وزیر اسرائیل اجازه توقیف بیش از 800 هزار دلار ارزهای دیجیتال را صادر کرده است که گمان می رود برای تأمین مالی حماس استفاده شده است.

حماس شبکه پیچیده ای از مبادلات ارز را اداره می کند که امکان واردات کالاها و وجوه برای تامین مالی عملیات نظامی خود را فراهم می کند.

شاخه نظامی حماس به نام گردان های القسام ویدئوهای آموزشی در مورد نحوه اهدای ارزهای رمزنگاری شده که برای استفاده در فعالیت های خشونت آمیز اختصاص داده شده بودند، به صورت ناشناس ارائه کرد.

پروژه اعتماد یک کنسرسیوم بین المللی از سازمان های خبری است که استانداردهای شفافیت را ایجاد می کند.

وزیر دفاع اسرائیل وقت تلف نکرد و بیش از 800 هزار دلار ارزهای رمزنگاری شده را که گمان می‌رود برای تأمین مالی فعالیت‌های نظامی حماس به حماس ارسال شده بود، تلف کرد.

زمین زیر پای حماس در حال کوچک شدن است، زیرا وزیر دفاع اسرائیل، بنی گانتز، ضربه دیگری به تلاش های حماس برای دور زدن کانال های مالی سنتی وارد می کند. وزیر مجاز است تشنج بیش از 800K $ ارزش ارز رمزنگاری اعتقاد به به صندوق استفاده شده است حماس . اعتقاد بر این است که این بودجه از طریق یک صرافی ارز دیجیتال متعلق به یک خانواده غزه به حماس رسیده است. این مبادله سالانه مبالغ هنگفتی را به حماس منتقل می کند و توسط اسرائیل به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی شده است.

حماس شبکه پیچیده ای از مبادلات ارز را اداره می کند که امکان واردات کالاها و وجوه برای تامین مالی عملیات نظامی خود را فراهم می کند. این شبکه مالی از طریق اطلاعات نیروهای دفاعی اسرائیل، ستاد ملی مقابله با تروریسم اقتصادی اقتصادی در وزارت دفاع، بخش جرایم سایبری واحد جنایات عمده پلیس اسرائیل Lahav 443 و واحد سایبری دفتر دادستانی دولت افشا شد.

وزیر دفاع اخیراً مجوز توقیف کیف پول‌های رمزنگاری شده متعلق به خانواده غزه را صادر کرده است که از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای جمع‌آوری آنلاین پول برای حماس استفاده می‌کردند. این مبادله چند سالی است که در رادار مقامات اسرائیلی قرار گرفته است.

 در سال 2019، نیروهای دفاعی اسرائیل حامد احمد خدری را در غزه ترور کردند که از ارزهای دیجیتال برای انتقال پول ایران به حماس و تامین مالی جهاد استفاده کرده بود. این بودجه برای ساخت موشک هایی که علیه اسرائیل مستقر شده بود استفاده شد. به دنبال این ترور، فعالیت در مبادله افزایش یافت، مشکوک شدن و تحقیقات بیشتر.

در اوایل سال 2020، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد ساختارشکنی از کمپین های تامین مالی تروریسم اجرا شده توسط بال حماس نظامی، القاعده، و دولت اسلامی عراق و شام، همچنین به عنوان ISIS شناخته شده است. شاخه نظامی حماس به نام گردان های القسام ویدئوهای آموزشی در مورد نحوه اهدای ارزهای رمزنگاری شده که برای استفاده در فعالیت های خشونت آمیز اختصاص داده شده است، به صورت ناشناس ارائه کرد. چندین مقام آمریکایی، از جمله سرویس درآمد مستقل (IRS) و اداره تحقیقات فدرال (FBI)، توانستند تمام حساب‌های ارزهای دیجیتال مورد استفاده برای ارسال پول به گردان‌های القسام را ردیابی و توقیف کنند و شهروندان آمریکایی را که مشکوک به ارسال پول بودند، جستجو کنند.

القاعده یک شبکه پولشویی بیت کوین را اداره می کرد که از کانال های تلگرام و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای جمع آوری کمک های مالی استفاده می کرد. در آن زمان، این توقیف توسط مقامات آمریکایی بزرگترین توقیف ارز دیجیتال مورد استفاده در تروریسم بود. بیش از 300 حساب ارز دیجیتال و میلیون ها دلار توقیف شد.