در دنیای مالی دیجیتال، جایی که سلاح انتخابی برای دزدی، کامپیوتر است تا سلاح گرم نیمه اتوماتیک، ردیابی کلاهبرداری ها و کلاهبرداری ها از سراسر جهان برای نیروهای پلیس متمرکز به یک شاهکار تقریبا غیرممکن تبدیل می شود.

با این حال، در مصاحبه ای با کوین تلگراف، یک مراقب سایبری ناشناس اطلاعاتی را در مورد چگونگی ردیابی گروهی از کلاهبرداران مالی غیرمتمرکز (DeFi) که مسئول قالی 25 میلیون دلاری StableMagnet بودند، با هماهنگی با مقامات پلیس و در نهایت بازگرداندن پول سرقت شده به اشتراک می گذارد. بازگشت به سرمایه گذاران

پلتفرم StableMagnet سرمایه گذاران بی احتیاط را به بهانه بازده بالا در مقابل سپرده های استیبل کوین جذب کرد. در یک رویداد معمولی قالی‌کشی، StableMagnet با 25 میلیون دلاری که بیش از 1000 کاربر سرمایه‌گذاری کرده بودند، فرار کرد.

درست قبل از کشیدن فرش، مراقب سایبری (به دلایل واضح ناشناس) کد را بررسی کرد تا از قانونی بودن پروژه قبل از سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کند. با این حال، چیزی که او از دست داد، تعدادی پیام در توییتر بود که به او در مورد سوء استفاده‌ها و آسیب‌پذیری‌های احتمالی در سیستم هشدار می‌داد.

با در نظر گرفتن مسائل شخصی، هوشیار – یک هکر اخلاقی فعال – تصمیم گرفت تا کلاهبرداران را ردیابی کند و عدالت را برای سرمایه گذاران برقرار کند. او به کوین تلگراف گفت:

احساس می‌کردم این تنها فرصت در زندگی من است – در موقعیتی که اکثر مردم وقت و ذوق انجام این کار را ندارند، تأثیر بسیار معناداری داشته باشم.»

از ردیابی حساب GitHub تا شناسایی همه اعضای خانواده کلاهبرداران از طریق حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، تحقیقات مراقب ما گروهی از محلی‌های چینی از هنگ کنگ را مشخص کرد.

سرانجام، مامور ناشناس، سفر کلاهبرداران به محله چینی‌ها در منچستر را ردیابی کرد – یک حرکت موقت تا زمانی که هیاهو از بین رفت:

من نمی خواستم آنها به زندان بروند. من دوست ندارم نیروهای متمرکز تا جایی که می توانیم وارد دنیای غیرمتمرکز شوند.»

او با در دست گرفتن این موضوع، بلیت پرواز یک طرفه به منچستر را رزرو کرد و در همان حال با مقامات پلیس محلی تماس گرفت و با استناد به جدول زمانی محدود قبل از اینکه کلاهبرداران به مکان دیگری بروند. در کمال تعجب، پلیس منچستر بزرگ به سرعت واکنش نشان داد و تعدادی از کلاهبرداران را دستگیر کرد.

پلیس قطعات مختلفی از یک دستگاه USB را از کلاهبرداران بازیابی کرد که حاوی حدود 9 میلیون دلار بود:

هنگامی که این اتفاق افتاد، برای سایر افراد پروژه (کلاهبرداران) قابل باور بود که من در مورد یافتن آنها و دانستن اینکه آنها کجا هستند و قادر به آموزش دادن آنها نبودم.

پس از دستگیری، سایر اعضای StableMagnet با مراقب سایبری همکاری کردند و اکثر غارت ها را پس دادند. از زمان توسعه، پیام او با صدای بلند و واضح شنیده شده است، “شاید کلاهبرداری ایده خوبی نباشد، حداقل در زنجیره هوشمند Binance.”

مطالب مرتبط: یوتیوبرهای کریپتو قربانی تلاش برای هک و کلاهبرداری می شوند

در 23 ژانویه، بسیاری از حساب‌های محبوب یوتیوب کریپتو هک شدند و ویدیوهای غیرمجاز با متن ارسال کردند که بینندگان را به ارسال پول به کیف پول ناشناس (هکرها) هدایت می‌کرد.

یوتیوبر مایکل گو به کوین تلگراف گفت که کانال یوتیوب او باکس ماینینگ ویدئویی را بدون اجازه او منتشر کرده است. او گفت: “خوشبختانه، ما آن را در عرض دو دقیقه پس از پخش زنده ویدیو ضبط کردیم و موفق شدیم آن را حذف کنیم.”