express، Discover، Mastercard و Visa کار می‌کند.»

با توجه به قابلیت Coinbase برای تبدیل دارایی‌های رمزنگاری کاربر به فیات در زمان واقعی برای پرداخت، کاربران Apple Pay می‌توانند از ویژگی Tap to Pay آیفون برای انجام پرداخت‌های رمزنگاری در میان تجار و مشاغل اصلی استفاده کنند.

 

در حالی که Apple Pay به احتمال زیاد اجازه خرید مستقیم کالاها و خدمات از طریق بیت کوین ( BTC ) را نخواهد داد، دارایی های رمزنگاری کاربر را به مقدار دلاری که توسط دستگاه نقطه فروش تاجر برای خرید درخواست می شود، تبدیل می کند.

 

همچنین فراموش نکنیم که در نوامبر 2021، تیم کوک، مدیر عامل اپل،  خرید شخصی ارزهای دیجیتال را به عنوان “بخشی از یک سبد متنوع” فاش کرد و در عین حال هیچ برنامه فوری برای پذیرش رمزارز به عنوان وسیله پرداخت محصولات اپل را برجسته نکرد.

اپل قصد دارد قابلیت Tap to Pay را در فروشگاه‌های اپل، آیفون XS و دستگاه‌های جدیدتر عرضه کند.

Cash App، یک سرویس پرداخت موبایلی توسعه یافته و متعلق به یکی از بنیانگذاران توییتر Jack Dorsey’s Block، اعلام کرد که با شبکه لایتنینگ بیت کوین برای انتقال بیت کوین سازگار است.

شبکه لایتنینگ اکنون در اپلیکیشن Cash در دسترس است. این سریع ترین و رایگان ترین راه برای پرداخت بیت کوین به هر کسی است.