گزارش رسانه‌های محلی تأیید کرده است که ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال به ظن فرار مالیاتی احتمالی در هند تحت تحقیق هستند.

پس از صرافی ارزهای دیجیتال WazirX، دفاتر ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال در سراسر کشور توسط مقامات اداره کل اطلاعات GST جستجو می شوند. فرار مالیاتی گسترده توسط DGGI شناسایی شد. منابع رسمی به ANI گفتند: جزئیات بیشتر در انتظار است.

این توسعه به دنبال گزارش‌های قبلی مبنی بر فرار مالیاتی غیرمستقیم توسط شرکتی است که یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در کشور، وزیرX را مدیریت می‌کند.

پس از آن، منابع رسمی به ANI تأیید کردند که مقامات اداره کل اطلاعات GST در حال جستجوی سایر مشاغل رمزنگاری برای فرار مالیاتی گسترده هستند. در حالی که منتظر جزئیات بیشتری هستیم، می دانیم که WazirX، که توسط Zanmai Labs Private Limited Ltd مدیریت می شود و متعلق به Binance مستقر در سیشل است، به اتهام فرار از پرداخت 400 میلیون روپیه در مالیات کالا و خدمات (GST) مورد انتقاد قرار گرفته است.

کمیسیون شرقی GST بمبئی منطقه بمبئی، در حین بررسی فعالیت‌های تجاری صرافی ارزهای دیجیتال WazirX، فرار از GST را 40.5 کرور روپیه شناسایی کرده است. کمیسیون همچنین 49.20 کرور روپیه پول نقد مربوط به فرار GST، بهره و جریمه را بازیابی کرده است.

شایان ذکر است که وزارت دارایی در بیانیه مطبوعاتی خود مجدداً تأکید کرده است که GST با نرخ 18 درصد در کارمزد این تراکنش اعمال می شود. همچنین توضیح داده شده است که کاوشگر بخشی از درایو ویژه ضد فرار مالیاتی است که بر داده کاوی و تجزیه و تحلیل داده های فشرده متکی است که توسط منطقه CGST بمبئی آغاز شده است. 

در ادامه این انتشار آمده است :

افسران منطقه CGST بمبئی در حال بررسی تراکنش‌های تجاری مرتبط با فضای اقتصادی نوظهور مانند تجارت الکترونیک، بازی‌های آنلاین، توکن‌های غیرقابل تعویض هستند تا زمینه‌های فرار مالیاتی احتمالی را شناسایی کنند.

همچنین با اشاره به اینکه بخش CGST همه صرافی‌های ارزهای دیجیتالی را که در منطقه بمبئی سقوط می‌کنند بررسی خواهد کرد و همچنین “این حرکت را در روزهای آینده تشدید خواهد کرد.”

اینها تحولات بسیار مهمی هستند زیرا کشور همچنان منتظر یک چارچوب قانونی است که بتواند راهنمایی روشنی برای بازیگران در این بخش ها ارائه دهد. در بازاری با حدود 15 میلیون دارنده رمزارز، اخیراً نظارت‌ها سخت‌گیرانه شده‌اند.

تخمین زده می شود که هندی ها اکنون نزدیک به 6.6 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده دارند.