در حالی که صنعت کریپتو در هند  نسبت به شفافیت مقرراتی در زمان رسیدن به بودجه 2022 امیدوار است  ، گزارش های رسانه های محلی می گویند بعید است که این لایحه در اول فوریه ارائه شود.

AMBCrypto با Sidharth Sogani از CREBACO صحبت کرد تا بفهمد که این صورتحساب در حال حاضر در کجا قرار دارد. به گفته مجری، بعید است این لایحه در این جلسه بودجه به مجلس برسد زیرا «هنوز آماده نیست». وی در ادامه افزود،

این لایحه تهیه می شود، به تصویب هیأت وزیران می رسد و به مجلس می رود. بنابراین هنوز اطلاعی از ارائه لایحه به هیئت دولت نداریم.»

گزارش‌های رسانه‌های محلی همچنین حاکی از آن است که دولت به زمان بیشتری برای انجام بحث در مورد موضوع پیچیده ارزهای دیجیتال و دی‌فای نیاز دارد. سال گذشته نیز، در جلسه زمستانی پارلمان هند که در 29 نوامبر آغاز شد و در 23 دسامبر به پایان رسید، اسکناس رمزنگاری مورد انتظار بسیار به خانه نرسید. این دومین بار بود که این لایحه به تصویب رسید.

با این حال، طبق گفته سوگانی، دولت ممکن است این بار به مالیات رمزنگاری اشاره کند. او مشاجره کرد،

“به احتمال زیاد در بودجه ما درباره مالیات ها خواهیم شنید – مالیات های مستقیم و غیرمستقیم توسط وزیر دارایی مورد توجه قرار خواهد گرفت. بنابراین من معتقدم که ابهاماتی که در مبادلاتی که در ماه گذشته ادارات مالیاتی داشتند، برطرف خواهد شد.»

در چند ماه گذشته، ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال به دلیل احتمال فرار مالیاتی در هند تحت بررسی قرار گرفته اند. به عنوان مثال، وزیر ایکس به اتهام فرار از پرداخت 400 میلیون روپیه در مالیات کالا و خدمات (GST) بازداشت شد.

در پرتو مواردی از این قبیل، سوگانی انتظار دارد،

«مسائلی مانند مالیات بر عایدی سرمایه بلندمدت، می دانید که تحت چه عنوانی باید در دفاتر حساب شرکت ها و افراد نشان داده شود. همچنین، GST، درصد، همه آن چیزها روشن خواهد شد.»

به گفته سوگانی، دلیل اینکه فقط جنبه های خاصی از مقررات را شامل می شود، این است:

برای انجام این کار، نیازی به تهیه صورت حساب ندارید. می توان آن را با اعلان ها معرفی کرد.»

همچنین صحبت هایی وجود دارد مبنی بر اینکه دولت ممکن است TDS یا مالیات کسر شده در منبع و TCS یا مالیات جمع آوری شده در مبدا را بر روی تراکنش های مرتبط با ارزهای دیجیتال اعمال کند. گزارش‌ها خاطرنشان می‌کنند که پیش از اعلام این خط‌مشی، توافق نظر حاصل می‌شود.

ETtech گزارش داده است که در این راستا، گروه استارت‌آپ IndiaTech نیز به وزیر دارایی Nirmala Sitharaman نامه‌ای ارسال کرده است تا قوانین را با ارائه اضافاتی به قوانین موجود روشن کند. با توجه به گفته‌ها ، برخی گزارش‌ها به منابعی اشاره کرده‌اند که نشان می‌دهد دولت قبلاً کارشناسان مالیاتی را برای تنظیم دستورالعمل‌های افشا و مالیات برای شرکت‌ها و دفاتر خانوادگی که معاملات یا نگهداری رمزارزها را انجام می‌دهند، جذب کرده است .