سیاست عدم تسامح پکن در برابر ارزهای رمزنگاری شده مجدداً به حالت اولیه بازگشته است زیرا دو تا از محبوب ترین رسانه های رمزنگاری در چین نیوز و اودیلی از اینترنت ناپدید شده اند. ChainNews قبلاً توییت کرده بود که وب سایت آن به دلیل تعمیر و نگهداری در روز دوشنبه به مدت 10 ساعت از کار خواهد افتاد، اما تا روز چهارشنبه در داخل و خارج از سرزمین اصلی چین غیرقابل دسترسی بود.

به طور مشابه، Odaily یکی دیگر از پلتفرم‌های خبری و آموزشی رمزنگاری محبوب است که در چند روز گذشته تاریک شده است. این اولین بار نیست که پلتفرم‌های مرتبط با رمزنگاری به دلیل فشار پکن غیرقابل دسترس می‌شوند. پیش از این، در ماه جولای Bishijie یا Coin World به انگلیسی نیز خدمات خود را در سرزمین اصلی چین خاتمه داد.

اولین سرکوب بزرگ کریپتو در چین در ماه مه رخ داد که منجر به تعطیلی کامل عملیات استخراج در این کشور شد زیرا سهم استخراج بیت کوین چین از بیش از 60 درصد به نزدیک به صفر کاهش یافت. چین بعداً در ماه سپتامبر برنامه ریزی خوبی را برای سرکوب هر چیزی که به ارزهای دیجیتال مرتبط است، اعلام کرد. بسیاری فکر می‌کردند که این سخت‌ترین سیاست در برابر ارزهای دیجیتال تا به امروز بوده است. پکن همچنین هشداری را علیه پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال خارجی که خدمات خود را به سرزمین اصلی چین ارائه می‌کنند، صادر کرد که در نتیجه چندین صرافی رمزارز از جمله Huobi، OKEx و Binance هر نوع فعالیتی را در این کشور قطع کردند.

چین با موج سوم سرکوب رمزارزها مواجه است

سرکوب شدید در ماه مه و سپتامبر بسیاری را به این باور رساند که چین بالاخره توانسته است رمزارزها را به طور کامل ریشه کن کند، با این حال، مجموعه اقدامات اخیر نشان می دهد که این یک روند مستمر خواهد بود. این عمدتاً به این دلیل است که ممنوع کردن کریپتو به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آن تقریباً غیرممکن است، و زمانی که از افزایش فعالیت‌های Defi پس از ممنوعیت صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی مشهود بود.

مقامات چینی اخیراً یک مقام ارشد دولتی را دستگیر کرده اند که به طور غیرقانونی بیت کوین استخراج می کند و از دستورات پکن سرپیچی می کند. این امر موج سوم و مداوم سرکوب‌ها را در کشور به راه انداخت که بسیاری معتقدند به اصلاح اخیر بازار کریپتو نیز منجر شد.