Grayscale کمپینی را در تلاش برای جلب حمایت عمومی از اپلیکیشن بیت کوین ETF خود راه اندازی کرده است.

سال گذشته، Grayscale درخواستی برای تبدیل GBTC به ETF بیت کوین ارائه کرد.

این شرکت از سرمایه گذاران آمریکایی خواسته است تا نظرات خود را در حمایت از درخواست خود به SEC ارائه دهند.

Grayscale Investments کمپینی را برای جلب حمایت برای متقاعد کردن کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تایید برنامه بیت کوین ETF خود راه اندازی کرده است.

هدف Grayscale برای پشتیبانی از ETF بیت کوین نقطه ای است

Grayscale Investments در حال انجام تمام مراحل است تا SEC را متقاعد کند تا برنامه بیت کوین ETF خود را تایید کند.

در حالی که SEC تصمیم خود را می سنجید، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی های رمزنگاری شده در جهان کمپینی را راه اندازی کرده است که از آمریکایی ها می خواهد تا از برنامه آن حمایت کنند.

این کمپین از سرمایه گذاران آمریکایی درخواست می کند تا نظرات خود را به SEC ارسال کنند و از آژانس بخواهند درخواست شرکت را تأیید کند.

در اکتبر 2021، Grayscale برنامه خود را برای راه اندازی یک ETF بیت کوین با تبدیل صندوق اعتماد GBTC خود که بزرگترین محصول سرمایه گذاری مبتنی بر رمزارز در جهان است، فاش کرد. Grayscale برنامه های خود را در حالی اعلام کرد که SEC اولین ETF های آتی بیت کوین ارائه شده توسط ProShares، Valkyrie و دیگران را تایید کرد.

اما برخلاف صندوق‌هایی که مشتقات آتی را ردیابی می‌کنند، Grayscale می‌خواهد یک ETF با پشتوانه بیت‌کوین نقطه‌ای ارائه دهد. این شرکت می‌گوید معتقد است که یک ETF نقطه‌ای جایگزین بهتری برای محصولات مبتنی بر مشتقات خواهد بود و سرمایه‌گذاران باید انتخابی داشته باشند که چگونه می‌خواهند در معرض دید بیت‌کوین قرار بگیرند.

بخش مهمی از روند مناسب برای ارزیابی برنامه ETF Grayscale یک دوره بررسی 240 روزه است که SEC نظرات عمومی را برای آن درخواست کرده است. در حالی که دوره بررسی هنوز باز است، این شرکت یک صفحه فرود در وب سایت خود ایجاد کرده است که در آن جزئیاتی در مورد نحوه ارسال نظرات آمریکایی ها به SEC در مورد درخواست آن وجود دارد.

مایکل سوننشاین، مدیرعامل Grayscale با اعلام این کمپین در یک بیانیه مطبوعاتی در روز سه شنبه گفت:

ما از قدرت نام تجاری و منابع Grayscale برای ادامه حمایت از این سرمایه گذاران استفاده خواهیم کرد و اطمینان حاصل می کنیم که عموم سرمایه گذاران از فرصت منحصر به فردی که دارند برای بیان نظرات خود به طور مستقیم به SEC آگاه هستند – بخش مهمی از روند نظارتی موجود ما. “

سال‌هاست که علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال به یک ETF بیت کوین امیدوارند. قبل از راه اندازی کمپین، SEC قبلاً صدها نظر عمومی در رابطه با برنامه های Grayscale برای ETF بیت کوین دریافت کرده بود.

مدیر عامل Grayscale، Michael Sonnenshein افزود: “صدها نظری که قبلاً از طرف تبدیل GBTC به ETF ارسال شده است، نشان می دهد که این موضوع برای سرمایه گذاران از اهمیت بالایی برخوردار است.”

تا کنون، SEC نسبت به اعطای چراغ سبز به شرکت هایی که به دنبال ارائه ETF بیت کوین هستند، ابراز نگرانی کرده است، تا حدی به دلیل خطرات و مسئولیت های نگهبانی ناشی از نگهداری بیت کوین. تا به امروز، SEC تمام درخواست‌های مربوط به ETF بیت‌کوین را رد کرده است.

Grayscale با درخواست‌های قبلی بیت‌کوین ETF تفاوت دارد زیرا چندین سال است که یک صندوق امانتی تنظیم‌شده بیت‌کوین را اداره می‌کند. با این حال، از آنجایی که درخواست هنوز در حال بررسی است، باید دید که آیا SEC آن را تایید خواهد کرد یا خیر.