ویتالیک بوترین نظرات جالبی در توییتر در رابطه با نظراتی که در اوایل سفر کریپتو داشت، ارائه کرده است.

بسیاری از نظرات او در مجله ای ثبت شد که او نویسنده اصلی آن بود.

در برخی پیش‌بینی‌ها، او درست بود، در حالی که معتقد است برخی دیگر از دیدگاه ساده‌لوحانه در مورد سیاست و تعامل انسانی در مقیاس بزرگ نشأت می‌گرفتند.

ویتالیک بوترین، یکی از خالقان اتریوم ، موضوعی در توییتر منتشر کرد که در آن پیش‌بینی‌های مختلفی که در اوایل دهه گذشته انجام شده بود و نحوه نگاه او به این پیش‌بینی‌ها در سپیده‌دم سال 2022 را توضیح می‌داد.

همزمان با طلوع سال جدید، ویتالیک بوترین ، یکی از خالقان اتریوم، یک “طوفان توییتری”  منتشر کرد و ایده‌هایی را که در اوایل دهه مطرح شده بود، بازبینی کرد. توییت های او نظرات او را در مورد بیت کوین کش، مقررات بیت کوین، اثبات کار در مقابل اثبات سهام ، قراردادهای هوشمند خوداجرا، و هزینه تراکنش های بلاک چین.

در مورد حمایت از اثبات سهام ، بوترین نشان می‌دهد که او قبل از کشف اثبات سهام ، که از نظر الگوریتمی پیچیده‌تر است اما از نظر انرژی کارآمدتر است، مدافع اثبات کار بوده است . بوترین در سال 2013 شروع به صحبت در مورد اثبات سهام به عنوان مکانیزم اجماع جایگزین کرد و یک پست وبلاگی در وب سایت اتریوم در مورد آن منتشر کرد.

مکانیسم اجماع امکان به روز رسانی ایمن یک وضعیت را بر اساس برخی قوانین انتقال حالت خاص فراهم می کند. بوترین سفر فکری خود را به عنوان یک تکامل توصیف می کند از “X (اشاره به اثبات کار) چیزی است که من باید از آن دفاع کنم، بنابراین هر چیزی که برای X مطلوب است باید درست باشد” تا “X را دوست دارم اما X دارای نقص است و به نظر می رسد Y (اثبات سهام) آنها را برطرف می کند، بنابراین من اکنون از X+Y پشتیبانی می کنم.

در مورد NFT ها چطور؟

بوترین همچنین موافقت خود را با نظر سال 2017 اعلام کرد که هزینه های معامله نباید از پنج سنت تجاوز کند. او نتیجه می گیرد که به همین دلیل است که زمان بیشتری برای مقیاس پذیری صرف می شود.

بوترین همچنین حمایت خود از آلتکوین ها را تکرار کرد و برخی موارد استفاده را که در وایت پیپر اصلی اتریوم بیان کرده بود، دوباره بررسی کرد. معلوم شد که او در پیش‌بینی توکن‌های سبک ERC20، استیبل کوین‌های الگوریتمی، سیستم‌های نام دامنه (مانند ENS)، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز، و اوراکل‌ها درست بوده است. او نتوانست رونق NFT را که در سال 2021 به 23 میلیارد دلار حجم داد و پتانسیل تبانی DAO را پیش بینی کند .

در پایان، ویتالیک اذعان می‌کند که «تفکر من در مورد سیاست و سازمان‌های انسانی در مقیاس بزرگ در آن زمان ساده‌لوحانه‌تر بود. تمرکز بیش از حد بر روی مدل های رسمی ساده و کامل. آن زمان من قدر چالش های فرهنگ را نمی دانستم. من در حال حاضر.”

بوترین یک نشریه چاپی به نام مجله بیت کوین را تأسیس کرد و در سپتامبر 2011 نویسنده اصلی آن شد. بوترین در دانشگاه واترلو تحصیل کرد و دستیار پژوهشی در زمینه رمزنگاری بود. در سال 2013، پس از بازدید از توسعه دهندگان دیگر که اشتیاق او به کد را به اشتراک گذاشتند، وی سفید پیپر را منتشر کرد.

بوترین در سال 2013 وایت پیپر اتریوم را منتشر کرد زیرا احساس می کرد که بیت کوین برای توسعه برنامه ها به یک زبان برنامه نویسی نیاز دارد. این پیشنهاد نتوانست جلب توجه کند و سپس او پلتفرم جدیدی با “زبان اسکریپت نویسی عمومی تر” پیشنهاد کرد.

بوترین در سال 2014 پس از دریافت کمک هزینه 100000 دلاری برای مطالعه اتریوم از بورسیه Thiel، دانشگاه را رها کرد. او سپس به صورت تمام وقت روی اتریوم کار کرد.