وودافون یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی کرده است که به دستگاه‌های متصل اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های خودکار امن را از طرف مشتری انجام دهند. 

طبق یک بیانیه رسمی، پلتفرم جدید که کارگزار دارایی دیجیتال (DAB) نام دارد، از قدرت پلتفرم اینترنت اشیا (IoT) خود استفاده می کند و به مشتریان Vodafone کمک می کند از «اقتصاد اشیا» جدید بهره مند شوند. 

امروزه اکثر دستگاه ها و حسگرهای متصل، اطلاعات را از طریق اینترنت جمع آوری و ارسال می کنند. با این حال، پلت فرم جدید «اقتصاد اشیا» از Vodafone فراتر از آن است. این به دستگاه‌های متصل، وسایل نقلیه، مبلمان هوشمند خیابانی و ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا بدون دخالت کاربر به‌طور یکپارچه و ایمن از طرف کاربر معامله کنند.

پلتفرم جدید Vodafone به هر دستگاهی با هویت دیجیتال منحصربه‌فرد اختصاص می‌دهد تا کسب‌وکارهایی که زیرساخت‌های پیچیده خود را بسازند. سپس می تواند با استفاده از کیف پول و فناوری پرداخت ایمن شده توسط سیم کارت تلفن همراه، به طور ایمن با دستگاه های دیگر ارتباط برقرار کرده و تراکنش کند.

این پلتفرم با استفاده از فناوری بلاک چین ایمن شده است. همه دستگاه‌های متصل به Vodafone DAB تأیید می‌شوند و سپس به‌طور خودکار مجاز به تبادل و مبادله داده‌ها و پول از طریق اتصالات امن و رمزگذاری‌شده هستند. 

ما در حال ساختن پلتفرم های داخلی و جدید برای مشتریان خود در سراسر اروپا و آفریقا هستیم. این، جدیدترین پلتفرم ما، اقتصاد جدید چیزها را به حرکت در می آورد که در آن اشیا و دستگاه های روزمره می توانند از طرف ما به مذاکره، خرید و فروش خدمات بپردازند. یوهان ویبرگ، مدیر ارشد فناوری Vodafone گفت: ما به طور فعال با بسیاری از شرکت‌های دیگر صحبت می‌کنیم تا به سرعت شراکت‌ها را گسترش دهیم و اکوسیستم را در سراسر جهان گسترش دهیم تا سایر ویژگی‌ها و طرح‌های پرداخت را نیز در بر گیرد. 

ارتباطات EV بهبود یافته است 

این سرویس در روز دوشنبه، 28 فوریه، در آزمایشی پیشرو در بازار که وسایل نقلیه الکتریکی را به طور مستقل و ایمن با یک نقطه شارژ در نیوبوری، بریتانیا متصل می‌کرد، فعال شد. به رانندگان اطلاعات بی‌درنگ درباره وضعیت و سازگاری نزدیک‌ترین نقطه شارژ موجود ارسال می‌شود و می‌توانند به وسیله نقلیه خود اجازه دهند بدون زحمت شارژ شود.

به طور کلی، وودافون بر این باور است که این پلتفرم «اضطراب محدوده» را از بین می‌برد – ترس از تمام شدن عمر باتری و بنابراین مشتریان را قادر می‌سازد آگاهانه ارائه‌دهندگان برق تجدیدپذیر را انتخاب کنند.

جسی موریس، مدیرعامل بنیاد انرژی وب گفت: «الکتریکی‌سازی بخش عمده‌ای از تلاش‌های جهانی کربن‌زدایی است. با این حال، در حال حاضر هیچ راهی برای رانندگان خودروهای برقی وجود ندارد که مطمئن شوند تمام برق مصرفی برای شارژ وسایل نقلیه خود از منابع تجدیدپذیر تامین می‌شود. از آنجایی که دسترسی به راه حل های انرژی سبز دموکراتیک شده است، این امر به شدت مورد نیاز است. با کار با هر شارژر EV در خیابان، راه‌حل ما می‌تواند به افراد و شرکت‌ها اطمینان خاطر از استفاده از انرژی پاک بدهد – یک تغییر واقعی بازی برای کاربران و شرکت‌های دارای ناوگان الکتریکی.

به‌عنوان مثال، به‌جای ادغام سیستم‌های پرهزینه و زمان‌بر برای رزرو یک مکان پارک، پلت‌فرم جدید Vodafone DAB یک امتیاز واحد را برای وسایل نقلیه مورد اعتماد یا هر دستگاه دیگری فراهم می‌کند تا در پارکینگ‌ها یا سیستم‌های متعدد تعامل داشته باشند.