کوین بیس مدت کوتاهی پس از این توییت در بیانیه‌ای اعلام کرد که به‌دلیل مشکلات فنی، معاملات را در پلتفرم Advanced Trading خود به طور موقت متوقف کرده است.

پس از حل این مشکل، Tree of Alpha تیم Coinbase را برای پاسخ سریع آنها تحسین کرد، در حالی که آرمسترانگ به طور عمومی از هکر برای کمک به موقع او تشکر کرد.

تیزبینی کلاه سفید از فاجعه بزرگ جلوگیری می کند

کوین بیس به سرعت به هشدار هکرها پاسخ داد و اعلام کرد که تجارت در سایت را ظرف دو ساعت پس از دریافت توییت عمومی از TOA به حالت تعلیق درآورده است.

دو ساعت بعد، صرافی خدمات کامل را برای خرده‌فروشی‌های قبلی، از جمله امکان سفارش مجدد برای کاربران، بازیابی کرد. TOA به طور مستقل با ارائه اسکرین شات از اکسپلویت، رفع مشکل را تأیید کرد.

آرمسترانگ از Tree برای کمک به تیم Coinbase تشکر کرد و خاطرنشان کرد که “او دوست دارد که چگونه جامعه کریپتو از یکدیگر پشتیبانی می کند!”

کلاه سفیدها برای نجات!

یک هکر اخلاقی یا هکر کلاه سفید از مهارت های هک برای یافتن نقص های امنیتی در سخت افزار، نرم افزار و شبکه ها استفاده می کند. برخلاف هکرهای کلاه سیاه – یا هکرهای مخرب – هکرهای کلاه سفید هنگام انجام کار خود به مجموعه ای از «اصول اخلاقی» پایبند هستند.

تعداد زیادی هکر کلاه سفید کار خود را به عنوان هکر کلاه سیاه آغاز کردند. این اصطلاح به فیلم های کلاسیک وسترن اشاره دارد که در آن قهرمانان کلاه سفید و شرورها کلاه سیاه بر سر می گذاشتند.

در حالی که به نظر نمی رسد این نوع همکاری گسترده باشد، اما اتفاق می افتد.

هکرهای کلاه سفید همچنین در دفاع از دیگر شرکت‌های ارزهای دیجیتال در برابر حملات احتمالی در گذشته کمک کرده‌اند و از ضرر و زیان قابل‌توجهی به سایت و کاربرانش دریغ کرده‌اند.

سال گذشته، یک هکر 612 میلیون دلار از دارایی‌های Poly Network را به سرقت برد، اما پس از هفته‌ها مذاکره، تقریباً تمام وجوه بازگردانده شد. هکر گفت که او این حمله را انجام داده تا درسی به شبکه بدهد.

در حالی که طبقه بندی هکرهای Poly Network به عنوان “کلاهکاران سفید” قابل بحث است، نشان داده شده است که برخی از هکرها فقط با نیت خوب عمل می کنند.

به عنوان مثال، در آگوست 2021، محقق امنیتی پارادایم، @samczun، در حل مشکل 350 میلیون دلاری SushiSwap DEX کمک کرد.

هفته گذشته، یک هکر دیگر در تعیین اینکه چه اتفاقی برای Wormhole افتاد، یک حمله 320 میلیون دلاری بر روی پل که احتمالاً مهم‌ترین حمله تا به امروز بود، کمک کرد.

در همین حال، هکرها برای مشارکت خود در حفظ یک محیط رمزنگاری تمیز، شفاف و قابل اعتماد پاداش دریافت می کنند.

کلاه سفید در حال افزایش محبوبیت است. در نتیجه، تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های ارزهای دیجیتال، از جمله بایننس، بنیاد اتریوم، EOS و Kraken پاداش‌هایی را برای شناسایی نقاط ضعف امنیتی ارائه می‌کنند.