ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران بلاک چین اتریوم و رهبر برجسته ارزهای دیجیتال، گفت که سرمایه گذاران ممکن است “زمستان رمزنگاری” را تجربه کنند، اما این همه خبر بدی برای آنها نیست. او ادامه داد که این می‌تواند به دنیای دارایی‌های دیجیتال دیگری منجر شود، زیرا قیمت‌ها در حال حاضر به اندازه کافی پایین هستند، که فرصت‌هایی با پتانسیل سود قابل توجهی را به وجود می‌آورد که شرایط دوباره مانند قبل دوباره بهبود یابد.

بوترین در مصاحبه با بلومبرگ گفت:

بسیاری از افرادی که عمیقاً به رمزارزها علاقه دارند و به ویژه کارها را انجام می دهند، از بازار نزولی استقبال می کنند. آنها از بازار نزولی استقبال می‌کنند زیرا وقتی قیمت‌ها در بلندمدت بسیار بالا می‌روند – بدیهی است که بسیاری از مردم خوشحال می‌شوند – اما زمان بسیار کوتاهی را به دنبال دارد. توجه نظری

بازار ارزهای دیجیتال پس از رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در اوایل نوامبر، سقوط کرد. به دلیل انتظارات سرمایه گذاران و سفته بازان از اخبار مثبت اقتصادی که از کووید منتشر می شود. در نتیجه، شاخص کریپتو گلکسی بلومبرگ حدود 45 درصد از اوج خود سقوط کرد و اتر نیز 40 درصد کاهش یافت.

با افزایش اخیر قیمت ها، بسیاری از مردم شاهد افزایش تصاعدی دارایی های خود بوده اند. CoinGecko 12588 توکن مختلف را ردیابی می کند و به همه ما یادآوری می کند که این فقط یک بازار صعودی نیست. این یکی از ارزهای دیجیتال نیز بوده است. با این حال، تقلب و دستکاری در این بازار در صورت استفاده نادرست یا پیروی کورکورانه از رهبران مانند گوسفند می تواند به شما آسیب برساند. و برای به دست آوردن یک طرح سریع و غنی بدون اینکه بفهمند وارد چه چیزی می شوند.

Pumps & Dumps زمانی اتفاق می افتد که معامله گران سعی می کنند با افزایش قیمت ها قبل از فروش در سطوح پایین تر، پول را از ضرر دیگران به دست آورند، و باعث ایجاد ترس در بین سرمایه گذارانی می شود که فکر می کنند ممکن است به زودی دوباره اتفاق بیفتد، بنابراین آنها را به سمت ایمنی سوق می دهد.

Crypto Winters به ​​عنوان یک فرصت

به گفته یک میلیاردر ارز دیجیتال 28 ساله؛

زمستان زمانی است که اکثر این برنامه ها خاموش می شوند. در نتیجه، می‌توانید ببینید که کدام پروژه‌ها در درازمدت پایدار هستند، همانطور که در مدل‌ها، تیم‌ها و افراد آن‌ها وجود دارد.

زمستان کریپتو شاید فقط یک سرمای فصلی برای این صنعت نوظهور باشد، اما ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم به بلومبرگ گفت که از حرکت بازار نسبت به سال گذشته “متعجب” شده است. با این حال، او مطمئن نیست که آیا کریپتو در زمستان دوم خود باقی می ماند یا صرفاً منعکس کننده نوسانات موجود در اقتصادهای بزرگتر است.

او در 12 فوریه در دنور گفت;

به نظر می رسد بازارهای رمزنگاری سوئیچ های این گروه خاص را که توسط گروه خاصی از شرکت کنندگان کنترل می شود، تغییر می دهند. این بازار کاملاً از بازارهای سنتی که بیشتر و بیشتر به گونه ای رفتار می کنند که بخشی از یک بازار مالی اصلی هستند، جدا شده است. 

بوترین اضافه کرد که Crypto Winter فرصتی برای ایجاد برخی تغییرات مهم برای بهتر شدن است.

خطرات استفاده از پل های بلاک چین در سال جاری زمانی آشکار شد که پروتکل رمزنگاری محبوب Wormhole با بیش از 300 میلیون دلار هک شد. در ژانویه، بوترین هشدار داد که این نوع پل ها می توانند خطرناک باشند. ممکن است باعث شود که وجوه کاربران بدون اطلاع یا رضایت آنها در قراردادهای هوشمند محبوس شود. به اصطلاح توافق نامه های هوشمند برنامه هایی هستند که ارزهای دیجیتال موازی را در دو بلاک چین مختلف صادر می کنند. 

تمرکز بوترین بر مقیاس گذاری اتریوم

اتریوم در تلاش است تا بلاک چین خود را سریعتر و مقیاس پذیرتر کند. سرمایه گذاران اغلب از بلاک چین محبوب انتقاد می کنند زیرا با محدودیت های فناوری فعلی، تراکنش ها می توانند کند و گران باشند. اما اکنون، تلاش‌هایی وجود دارد که ممکن است برخی از پیشرفت‌های بسیار مورد نیاز را برای این اکوسیستم خاص به همراه داشته باشد.

در نهایت بوترین افزود؛

وقتی همه سعی می کنند دوباره از بلاک چین استفاده کنند، نه، در واقع، ما نمی خواهیم همه دوباره بفهمند که فضای کافی در زنجیره برای همه وجود ندارد.