دیروز طی بازدید از پادکست UpOnly، بوترین در طول یک مصاحبه تقریباً دو ساعته با میزبانان کوبی و لجر چندین موضوع را مورد بحث قرار داد، از جمله زمانی که بوترین 6.7 میلیارد دلار (در یک نقطه ارزش بسیار بیشتر از آن) در توکن های SHIB ریخت.

Shiba Inu یا SHIB یک توکن میم مبتنی بر اتریوم الهام گرفته از Dogecoin است که در سال گذشته ارزش آن افزایش یافت. بر اساس داده‌های CoinGecko، در مقطعی در سال گذشته، SHIB بیش از 40،000،000 درصد افزایش یافت، که باعث شد کسانی که در مراحل اولیه روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، در مدت زمان بسیار کوتاهی بسیار ثروتمند شوند.

در ماه مه گذشته، توسعه‌دهندگان ناشناس 50 درصد از کل عرضه توکن‌های SHIB را به Buterin هدیه دادند و مجموع موجودی توسط Buterin را به حدود 505 تریلیون SHIB یا تقریباً 8 میلیارد دلار در آن زمان رساند. توسعه‌دهندگان این کار را انجام دادند زیرا فکر می‌کردند ارسال توکن‌ها به بوترین به طور مؤثری توکن‌ها را می‌سوزاند (یعنی آنها را از گردش خارج می‌کند)، عرضه را کاهش می‌دهد و تقاضا را افزایش می‌دهد.

بعداً در همان ماه، بوترین SHIB و سایر کمک‌های ارز دیجیتالی را که دریافت کرد، به موسسات خیریه مختلف، از جمله 50 تریلیون SHIB، حدود 1.2 میلیارد دلار در آن زمان، به صندوق امداد ارز دیجیتال کووید هند فرستاد. سپس بوترین حدود 90 درصد از توکن های SHIB باقی مانده خود را سوزاند. چرا؟ او در یادداشتی که به یکی از معاملات در آن زمان ضمیمه شد، گفت: «من نمی‌خواهم منبع قدرتی از این دست باشم.

بوترین به کوبی و لجر فرآیند پیچیده‌ای را که برای دسترسی و سپس ارسال توکن‌های SHIB باید طی می‌کرد، از جمله خرید یک لپ‌تاپ جدید برای تکمیل تراکنش توضیح داد. بوترین گفت: «این ترسناک و در عین حال سرگرم کننده بود. “بخش ترسناک این است که این پول بیشتر از آنچه تا کنون داشته ام است.”

به گفته وی، وجوه در ابتدا در یک کیف پول سرد به شکل دو عدد نوشته شده روی کاغذهای جداگانه بود. بوترین گفت که باید این دو عدد را ترکیب می کرد تا کلید خصوصی را بدست آورد. او گفت: «یکی از آن شماره ها با من بود و شماره دیگر با خانواده ام در کانادا بود. بنابراین مجبور شدم با خانواده ام در کانادا تماس بگیرم و به آنها بگویم که شماره آنها را برای من بخوانند.

بوترین گفت که اعداد را پس از کنار هم قرار دادن دو عدد در کامپیوتری که از Target خریداری کرده بود وارد کرده است. “من ETH خود را با ایجاد یک تراکنش و سپس روی رایانه ای که از Tarjay [Target] به قیمت حدود 300 دلار فقط برای این منظور خریدم، فرستادم.”

قبل از اینکه لپ تاپ را به طور کامل از اینترنت جدا کند، بوترین گفت که برنامه ای را برای تولید کدهای QR دانلود کرده است. پس از ایجاد تراکنش اتریوم، او کد QR را با گوشی خود اسکن کرد، آن را در لپ تاپ کپی کرد و سپس آن را در etherscan.io/push Tx قرار داد. سرانجام، بوترین گفت که شروع به ارسال توکن ها کرده است.

او گفت: «بنابراین ترسناک بود و شامل رویه‌ای بود که احتمالاً در نهایت طرح خوبی برای یک فیلم جیمز باند خواهد بود، اما شاید هم نه.